Так коли ж правильно садити ріпу? Час посіву насіння в різних місцях Росії

Ріпа - одна з найдавніших рослинних культур. Цей овоч, що володіє масою корисних властивостей, можна парити, запікати, тушкувати, фарширувати, робити пюре, щоб отримати багату порцію вітамінів і мікроелементів. Зрозуміло, дуже багато хто не бажає платити за коренеплід в магазині або на ринку, а хочуть вирощувати його в домашніх умовах.

Але в вирощуванні ріпи з насіння є нюанси, про які написано в даній статті. А ще ми розповімо вам, чому вкрай важливо вчасно садити ріпу, від чого залежать терміни посадки і чи є різниця в термінах посадки у відкритий грунт і вдома або в теплицю.

Важливість своєчасної посадки

Ріпа - це холодостійка культура, і тому її можна висаджувати відразу після танення снігу, як правило, в середині квітня або початку травня. Насіння починає рости навіть при температурі в один-три градуси. Однак ріпу можна садити і в кінці червня - початку липня заради заготівлі овочів на зиму. Є і варіант посадки в вересні і прибирання в листопаді: такий спосіб називається озимої посадкою. Плоди при даній посадці збирають рано. Якщо ж відсутні умови для звичайної посадки ріпи в грунт, варто посіяти її в теплиці або ж в контейнері будинку, накривши плівкою.

Ріпу можна садити і вдома і, крім листя, які використовуються в лікарських цілях і як салатна зелень, навіть отримати маленькі плоди!

Важливо! Намагайтеся не садити ріпу в глинистий грунт, включати в грунт гній або сіяти насіння в землю, де колись росли такі рослини, як капуста, редис, хрін або інші хрестоцвіті рослини. Це забезпечить появу хрестоцвітних (земляних) блішок на ріпі.

Набагато кращими «попередниками» виступають:

 • огірки;
 • помідори;
 • картопля;
 • морква.

Наслідки вибору неправильного періоду

Варто уважно поставитися до термінів посадки ріпи, так як надто ранні або пізні терміни можуть призвести до великої кількості хрестоцвітих блішок на рослині або до так званої «цветушности» - процесу, коли замість коренеплодів ріпа починає цвісти в першому році вегетації. Через цветушности страждає кількість і розмір коренеплодів, а іноді їх не буває зовсім. Причинами цього явища є:

 • несприятливі погодні умови (холодна, надмірно дощове літо, відсутність сонячного світла в похмуру погоду);
 • недостатнє харчування, яке затримує ріст рослин.

Нестача фосфору можна розпізнати по фіолетовим і пурпурним облямівки на листках. Часто ця проблема з'являється, якщо рослина змушене жити в холодній погоді або в кислому ґрунті з високим вмістом таких з'єднань, як марганець, залізо або алюміній.

Існує безліч різновидів ріпи, в тому числі чорного, зеленого, жовтого і білого кольору. Всі вони володіють корисними властивостями і навіть використовуються в народній медицині.

Від чого залежить термін посіву?

Якщо смачні, багаті вітамінами коренеплоди хочуть отримати влітку, то краще садити ріпу в квітні або травні. Але можна заготовити овоч і на зиму: тоді слід посадити насіння в червні-липні. Рідко, але все ж використовується спосіб, коли ріпу висаджують в середині вересня, а збирають в листопаді, що дозволяє задовольнятися плодами навіть в холодну пору року.

Урожай ріпи можна отримати двічі на рік. Не варто упускати час, адже дуже приємно отримати смачні і соковиті плоди!

Час посіву насіння в відкриту землю

Відомо, що дати посадок будь-яких рослин розрізняються зі зміною місця розташування. Ось в які терміни потрібно садити насіння ріпи в різних кінцях Росії, починаючи від більш теплих і закінчуючи холодними місцями:

 • У середній смузі Росії (Підмосков'я).

  Навесні в Підмосков'ї починають сіяти коренеплід у відкритий грунт з кінця квітня, влітку - на початку липня або в кінці червня. Клімат тут досить теплий і прекрасно підходить для вирощування плодів.

 • На Уралі.

  На Уралі садять овоч навесні, починають посів в першій декаді травня, а влітку сіють ріпу на початку-середині червня. Тут трохи холодніше, і тому посадка і збір врожаю трохи змінюють терміни.

 • У Сибіру.

  У Сибіру, ​​як правило, садити ріпу починають у другій декаді травня, або в середині липня або восени. Також потрібно брати до уваги, що терміни відрізняються по напрямку з півдня Сибіру на північ.

Увага! Важливо розуміти, що ріпа любить вологу, і тому клімат з дощами (надмірними!) Або підвищеною вологістю повітря доведеться їй як не можна до речі. Деякі плутають ріпу з редькою і бруквою, хоча всі три коренеплоду зовсім різні і мають унікальні властивості.

Чи є різниця між термінами посадки в відкриту землю, в теплицю і вдома?

Через хороших умов і температури будинку можна висаджувати ріпу в лютому-березні, рівно, як і в теплиці, на це впливає ще й відсутність різких змін в погоді або стихії, що розбушувалася на кшталт довгого дощу.

Тепличні та домашні рослини живуть в горщиках або контейнерах, і, так як місця під коренеплоди залишається мало, краще збирати листя ріпи, які теж дуже корисні.

Популярними є і так звані «бебі» -корнеплоди - це маленькі, молоді плоди, які збирають з вирощених в домашніх умовах реп. Важливо і відстань між насінням: в теплиці або будинку воно повинно бути рівним 2, 5 - 5 см, в землі - 8 - 10 см, від цього залежить розмір майбутніх плодів. Не варто забувати і про відхід - проріджуванні сходів, ця процедура залишить в землі великі і здорові рослини для гарного врожаю.

Недарма наші предки любили і поважали ріпу. Вона знайшла місце в фольклорі, досить згадати лише російську казку «Ріпка». До цього дня домогосподарки готують її багатьма способами, радуючи себе і своїх близьких смачними стравами з ріпи. Тепер ви знаєте терміни посадки ріпи і при необтяжливим догляді зможете отримати багаті вітамінами плоди самостійно!

Схожі Статті