Сушка груш в домашніх умовах: як висушити правильно?

Будь-яка господиня знає, що запасів на зиму багато не буває. Особливо цінним способом зимового заощадження продуктів є сушка фруктів, зокрема яблук і груш, з якої протягом холодної пори року можна готувати масу всяких смачних і корисних страв для дорослих і дітей.

Це дуже древній, перевірений часом, надійний спосіб консервування, що дозволяє плодам зберігати всі кращі властивості, при цьому збільшуючи калорійність.

Основні правила

Як сушити груші в домашніх умовах? Для цього найбільше підходять фрукти злегка недостиглі, не надто соковиті, мають щільну м'якоть з наявністю твердих вкраплень - «кам'янистих клітин». Бажано також, щоб в грошах було мало насіння, і вони мали невелику насінну камеру.

Фрукти з в'язким смаком використовувати не варто, рекомендується сушити солодкі літні або сорти ранньої осені.

Переважно всього вибір плодів золотистого продукту ароматної, Іллінки, бергамоту, Запорізькій, Лісової красуні, Лимонки, Вікторії. Краще брати плоди середніх розмірів. В процесі виготовлення сухофруктів можна використовувати цукор.

Насамперед, фрукти неодмінно треба помити. Якщо передбачається їх подрібнення, нарізати спочатку на четвертинки, вирізати насіння, а потім порізати на більш тонкі скибочки.

Щоб не дати їм потемніти, їх потрібно замочити у винній кислоті (1% -ому розчині). Перед самою сушінням плоди занурюють на 1-3 хв в киплячу воду.

При висушуванні груш на сонці процес триває в основному 2-3 дня, після чого продукт досушивается в тіні - в провітрюваному приміщенні. Якщо ж для сушіння груш передбачається використовувати духову шафу, то вибирають стартову температуру 75 ° C ... 85 ° C, а завершальну не більше 65 ° C. Час сушіння - 5-6 год.

способи

Як засушити груші в домашніх умовах? Розглянемо, як сушити груші різними способами. Це можна робити як природним способом, так і використовувати спеціальні сушильні пристрої:

  • на сонці;
  • до електричної або газової духовці;
  • в електросушарці;
  • в мікрохвильовій печі.

Рецепти в'ялення груш на зиму у домашніх умовах ви також можете знайти на нашому сайті.

Попередня обробка

Як висушити груші в домашніх умовах? Сушка груш в домашніх умовах передбачає підготовчу підготовку плодів.

Не слід зібрані груші зберігати понад 2-х діб, це призведе до їх розм'якшенню і зробить непридатними для сушіння.

Підготовка плодів к висушування однакова для всіх його способів. По-перше, потрібно закип'ятити в каструлі воду. Потім, при бажанні, додати туди цукру. Фрукти упорядковано відповідно до ступеня зрілості, з них вирізаються пошкодження, для миття використовується проточна вода.

Пошкоджені шкідниками і підгнилі вибраковуються. Після миття плоди проварюються в окропі 10-15 хв (в залежності від ступеня зрілості) до стану м'якості. Після охолодження, з урахуванням розмірів і типу груш, вони або нарізаються часточками близько 10 мм завтовшки (великі екземпляри), або на 4 частини, можна навпіл (середні), або лишаються цілими (дички).

Потім їх слід покласти на ту основу, в якій вони будуть сохнути.

Обробка у винній або лимонної кислоти (в 1% -ому розчині) охороняє продукт від потемніння при сушінні.

Часточки для додання їм еластичності потрібно бланшувати хвилин 5 в закипілої воді.

природна методика

Методика, як посушити груші в домашніх умовах природним чином, така. Частини плодів розкладаються на ситі або деку, таці, які ставляться в місце з хорошим сонячним освітленням, безвітряний і незапорошене. Нахил основі потрібно дати такий, щоб груші якомога довше висвітлювалися протягом дня.

У приватному секторі, щоб сушити яблука і груші, можна використовувати також дахи будинків. Увечері плоди накриваються поліетиленом і заносяться в будинок. Через 2 дні їх розкладають в затіненому місці і досушують протягом 2-3 днів. Для повноцінного, рівномірного висихання часточки потрібно періодично перевертати.

Деякі в середині сушки здавлюють часточки двома дошками, потім одягають на нитку, підвішують і досушують. Іноді при виготовленні сухофрукти для кращого збереження його обкурюють сірчистим газом.

