Сверхранний німецький картопля «Венета» опис сорту, характеристики, фото

Цей ранньостиглий столовий сорт картоплі, виведений німецькими селекціонерами - справжня знахідка для тих, хто вирощує овочі в країнах зі складними кліматичними умовами.

Він має масу достоїнств - не боїться посухи і легко переносить транспортування, має хороший смак при невеликій масі бульб.

У цій статті ми детально розповімо вам про картопля Венета (Вінета), настільки популярний сорт на території Середньої Азії.

Картопля «Венета» опис сорту, характеристики

Назва сортуВенета
Загальна характеристикаранній, з хорошими смаковими якостями, не боїться транспортування, підходить для вирощування в складних умовах
період дозрівання65-75 днів
вміст крохмалю13-15%
Маса товарних бульб70-100 гр
Кількість бульб у кущі10-12
врожайністьдо 400 ц / га
споживчі якостіхороший смак, не розварюється, підходить для салатів
лежкость87%
колір шкіркижовтий
колір м'якотісвітло-жовтий
Перевага регіони вирощуваннярекомендований для регіонів з несприятливими для картоплі кліматичними умовами
Стійкість до захворюваньслабоустойчів до фітофторозу
особливості вирощуваннярекомндован додатковий полив, ізлешек азотних добрив шкодить смаку і терміну зберігання
ОригінаторEUROPLANT PFLANZENZUCHT GMBH (Німеччина)

Цей столовий сорт був виведений в середині 20 століття в Німеччині, занесений до Держреєстру сортів РФ в 2002 році по Північно-Кавказькому і Центральному регіонах. Оригінатори хотіли створити картопля, що володіє відмінною імунною системою і опірністю до більшості хвороб. І, в принципі, це у них вийшло.

Венета відноситься до надранньої сортам картоплі, період вирощування триває 60 - 70 днів. Однак молода картопля можна починати збирати вже на 45 день. Врожайність хороша, за весь період збору можна отримати до 30 т / га картоплі. Загальна товарність тримається на вражаючою позначці в 97%.

Бульби у Венети середніх розмірів і мають овально-круглу форму. Маса одного товарного бульби коливається від 70 до 100 г. Зазвичай один кущ може мати до 12 - 15 таких картоплин. Шкірка за кольором може варіюватися від світло-жовтого до темно-жовтого з характерною «сітчастий».

Порівняти врожайність сорту Венета та інших сортів картоплі ви можете використовуючи таблицю нижче:

Назва сортуУрожайність (ц / га)Кількість бульб в кущі (шт)
Леді Клер140-270до 15
ЛаБелль180-350до 14
мелодія180-6407-11
Маргарита300-4007-12
Алладін450-5008-12
Кураж160-4306-9
Сифра180-4009-11
чавунця100-2006-11

фото

Дивіться нижче на фото: сорт картоплі Венета

Глазков на бульбах утворюється не дуже велика кількість, та й самі по собі вони маленькі і майже непомітні. Картопля даного сорту володіє прекрасними смаковими якостями і містить крохмалю не більш 13 - 15%. Бульби відрізняються ще й тим, що, як правило, не мають ніяких фізичних дефектів поверхні.

Кущі невисокі прямостоячі (до 70 см у висоту), розлогого типу. Під час цвітіння з'являються невеликі віночки білого кольору. Листя теж великим розміром не відрізняються, мають світло-зелений відтінок і характерну волнообразность по краях.

Особливості

Картопля Венета може похвалитися чудовими смаковими характеристиками, а її м'якоть не має властивості розварюватися або темніти при термічній обробці. Може використовуватися для приготування будь-яких домашніх страв, однак найкраще підходить для смаження і виготовлення картоплі фрі.

Крім того, бульби цього сорту мають відмінну лежкістю, завдяки чому зможуть пролежати без проблем не один місяць у вашому погребі. Про те як правильно зберігати картоплю взимку, яке місце для цього вибрати і які терміни існують читайте в окремих статтях нашого сайту.

