Суперранній і суперврожайний картопля «Джувел»: опис сорту і важливі нюанси при вирощуванні

Ультраранні сорти - справжня знахідка для городників-любителів та фермерів. Ранні бульби містять безліч поживних речовин, до того ж вони добре продаються. Всім, які планують посадити таку картоплю у себе в городі, рекомендується звернути увагу на сорт «Джувел» - поживний і урожайний.

Перші бульби викопують вже через 50 днів, вони виходять рівними, красивими, смачними, ідеально відповідними для продажу або особистого споживання.

Картопля «Джувел»: опис сорту, фото

Назва сортуДжувел
період дозрівання50-65 днів
вміст крохмалю10-15%
Маса товарних бульб80-150 гр
Кількість бульб у кущідо 20
врожайність700 ц / га
споживчі якостінормальний смак, середня развариваемость, підходить для смаження
лежкость94%
колір шкіркижовтий
колір м'якотіжовтий
Перевага регіони вирощуваннябудь-які грунт і клімат
Стійкість до захворюваньстійкий до золотої картопляної нематоди, раку, вірусу PVYn і фітофторозу бульб, среднеустойчив до фітофтори бадилля.
особливості вирощуванняпосухостійкий, але любить вологий грунт і сонячні місця, бажаний полив.
ОригінаторBavaria-Saat Vertriebs GmbH (Німеччина)

Основні характеристики сорту картоплі «Джувел»:

 • бульби великі, вагою від 80 до 150 г;
 • форма овальна, злегка подовжена;
 • картоплини рівні, гладкі, акуратні;
 • шкірка жовта, рівномірно забарвлена, помірно тонка, гладка;
 • вічка поверхневі, неглибокі, нечисленні;
 • м'якоть на зрізі жовта;
 • вміст крохмалю помірне, коливається від 10 до 15%;
 • високий вміст каротину і білка.

Погляньте на фото «Джувел» - сорти картоплі з найбільш ранніми овочами:

Надранні сорти картоплі, до яких належить Джувел - це «паличка-виручалочка» для багатьох фермерів в різних регіону.

Але іноді потрібні сорти, які мають середні терміни дозрівання або дозрівають досить пізно. Інформацію про них ви знайдете у відповідних розділах сайту.

Характеристики

Сорт «Джувел» відноситься до столових з раннім терміном дозрівання. Урожайність дуже висока, при сприятливих умовах з 1 га можна зібрати понад 700 центнерів картоплі. Навіть при несприятливих погодних умовах можна розраховувати на 300-400 центнерів з гектара.

Перші бульби підкопують уже на початку літа (через 50 днів після посадки), але найбільшою врожайності сорт досягає в кінці вегетаційного періоду (через 70 днів).

Кущі картоплі не надто високі, прямостоячі, помірно облиствені. Листя середнього розміру, темно-зелені, прості, зі слабко хвилястими краями. Великі світло-фіолетові квітки зібрані в компактні віночки. Паростки фіолетові, слабо опушені.

Коренева система добре розвинена, кожен кущ дає не менше 10 бульб, а максимальна кількість доходить до 20. Картоплини виходять рівними і великими, кількість нетоварної дрібниці мінімально.

Сорт невибагливий до агротехніки, спокійно переносить короткочасну посуху, спеку або зниження температури. Врожайність залежить від рівня вологості і поживності грунту. Щоб отримати максимальний урожай, доведеться стежити за поливом і не менше 2 разів провести підгодівлю. Бур'яни можна знищити за допомогою гербіцидів, за сезон потрібно не менше 2 підгортання.

«Джувел» несприйнятливий до багатьох небезпечних захворювань: картопляного раку, звичайної парші, цистоутворюючої нематоди. Їх раннє дозрівання знижується загроза фітофторозу листя і бульб. Можлива загроза появи гнилі і грибкових захворювань.

Насіннєвий матеріал не схильний до виродження, картопля для подальших посадок можна збирати самостійно. Для більшої безпеки насіннєвий матеріал обов'язково протравливается перед посадкою.

Картопля «Джувел» відрізняється приємним смаком: ніжним, насиченим, що не водянистим. Бульби мало розварюються, підходять для заправки супів, запікання, смаження у фритюрі, приготування чіпсів. Під час розбирання і приготування картоплини темніють, зберігаючи гарний світло-жовтий колір.

У таблиці представлені дані по врожайності інших надранніх сортів картоплі:

Назва сортуврожайність
ДжувелЗ 1 га можна зібрати понад 700 центнерів.
фермерЗ 1 гектара отримують понад 200 центнерів.
Метеор200 - 400 центнерів з гектара в залежності від регіону і клімату.
СорокодневкаЗ 1 гектара можна зібрати від 200 до 300 центнерів.
МінерваЗ 1 гектара збирають від 200 до 450 центнерів.
КаратопМожна зібрати 200-500 центнерів з гектара.
ВенетаСередня цифра - 300 центнерів з гектара.
Жуковський раннійВ середньому 400 центнерів з гектара.
Рів'єраВід 280 до 450 центнерів з гектара.
КірандаВід 110 до 320 центнерів з гектара.

