Сушка груш в духовці на зиму в домашніх умовах

Сухофрукти - з дитинства знайомі кожному з нас, корисні ласощі. Сухофрукти також є відмінною підмогою для домашніх заготовок на зиму. Вони зберігають у собі всі корисні властивості свіжих фруктів, поживні речовини і антиоксиданти. Завдяки їм виходять дуже смачні домашні, ароматні узвари і компоти.

З висушених фруктів також можна готувати варення, а сушений виноград і абрикоси і зовсім є найпопулярнішою різновидом сухофруктів, і використовуються, як начинки в різного роду кулінарних блюдах.

Але, не дивлячись, на їх багаті смакові якості і наявності у великій кількості вітамінів і мікроелементів, їх кілька проблемно висушити в домашніх умовах.

«Домашні» сухофрукти найчастіше роблять з яблук і груш, приготування яких в домашніх умовах, не складає труднощів, як для досвідченої, так і для молодої господині. Про сушінні груш в духовці і піде мова в даній статті.

Загальна інформація

Чи можна сушити груші в духовці? Перед тим, як перейти до основних правил висушування груш в духовці, необхідно з'ясувати наступне: а взагалі схильні груші сушінні в газовій і електричній плиті?

Безумовно, груші можна сушити в духовці, як в газовій, так і електричній плиті. Метод приготування сухофруктів таким чином займе набагато менше часу, ніж сушка груш на відкритому повітрі на сонці. Єдине, що слід враховувати деякі особливості сушіння груш в духовці, мова про які піде нижче.

Звичайно, в наш час, коли сучасний світ щодня поповнюється все новими і новими технологічними новинками, еволюція побутової техніки також не стоїть на місці.

За останні двадцять років кухонна техніка поповнилася такими новинками, як: аерогриль, бутербродница, вафельница, йогуртниця, мультиварка, пароварка, скороварка, тостер, електросушарка для овочів і фруктів і багато іншого. На нашому сайті ви можете ознайомитися з тим, як сушити груші в мікрохвильовій печі.

Природно, що поряд з цим, такий традиційний спосіб висушування фруктів, як сушка в духовці трохи застарів. Кожна сучасна господиня прагне мати у себе на кухні все більше і більше новинок кухонної техніки, яка помітно полегшує і економить час при приготуванні їжі.

Тому все більше домогосподарок звертається до більш сучасного способу, як сушка груш в електросушарці або аерогрилі. Але так як не всі собі можуть дозволити купувати всі ці досить недешеві предмети дрібної побутової кухонної техніки, то доводиться задовольнятися методом, усталеним віками, сушки груш в духовій шафі плити.

Основні правила

Як сушити груші в духовці? В першу чергу слід звернути увагу на груші, які Ви в подальшому плануєте висушувати.

Для успішної процедури висушування, слід підбирати плоди з твердою м'якоттю без яскраво-вираженого кислого смак а. Безумовно, плоди повинні бути добре дозрілими і солодкими.

Для процедури висушування кращого всього підбирати такі сорти груш, як: «Лісова красуня», «Улюблениця Клаппа», «Лимонка», «Запорізька» і «Вікторія».

Далі необхідно ретельно промити груші під проточною водою і не менш ретельно їх висушити. Плоди повинні бути обов'язково повністю висохлими, перед тим як Ви відправите їх у духовку!

Викладати груші на деко слід тільки на постеленний попередньо пергаментний папір. Це необхідно для того, щоб сік, що стікає з нудяться в духовці груш, не стікав і не контактував з матеріалом дека.

Груші можна, як очищати від шкірки, так і залишати їх «в одежинці». Це залежить тільки від суто-індивідуальних смакових якостей. Якщо Вам попалися груші твердих сортів, необхідно попередньо кинути їх в киплячу воду і прокип'ятити протягом 5 хвилин. Це дуже важливо, щоб не зіпсувати загальний результат сушіння.

Покрокова інструкція

Зараз ми постараємося більш детально описати процедуру висушування груш в духовці на зиму.

Як правильно нарізати груші, при якій температурі слід висушувати груші, як визначити готовність висушених груш і багато іншого Ви дізнаєтесь, прочитавши наведені нижче інформацію.

Скільки часу (годин) сушити груші в духовці? Час висушування груш безпосередньо залежить від того в якому вигляді висушуються плоди в духовці. Якщо на Вашому листі красуються цілі груші, то для того, щоб вони повністю «висохли» буде потрібно 18-24 години.

Якщо ж Ви вважали за краще нарізати грушу часточками перед тим, як відправити її сушитися, то тоді отриманий результат можна очікувати через 12-16 годин. В обох випадках процедура сушки груш не є сильно тривалим і витратним за часом процесом. І найчастіше займає менше доби.

При якій температурі сушити груші в духовці? Температура тепла при процедурі висушування груш змінюється тричі. Тому позначимо процес сушіння трьома етапами:

  1. Перший етап. Вперше, відправляючи груші в духовку, слід виставити температуру відповідну 55 ° С ... 60 ° С і тримати їх в духовці не менше 2 годин.
  2. Другий етап. По закінченню встановленого часу, груші слід перемішати і збільшити температуру до 80 ° С.
  3. Третій етап. Після того, як груші починають зменшуватися в розмірі, слід їх знову перемішати і знову знизити температуру до 55 ° С ... 60 ° С. Це і буде кінцевим показником, при якому процес сушіння завершується.

Як визначити готовність? Коли встановлений термін процесу висушування груш добігає кінця необхідно озброїтися звичайної виделкою, яка і допоможе нам визначити готовність наших плодів.

