Такі різні види тарганів: домашні, тропічні, лісові та навіть літаючі. Фото і опис всіх різновидів

Таргани на Землі з'явилися ще в Палеозойську еру. На даний момент вони є найдавнішими мешканцями планети.

Сьогодні поговоримо про різновиди тарганів: домашніх і які живуть в дикій природі, їх особливості.

Існувати їм допомагає просто приголомшлива живучість - істоти з легкістю можуть пережити ядерну війну, повені та будь-які інші катаклізми. Навіть без голови комаха може прожити більше місяця.

Види тарганів, фото і опис

Ці комахи разом складають цілий Загін Тараканова. Загальною ознакою всіх представників є овальне тулуб, увінчане трикутною головою з довгими вусиками. Отже, які таргани бувають?

Тропічні

Зелений тарган (банановий).

Житель тропічних лісів Флориди, Еквадору та Куби. Від домашніх тарганів відрізняється яскравою салатовой забарвленням покривів і великими розмірами. Багато розводять їх в тераріумі як домашніх вихованців.

УВАГА! Рекомендується тримати дорослих особин і личинок окремо, так як ненажерливий молодняк активно поїдає своїх предків, розриваючи їх на шматки.

Бананові різновиди тарганів, фото яких трохи нижче, прекрасно літають за допомогою прозорих крилець і вміють викопувати норки в землі.

Коричневий тарган або черепашка.

Земляні комахи, що живуть приховано. У природі мешкають в теплих лісах Бірми, Індії та Таїланду.

Досить великі істоти, що досягають 2 см в довжину. Всі покриви тіла пофарбовані в насичений каштановий колір. Всі особини мають прозорі крила. У самців вони довгі, здатні ненадовго піднімати господаря в повітря. Крім того, крильця прикрашені поперечної облямівкою блідо-жовтого відтінку.

Самки не такі елегантні, їх маленькі крила позбавлені узорів і не дозволяють навіть піднятися над землею.

Марципанового тарган.

Екзот з Північної Америки. Частий мешканець тераріумів. Відрізняється не особливо великими розмірами, досягаючи в довжину не більше 4 см. Покрови мають благородної вишневої забарвленням. Крила розвинені дуже слабо, надкрила короткі, квадратні.

Самки відрізняються більш широким тулубом. Вони добу виношують оотеку, потім ховають її в підстилці або кріплять до кори. Зверху її цементують пережувати шматочками грунту і кори.

Мармуровий тарган.

Розлучається в тераріумах як прикраса або корм для їжаків, ящірок і павуків. У природі проживає в Південній Америці. Самець може вирости на 3 см в довжину, самка - на 2, 5 см. Тулуб забарвлене в каштановий колір. На покривних крильцях розташовані більш світлі цятки, які утворюють мармурові візерунки по всій поверхні. На шийному щитку є темно-бурі рисочки.

Інших відмінностей від родичів у мармурового таргана немає. Як і інші, цей вид живородящий, живе в верхньому шарі грунту, є всеїдних.

Мадагаскарський тарган.

Популярний декоративний вигляд, що мешкає в багатьох тераріумах. Має величезні, порівняно з іншими видами, габаритами. Довжина тулуба дорослого самця досягає 5-8 см, самки - 6-9 см.

Крил немає навіть у зрілих особин. Покрови можуть бути пофарбовані в рудий або каштановий колір.

Незважаючи на свої величезні розміри, ці гіганти відрізняються мирним характером і підвищеною лякливістю. Вдень вони ховаються в підстилці з листя і трави, а вночі вибираються назовні. При найменшій підозрі на небезпеку, вони починають сильно шипіти. Звук виробляють дихальця, розташовані по всьому тілу.

лісові

Це великий рід комах, які проживають в лісових зонах всього світу.

Лапландский тарган.

Мешкає в лісах і степах по всій території Європи. Габарити у нього не дуже великі, довжина тулуба становить близько 1 см. Пофарбований в сірий або коричневий колір з жовтуватим відтінком. На переднеспінке розташовані розмиті чорні плями. У дорослих самок є довгі крильця, захищені великими надкрильямі.

УВАГА! Цей вид має цікаву особливість. Самці активні вдень, вони живуть на рослинах. Самки ж прокидаються до ночі, воліють триматися на землі, ховаючись в листяної підстилці.

Степовий тарган.

Проживає в лісостепах і степах Євразії. Відрізняється дрібними розмірами і непоказною малопомітною забарвленням. Довжина його тулуба не перевищує 8 мм, покриви мають бежеву забарвлення з сірим відтінком. За переднеспінке проходить чітко окреслена чорна дуга.

У цьому різновиді яскраво позначений статевий диморфізм. У самок надкрила короткі, закривають тільки половину тіла. Уздовж спини йдуть поздовжні темні лінії. У самців же надкрила довгі, закінчуються за межами тулуба. Чорні смужки відсутні.

Степовики живуть тільки один теплий сезон. В зиму вони відкладають оотеки, а самі гинуть. До літа з кладок з'являються личинки, які стають дорослими до червня.

Звичайний лісової тарган.

Великі особини з Центральної Америки. У довжину можуть вирости на 6-8 см. Тулуб і надкрила мають блідо-коричневе забарвлення з більш темними вкрапленнями і чорною плямою на переднеспінке.

Всеїдний вид, що мешкає всередині підстилки з листя. Під час нападу ворогів випускає сильно пахне секрет, призначений для відлякування.

І знову про вусатих

Ці комахи оточені величезною кількістю міфів. Наприклад, казка про горезвісний білому мутант. Це не чудовисько! Насправді світлі покриви можуть з'явитися у молодих німф, тільки що пройшли линьку.

Ще одне популярне оману - отруйні таргани. Таких просто не існує в природі! Зате багато різновидів виділяють неприємно пахне секрет, який відлякує ворогів.

Зате літаючі таргани - це чиста правда! Літати можуть банановий і величезні вихідці з Латинської Америки. Вони досягають 20 см в довжину і прекрасно пересуваються по повітрю за допомогою пари матових крил.

Найбільшої шкоди людині приносять поширені види домашніх тарганів - чорні і руді, які мешкають в квартирі. Вони не тільки псують продукти, залишаючи сліди своєї життєдіяльності, але і розносять багато інфекційних хвороб. Також відомі випадки, коли вони залазили в вуха або ніс людини і навіть кусали його.

Тому при виявленні непрошених гостей у себе вдома, слід позбавлятися від них або хімічними засобами, або народними.

Нижче наведемо якісні і надійні засоби від тарганів:

  • аерозолі та спреї: Раптор, Чистий дім, Raid, Кат;
  • гелі: Глобал, Дохлокс;
  • пастки: Комбат, Форсайт;
  • олівці: Машенька;
  • порошки: ФАС.

Хто ніколи не бачив, може ознайомитися з домашніми тарганами - фото нижче:

Виявляється, таргани можуть не тільки приносити шкоду людині! Існують такі види тараканових, які використовуються як корм для домашніх вихованців, і декоративні різновиди, службовці прикрасою тераріуму. Ми розглянули як величезних представників, так і маленьких тарганів, фото всіх видів є вище в статті.

Цікаве відео

Подивіться коротеньке відео про те, як шипить мадагаскарський тарган:

Схожі Статті