Своїми руками: теплиця з профілю для гіпсокартону

Якщо ви давно замислювалися про будівництво теплиці на своїй ділянці, саме час визначитися з видом покрівельного матеріалу і каркаса.

На загальному тлі вигідну позицію займає оцинкований профіль для теплиць, який характеризується високими експлуатаційними характеристиками, а також простотою монтажу: зібрати його можна всього за пару годин!

переваги теплиці

В якості покрівельного матеріалу можна використовувати як різні види плівок, так і полікарбонат, скло. Що стосується каркаса, на вибір представлені моделі з дерева, пластика і металу.

Вартість конструкції невисока. Більш того, легкий металевий профіль, оброблений оцинкованим покриттям, гарантує такі переваги:

 • Високу жорсткість конструкції, і як наслідок - її стійкість.
 • Герметичність (при проведенні належної підготовки).
 • Міцність.
 • Довговічність.
 • Можливість створити парник будь-якої ширини, довжини, висоти.

Такий матеріал, на відміну від дерева, наприклад, не схильний до дії грибка, цвілі, відповідно, догляд за теплицею потрібен мінімальний.

вибір профілю

Профіль для теплиці оцинкований буває наступних видів:

 • з П-образним перетином. Дуже легко монтується. Дозволяє укомплектувати теплицю додатковими силовими елементами, що значно підвищує стійкість і надійність конструкції. Максимальне навантаження на м2 - 150 кг;
 • з V-подібним перетином. Характеризується високою жорсткістю і невисокою ціною, але при незначних перекоси готової конструкції довгі елементи демонструють себе не з кращого боку: без спеціальної підготовки в дуже сніжну зиму каркас під масою снігу може буквально скластися. Максимальне навантаження на м2 - 110 кг;
 • з W-образним перетином. Позбавлений практично всіх недоліків двох вищезгаданих видів профілю. Дуже міцний, слабо піддається крученню. Максимальне навантаження на м2 становить до 230 кг;
 • з квадратним або прямокутним перетином. Якщо стінка труби виконана зі сталі товщиною в 1 мм, з легкістю буде чинити опір високих навантажень.

Оцинкована профільна труба для теплиць має й іншу класифікацію, а саме:

 1. Арочні. З назви зрозуміло, що використовують їх для створення складних конструкцій арочного типу.

  площинні. Використовуються для обробки стель, стін.

 2. Стінові. Призначені для облаштування каркасів міжкімнатних перегородок. Характеризуються підвищеною жорсткістю.

Більш детально розберемося в кожному з видів продукції.

Для стель, стін

CD - профіль площинний, що несе, який бере на себе основне навантаження і використовується при формуванні каркаса. Висота - 60 мм, ширина - 27 мм. Довжина може бути представлена ​​різними виробниками в таких типорозмірах: 30 і 40 см ..

UD - направляючий профіль. Утворює каркас обрешітки, встановлюється по контуру стіновий обшивки. Саме в нього закладається несучий профіль CD. Ширина виробу становить 28мм, висота - 27 мм. Що стосується довжини, можна знайти вироби на 3 та 4 м. У залежності від фірми виробника товщина стінки варіюється - від 0, 4-0, 6 мм.

ВАЖЛИВО! Купуючи металевий профіль, товщина якого становить 0, 5-0, 6 мм, можете використовувати його для формування підвісний стельової системи. У свою чергу елементи з тонкої сталі (0, 4 мм) годяться виключно для обшивки стін.

перегородкові

UW - направляючий профіль. Представлений такими типорозмірами: 150/40 мм, 125/40 мм, а також 100/40 мм, 75/40 мм, 50/40 мм. Довжина - 0, 4 м. Призначений для установки несучих профілів, формування простінка в монтажній площині. Встановлюються на підлозі, стінах, стелі, тобто, по всьому периметру перегородки.

CW - стієчний або несучий профіль. Представлений такими типорозмірами: 150/50 мм, 125/50 мм, а також 100/50 мм, 75/50 мм, 50/50 мм. У порівнянні з попередньою різновидом профілів, мають великі габарити. Наприклад, довжина може варіюватися від 2, 6 - 4 метрів. Використовується для формування каркаса. В процесі монтажу, як правило, дотримується крок в 40 см, причому шви листів ГКЛ повинні потрапляти на його поверхню.

Перегородкові профілі значно відрізняються від площинних, перш за все, за формою поперечного перерізу. Наприклад, в CW-профілі виробники передбачили H-подібний виріз, який призначений для прокладання кабельних ліній.