Проткніть нею будь-яку грушу і якщо після цього Ви помітите, що з груші потік сік або будь-яка інша рідина, то необхідно залишити сушитися груші в духовці, час від часу перевіряючи їх готовність виделкою.

нюанси

Як висушити великі за розміром груші? Великі за розміром груші слід різати часточками товщиною в 1 см. Плоди середніх розмірів ріжуть навпіл або четвертинками. Для того, щоб уникнути окислення і потемніння груш після контакту з навколишнім середовищем, груші необхідно промити розчином лимонної кислоти.

Якщо Вам попалися тверді плоди, то перед тим, як відправити їх в духовку, їх необхідно опустити в киплячу воду і прокип'ятити протягом 4-5 хвилин.

Як сушити груші в духовці цілком? Цілими можна сушити груші дички. Звичайні сорти груш дещо відрізняються від дички способом висушування.

Дику грушу збирають тоді, коли дозрілі плоди починають падати на землю. Після цього її складають в ящик і залишають зберігатися в темному, прохолодному місці до тих пір, поки шкірка плодів не потемніє.

Потемніння шкірки плодів відображає те, що плоди стали солодкими, соковитими і ароматними. На відміну, від великих за розміром груш, дички висушують цілими плодами, не розрізаючи її. Також не рекомендується знімати шкірку і вирізати серцевину. Вважається, що плоди дикої груші мають більш яскравий і виражений смак.

Електрична плита

Як сушити груші в духовці електричної плити? Сушка груш в електричній духовці практично нічим не відрізняється від процедури висушування груш в духовій шафі газової плити. Всі основні правила і дії залишаються незмінними.

Єдиною приємною особливістю і плюсом електричної духовки є те, що її дизайн передбачає наявність двох видів підігрівів: нижній і верхній.

У газовій плиті духовка має тільки один вид прогріву - нижній. Тому, виходячи з цих міркувань, процес висушування буде більш зручний, якщо використовувати електричну духовку.

Завдяки сучасним побутових приладів, на зразок мікрохвильовки, електросушарки або аерогрилю, сушка фруктів і овочів на зиму помітно спрощується. На нашому сайті ви знайдете докладні інструкції по використанню цієї техніки для приготування домашніх заготовок.

режим конвекції

Як засушити груші в духовці з конвекцією? Як і у випадку з електричною духовкою, підготовчий процес і сама процедура сушки груш в духовці з конвекцією нічим не буде відрізнятися від процедури висушування груш у звичайній духовці газової плити. Просто, режим конвекції полегшить і зробить процес висушування більш легким і менш нервозатратним.

Адже Вам більше не треба буде турбуватися, що груші можуть пригоріти або прилипнути до листу.

Наявність в духовці режиму конвекції (вентилятора) забезпечує рівномірний розподіл температури на всі ділянки майбутнього страви.

Тому, як у випадку випічки, яка при режимі конвекції рівномірно пропікається, так і груші будуть рівномірно висушені, завдяки даному режиму.

рецепти

Груші і яблука сушені в духовці в цукровому сиропі

Складові:

  • груші - 1 кг;
  • яблука - 1 кг;
  • цукор - 150-250 г;
  • лимонна кислота 2-4 г;
  • 1 л води.

Спосіб приготування: для початку слід підібрати плоди, відповідні за смаковими якостями і структурі плодам, які необхідно піддавати процесу висушування. Інформацію про те, які повинні бути груші і яблука по консистенції і зрілості можна дізнатися, піднявшись стрілочкою верх.

Вище ми вже докладно описували, які слід підбирати плоди для сушки. Далі ретельно промиваємо фрукти і викладаємо їх на паперові рушники, максимально довго залишаючи їх в даному положенні.

Дуже важливо, щоб груші і яблука були максимально сухими перед тим, як потраплять в духовку.

Після того, як наші фрукти охололи, їх слід нарізати в залежності від їх розмірів. Великі і великі плоди нарізаються часточками, більш менші і середні за розміром плоди нарізаються половинками або четвертинками.

Далі слід покласти порізані фрукти на кілька хвилин в холодну воду, попередньо додавши в неї лимонну кислоту. Після того, як наші яблука і груші увібрали в себе трохи лимонної кислоти, необхідно проварити їх кілька хвилин в цукровому розчині. Застеляємо деко пергаментом для випічки і викладаємо порізані фрукти тонким шаром на пергаменті.

Після таких, досить нескладних махінацій, відправляємо наші фрукти в духовку, попередньо виставивши температуру в 80 ° С ... 85 ° С, а після провяливания температуру слід знизити до 50 ° С ... 60 ° С і при такій температурі залишаємо висушувати до кінця наші груші.

Завдяки тому, що перед тим, як відправити наші груші і яблука сушитися в духовку, ми їх проварили на протязі декількох хвилин в цукровому розчині, груші виходять дуже смачні і солодкі! Про те, як приготувати в'ялені груші в домашніх умовах, ви можете дізнатися на нашому сайті.

Процес висушування груш в духовці не такий вже енерговитратний і трудомісткий процес, як може здатися на перший погляд.

Сушка груш в домашніх умовах в духовці не відніме у Вас багато часу і сил, а навпаки додасть ентузіазму і бадьорості. Адже так приємно радувати своїх близьких і рідних людей, даруючи їм смачні емоції і здоров'я.

Головне не лінуватися і, якщо Ви ще жодного разу в житті не пробували висушувати груші в духовці, то обов'язково зробіть це! Сушені груші в духовці виходять дуже смачними і солодкими. Побалуйте себе солоденьким без шкоди для фігури і з користю для здоров'я!

Схожі Статті