Рослина добре переносить посуху і через це довгий час обходиться без поливу. Ця риса буде особливо корисна тим городникам, які живуть в південних регіонах і не мають можливості занадто часто виїжджати до себе на дільниці. До слова, саме через посухостійкості Венета особливо популярний в Середній і Південній Азії.

Ще однією позитивною особливістю є абсолютна невимогливість до грунтів. Це властивість значно розширює як коло його вирощування, так і способи. Можливо вам буде корисна інформація про голландських технологіях вирощування картоплі, а також про те як це зробити в бочках або мішках.

Для отримання найкращої якості вашого врожаю перед посадкою слід провести попередній відбір бульб - для посадки підійдуть ті, вага яких не менше 35 і не більше 85 м

Грядки найкраще робити на освяченій височини, а глибина лунок повинна бути в районі 10 см. Безпосередньо перед посадкою незайвим буде обробити бульби стимуляторами росту, наприклад «Корневином» або «Гетероауксин», можна використовувати фунгіциди.

ВАЖЛИВО! Тільки одна особливість грунтів може негативно позначитися на зростанні картоплі цього сорту. При великому вмісті азоту в ґрунті дорослішання рослини відбувається значно повільніше, що віддаляє дату збору врожаю.

Надалі рослині потрібно прополка, розпушування і підгортання. Ці кроки безпосередньо впливають на хорошу врожайність ваших посівів. Перше підгортання найкраще провести через півтора місяці після висадки, це значно поліпшить формування бульб. Підживлення не є обов'язковою вимогою для гарного росту цього сорту картоплі. Однак якщо ви все ж хочете їх здійснити, то робити це краще відразу після поливів або дощу, щоб не обпекти коренеплід рослини.

Про те як і коли удобрювати картопля, як правильно це робити при посадці читайте в спеціальних матеріалах нашого сайту.

Агротехніка для цього сорту стандартна, не варто також забувати про мульчування, яке може виявитися корисним.

У таблиці нижче ви можете знайти основні характеристики та інших сортів картоплі:

Назва сортувміст крохмалюлежкость
Ліга12-16%93%
Мілена11-14%95%
Ельмундо12-14%97%
Шері11-15%91%
Брянський делікатес16-18%94%
Аріель13-16%94%
боровичок13-17%94%
Тоскана12-14%93%

Хвороби і шкідники

Як уже згадувалося вище, Венета має вроджену стійкість до практично усіх видів хвороб і шкідників. Ви можете забути про такі напасті, як: віруси A і Y, скручування листя, рак, чорна ніжка, парша, бура плямистість, нематода, альтернаріоз та фузаріоз та інші.

Єдине захворювання, яке може бути небезпечно для цього сорту - фітофтороз бадилля. Однак при дотриманні основних вимог по догляду за картоплею (прополка, підгортання) і цього захворювання годі й боятися. Якщо ж ви все-таки хочете перестрахуватися, то можна провести профілактичне обприскування речовинами «Акробат» або «Ридомил голд». Не варто нехтувати і використанням гербіцидів з інсектицидами. Про їх шкоду і користь читайте в матеріалах нашого сайту.

Також пропонуємо вашій увазі серію статей про боротьбу з колорадським жуком на вашому городі.

Читайте все про відомі народні засоби і хімічні препарати.

Картопля Венета один з тих сортів, які ви можете посадити і не турбуватися за нього при мінімальних витрачених зусиль. Це безсумнівно один з преміум сортів картоплі, який особливо популярний в південних регіонах через свою невибагливість до вологи. Однак справжнім подарунком для ділянки він буде і в будь-яких інших областях. Венета вкрай рекомендується тим городникам, які не мають великого досвіду у вирощуванні картоплі.

Також пропонуємо вам познайомитися з іншими сортами, що мають самі різні терміни дозрівання:

надранніранньостиглісередньоранні
фермерБелларозаінноватор
МінерваТімоКрасунчик
Кірандавеснаамериканка
КаратопАрозакрона
ДжувелІмпаламаніфест
МетеорЗорачкаЄлизавета
Жуковський раннійКолеттВега
Рів'єраКаменськийТірас

Схожі Статті