Ще одна особливість - на перегородкових профілях також відкочують два поздовжніх ребра, що значно підвищує жорсткість стінки.

Підготовчий етап

Виходячи із завдань, які перед вами стоять, вибрати можна просту або складну форму теплиці. Розглянемо найбільш затребувані і популярні.

Теплиця з профілю для гіпсокартону по Мітлайдера. Вирішує проблему з вентиляцією, яка є в теплицях арочного типу за рахунок наявності дворівневої даху і великих фрамуг.

Пристінна. По-іншому її ще називають односкатной, оскільки її конструкція передбачає використання в якості однієї зі стін фасадної частини будинку або господарської споруди. Це значно економить кошти не тільки на будівельних роботах, а й на опаленні: якщо виконати глуху стикування з житловим будинком, в зимовий час витрата на обігрів буде незначним. Пристінну теплицю встановлювати краще з південного боку будинку.

Двосхилий в формі «А». Її верхня частина не вигнута, тому використовувати можна жорсткі матеріали. Наприклад, панелі з полікарбонату або скло.

Габарити майбутньої будови безпосередньо залежать від ваших цілей і потреб. Тому, перш за все, визначте кількість і розташування грядок.

УВАГА! Не варто робити бічні грядки занадто широкими, оскільки підійти до них ви зможете лише з одного боку. Оптимальна ширина в цьому випадку - 120-140 см.

Що стосується місця розташування теплиці, прийняти до уваги потрібно кілька чинників, а саме:

 1. Зручність підходу до спорудження.
 2. Світловий режим.
 3. Рівність ділянки.
 4. Напрямок пануючих вітрів і багато іншого.

Як би там не було, саме світловий режим є визначальним фактором. Справа в тому, що сама теплиця повинна знаходитися на добре освітлюється сонцем території, адже для росту рослин ніщо інше, як сонячні промені є основним джерелом харчування.

Якщо спорудити конструкцію в погано освітленому місці, на жаль, неможливим буде вирощування світлолюбних рослин в зимову пору року. Йдеться зокрема, про огірки, томати, перці і ін. Як варіант - ділянку можна додатково обладнати штучними джерелами світла. Але це значно збільшить ваші витрати.

Якщо мова йде про конструкції весняного типу, вибрати можна ділянку, який добре висвітлюється сонцем в першій половині дня. В післяобідній час теплиця повинна залишатися в тіні.

Для зимової оцинкованої теплиці оптимальним вибором стане відкритий майданчик, без дерев і господарських споруд, оскільки в холодну пору року кут падіння променів повинен складати приблизно 15 °.

Чому саме 15? Тому що світло буде потрапляти в теплицю з похилими боковими стінами під кутом 90 °. Це гарантує максимальну їх проникнення.

Якщо ж ви маєте намір побудувати постійну зимову теплицю, визначальним фактором у виборі ділянки буде напрямок пануючих вітрів.

Потрібно максимально захистити конструкцію від холодних поривів вітру, які в значній мірі збільшують втрати тепла в зимовий сезон.

Перевагу краще віддавати ідеально рівній поверхні. Попередньо її також потрібно підготувати:

 • прибрати сміття;
 • вирівняти грунт, але не ущільнювати: в цьому випадку можна порушити її родючість і структуру.

Які інструменти підготувати?

Перш, ніж приступити до спорудження теплиці, підготуйте необхідні матеріали та інструменти, а саме:

 • рулетка для виконання замірів;
 • оцинковані профілі для гіпсокартону під каркас. Їх кількість потрібно визначити, виходячи з площі готового споруди. Підготувати потрібно і стійку, і направляючі профілі. Підійде середній стандарт;
 • набір спеціальних саморізів по металу. Віддати перевагу краще моделям з плоскою головкою: їх значно простіше кріпити до гипсокартонному профілем;
 • шуруповерт;
 • прямий ніж або прямі ножиці по металу;
 • болгарка;
 • листи полікарбонату (виступають в якості основного матеріалу для накриття каркаса). Їх розмір може бути стандартним, а ось товщина - на рівні 5 мм. Окремо потрібно купити розбірні листи для даху (при необхідності їх можна підігнати). Суцільний лист полікарбонату зійде для стін;
 • схил;
 • готовий дверний пакет;
 • гумові підкладки під саморізи і шурупи;
 • будівельний рівень;
 • електричний лобзик для шліфування (якщо потрібно буде прибрати щербини на краях).
ДОВІДКА! Фахівці рекомендують купувати витратні матеріали з невеликим запасом!