походження

Сорт картоплі «Джувел» виведений селекціонерами з Німеччини. Рекомендований для вирощування в приватних підсобних господарствах і на фермах. Можливо вирощування на продаж, картоплини довго зберігаються, не втрачаючи товарних властивостей.

Сорт підходить для регіонів з помірним, континентальним, різко континентальним кліматом. Врожайність залежить від часу висадки і родючості грунту.

Переваги і недоліки

Серед основних переваг сорти:

 • відмінні смакові якості;
 • висока врожайність;
 • дуже раніше дозрівання;
 • бульби рівні, овальні, ідеально підходящі для продажу;
 • картопля універсальний, підходить для обсмажування або варіння;
 • бульби добре зберігаються;
 • посухостійкість;
 • сорт переносить спеку і короткочасні заморозки;
 • стійкість до основних хвороб.

До недоліків можна віднести чутливість до поливу. При постійному браку вологи бульби дрібнішають, кількість зав'язей під кущем зменшується.

Під час частих дощів картопля виходить більшим, але смак його стає водянистим.

Нижче в таблиці ви можете бачити порівняльні характеристики товарного ваги бульб і їх лежкості по іншим надранньої сортам:

Назва сортуМаса товарних бульб (грам)лежкость
фермер90-11095%
Метеор100-15095%
Мінерва120-24594%
Кіранда92-17595%
Каратоп60-10097%
Венета67-9587%
Жуковський ранній100-12092-96%
Рів'єра100-18094%

особливості вирощування

Щоб оцінити всі переваги ультраранні картоплі, «Джувел» висаджують навесні, не чекаючи повного прогрівання грунту. Бульби спокійно переносять перепади погоди, не що від можливого зниження температури.

Ідеальний варіант - кінець квітня або початок травня, в цей час грунт насичена вологою і картопля швидко рушає в зростання. У регіонах з більш прохолодним кліматом терміни можна зрушити на тиждень.

Перед посадкою рекомендується провести протруєння бульб. Під час вирощування варто дотримуватися графіка поливів. Постійна посуха знизить урожай, картоплини стануть дрібними. Постійне заливання збільшить коренеплоди, але істотно погіршить їх споживчі якості, бульби придбають водянистий смак.

Хороший вихід - крапельний полив, що допомагає підтримувати оптимальний рівень вологи в грунті без її застою.

Дуже важливо своєчасне підгортання з формуванням високих гребенів над кущами. За сезон кущі рекомендується підгодувати не менше 2 разів, використовуючи мінеральні комплекси на основі калію або органічні добрива (розведений коров'як, пташиний послід). Сорт дуже чуйний на підгодівлі і не схильний до накопичення нітратів.

Перед збиранням врожаю рекомендується зрізати всю бадилля. Особливо міцні кущі з великою кількістю картоплин стануть базою для насіннєвого матеріалу. Насіннєву картоплю «Джувел» ретельно просушують, перебирають і зберігають окремо.

Сорт відрізняється тонкою шкіркою, яка може постраждати при копанні. У промислових умовах використовують комбайни з боковим захватом.

Хвороби і шкідники

Сорт «Джувел» добре захищений від картопляного раку, звичайної парші, цистоутворюючої нематоди. Раннє дозрівання вберігає бульби від фітофторозу та альтернаріозу.

Для профілактики грибкових захворювань рекомендується обробка грунту перед посадкою і ретельна вибірка всіх бульб під час збирання врожаю. Розкладаючись, вони стають живильним середовищем для шкідливих мікроорганізмів.

Від грибка рятують і регулярні обприскування Фітоспорін. Не варто при вирощуванні забувати і про фунгіциди.

Картоплі може загрожувати колорадські жуки та жуки-ковалики. Щоб захистити посадки, рекомендується періодично міняти поля, в період спокою обробляючи їх інсектицидами, гербіцидами і висіваючи фацелію, бобові, малічную редьку.

«Джувел» - чудовий вибір для любителів ранньої картоплі. Бульби, зібрані в середині літа, відмінно зберігаються, насіннєвий матеріал не вироджується. Рослини не вимагають надмірного догляду, що робить їх придатними навіть для початківців. Сорт підходить для промислового вирощування або особистого вживання.

Також пропонуємо вам ознайомитися з сортами картоплі, що мають різні терміни дозрівання:

середньопізнісередньоранніранньостиглі
мелодіяЧорний принцБеллароза
МаргаритаНевськийТімо
АлладінСмуглянкаАроза
КуражПовелитель пристроїввесна
КрасаРамосІмпала
МіледіТаїсіяЗорачка
ЛимонкаличакКолетт
ГренадаРодрігоЛюбава
МоцартБельмондоМоллі
синокред Фентезіред Скарлетт

Колорадський жук, вспособен завдати істотної шкоди картопляним посадкам, а значить вам може стати в нагоді інформація про дієвих заходи боротьби з ним.

Читайте все про народні засоби і хімічні препарати.

Схожі Статті