Однак в силу небезпеки газу необхідно використовувати спеціальні приміщення, дотримуючись правил безпеки.

Більше про те, як правильно сушити груші на сонці, читайте тут.

Використання духової шафи

Як правильно сушити груші в домашніх умовах, використовуючи духовку? Оскільки погодні умови не завжди надають можливість для просушування фруктів, це можна успішно виконати за допомогою духовки, в умовах кухні. Плоди розкладаються на деку одним шаром і сушать при температурі в 55 ° C ... 60 ° C.

Через 2 години нагрів треба підняти до 80 ° C. При зменшенні фруктів в розмірах, його знижують до 55 ° C, ця температура є фінішною. Тривалість процесу залежить від розмірів використовуваного продукту: для часточок потрібно 12-16 годин, для цілих плодів - 18-24.

Використання електросушарки і мікрохвильовки

Як правильно висушити груші в домашніх умовах за допомогою побутової техники? Сушка яблук і груш за допомогою побутової техніка має свої особливості.

Електросушарка, забезпечена декількома лотками-шарами, дозволяє за ніч висушити солідний обсяг продукту.

Технологія передбачає повну автономність процесу: забезпечена рівномірна автоматична циркуляція теплого повітря, фрукти не потрібно перевертати.

Методика сушки 18-ти кілограмів груш в електросушарці в цьому відео. дивимося:

Використання мікрохвильової печі - найбільш швидкий спосіб приготування сушки: одна порція готується 2-3 хвилини. Однак не всі його сприймають, так як тут можна не розрахувати точно і пересушити плоди, перетворити їх в вуглинки. Перед приміщенням в піч груші вимиваються, кладуться на застелену х / б тканиною тарілку.

Апарат встановлюється на 200 Вт і 2, 5 хвилини часу роботи. Якщо груші недосушатся, процес повторити протягом півхвилини. Приготовлені сухофрукти повинні бути еластичними, пружинити при натисканні.

Жорсткими будуть з однієї причини: сушилася падалиця або зовсім незрілі екземпляри.

Висушування фруктів цілком

Ще виникає питання, що сушити груші цілком в домашніх умовах. Якихось особливих моментів тут немає, принципи сушки їх практично ідентичні правилам висушування подрібнених плодів. Для цього беруть маленькі плоди і тримають на сонці протягом 6-8 днів.

Для приготування в духовці, в печі також використовуються цілі плоди невеликих розмірів. У них треба видалити чашолистки і плодоніжки, шкірку знімати не потрібно. Сушити близько 20 годин, часто перевертаючи. Процес прискорюється рази в 2-3 при наявність хорошої вентиляції. Забарвлення правильно висушених груш світло і темно-коричнева.

Груші дички: особливості сушіння дички

Тепер про те, як висушити груші дички в домашніх умовах? У процесі сушіння дички є свої специфічні особливості. Її не збирають з дерев, а очікують природного опадання плодів. Потім складають у ємність - ящик, відро, дають відлежатися тимчасово, коли вони потемніють і шкірка придбає коричневий колір.

Тоді їх смак замість гіркуватого і терпкого перетвориться в ароматно-солодкий. Люди необізнані нерідко викидають такі фрукти, приймаючи їх за зіпсовані, але це помилка.

Потім дички миють, ріжуть на половинки (або залишають цілими) і висушують аналогічно культурним сортам.

Насіннєве гніздо у них не вирізається, їх теж не слід обкурювати і бланшувати.

При правильному виконанні процесу груші виходять еластичними, м'якими, не ламаються при стисненні або згинанні.

Вони приємно-ароматні, смак їх солодкий, колір варіює від світло-до темно-коричневий.

резюме

Груша - один з найцінніших продуктів для здоров'я. Вона містить в собі життєво важливі для організму елементи, клітковину, залізо, вітаміни. Завдяки різним антиоксидантам, омолоджує шкіру, нормалізує роботу серця є прекрасним імуномодулятором.

Її прийом не призводить до появи харчової алергії.

Безумовно, Гомер не помилився, назвавши цей фрукт «даром богів», так як його вживання продовжує молодість. Заготовлюючи про запас цей сонячний фрукт, ви зберігаєте на полицях божественний дар, який забезпечує вам здорову і повноцінне життя.

Схожі Статті