Як спорудити теплицю своїми руками з оцинкованого профілю: покрокова інструкція

Перш, ніж виконувати будь-які виміри, потрібно вибрати креслення майбутньої теплиці. Використовувати можна один з готових варіантів, представлених в мережі. Пропонуємо на ваш вибір кілька варіантів фото і креслень теплиць з профілю для гіпсокартону своїми руками:

Затвердивши план, визначте ширину, висоту і довжину споруди. Максимально точно вкажіть передбачувані місця з'єднань профілів і полікарбонатних листів. Надалі це заощадить вам багато часу.

УВАГА! Якщо ви маєте намір спорудити велику теплицю з опалювальної підстилкою, монтаж потрібно виконати ще до того, як буде встановлено каркас.

Закладаємо фундамент. Блоки / каміння (в залежності від бюджету) по кутах, в середині бічних стін.

Формуємо стрічкове підстава. Для цього викопуємо траншею по периметру ділянки, де планується встановити парник. Оптимальна ширина траншеї - 20-25 см, глибина - до 20 см.

Готуємо дренажний шар з піску і дрібного щебеню (пропорція 1: 1). Укладаємо на дно траншеї.

На висоту 35-40 см встановлюємо по периметру дерев'яну опалубку, вільні ніші заливаємо бетоном.

ДОВІДКА! 2-3 тижнів для застигання такому фундаменту досить. Хоча при необхідності можна демонтувати опалубку вже через один тиждень.

Збираємо ферми за стандартною схемою: 2 бічних стійки - крокви - укосіни - ригель стежки між центрами.

За місцем монтуємо першу ферму, фіксуємо тимчасовими схилами і залишаємо в такому вигляді, поки збірка всієї конструкції не буде завершена.

Послідовно, з перев'язкою в конику, по фундаменту, верху бічних стін встановлюємо всі інші ферми, дотримуючись крок 1 - 0, 7 м.

Фіксуємо на каркас листи полікарбонату за допомогою болтів. Особливо обережно поставтеся до роботи з покрівлею. Тут на рівні коника потрібно зрізати трохи більше матеріалу, що пояснюється просто: стільниковий полікарбонат при зміні температурних умов може розширюватися, тому наявність невеликого зазору буде більш, ніж виправдано.

ДОВІДКА! У місцях кріплень під шурупи або саморізи обов'язково підкладіть невеликі шматочки гуми. Вони послужать додатковим захистом від механічних пошкоджень, як в процесі подальшої експлуатації теплиці, так в процесі її безпосереднього монтажу.

В першу чергу, потрібно монтувати покрівлю, потім - стіни. Ту стіну, на якій передбачається робити дверний отвір, поки не чіпаємо. Тільки закінчивши роботи з іншими стінами, встановлюємо заздалегідь підготовлений дверний профіль, обшивають полікарбонатом залишилися поверхні.

ВАЖЛИВО! У тонкої листової сталі покрівельні саморізи триматися не будуть, тому раціональніше використовувати болти.

Щоб стики листів були герметичними, кріпити їх потрібно спеціальним профілем. На вертикальних стійках можливе проведення монтажу полікарбонату внахлест (9-8 см).

УВАГА! Якщо ви вибрали стандартну конструкцію для теплиці з оцинкованого профілю, передбачте наявність ухилу скатів (20 градусів і вище).

Це потрібно для того, щоб знизити відсоток снігозатримання. В іншому випадку вся конструкція може банально завалитися під масою випали снігових опадів.

Подивитися на зібраний каркас теплиці з профілю для ГКЛ ви можете на цьому відео:

Подивитися на інші теплиці які можна виготовити самостійно Ви можете тут: Під плівку, Зі скла, З полікарбонату, З віконних рам, Для огірків, Для помідор, Зимова теплиця, Теплиця-термос, З пластикових пляшок, З дерева, цілорічний для зелені, Односхилий пристінну, Кімнатну

Таким чином, теплиця з каркасом з оцинкованого профілю має такі переваги:

 • висока теплоізоляція;
 • легкість;
 • довговічність;
 • надійність, міцність конструкції;
 • стійкість до різких перепадів температури.

Встановити таку саморобну теплицю можна всього за день, причому обійдеться вона недорого, а прослужить - довго.

Схожі Статті