Технологія вирощування картоплі в бочці від «А» до «Я»

Картопля вважається основою раціону харчування будь-якої сім'ї. Але, купуючи цей овоч, ми зовсім не замислюємося, як його виростили, і звідки він стався. Для того щоб виростити картоплю йде чимало сил і витрат. Існує багато способів вирощування картоплі. Одним з найпопулярніших способів, є вирощування картоплі в бочці. Цей спосіб є дуже цікавим і не вимагає великих зусиль.

Імені людини, який винайшов цей спосіб, немає. Цей спосіб має давнє коріння. При заготівлі компосту в старій бочці невідомий селянин впустив туди бульба картоплі, який несподівано проріс. Надалі в засипаній помиями бочці виріс кущ картоплі.

Через деякий час вирвав смак, селянин побачив, що він обвішаний гронами картоплі. Ця випадковість допомогла зібрати йому мішок картоплі. В майбутньому несподівано відкритий спосіб був вдосконалений. Бульби мали в шаховому порядку. Цей метод є дуже продуктивним і вражає своїми результатами.

Плюси і мінуси даного способу

Плюсом вирощування картоплі в бочці є те, що:

 1. В одній бочці ми можемо виростити приблизно три відра картоплі, при цьому ми економимо місце на своїй ділянці.
 2. Цей метод заощадить час при обробленні грядок і в боротьбі з надокучливими шкідниками.
 3. Застосовуючи даний метод, ми зможемо запобігти гниттю картоплі, і застій води в бочці.

Мінус даного способу, ми не можемо виростити великі обсяги врожаю з метою подальшої масштабної продажу.

вибір картоплі

Для вибору матеріалу на посадку ми повинні загострити увагу не тільки на смак колір і врожайність, а також на те де районирован сорт.

Важливий фактор при виборі картоплі це термін його дозрівання і витривалість перед захворюваннями.

Щоб рослина виросла сильним необхідно вибирати великі бульби. Необхідно остерігатися шахраїв, які під виглядом елітного картоплі можуть пропонувати самі звичайні його плоди.

При покупці вимагайте сертифікат, який підтвердить якість картоплі. Витривалі і плодовиті сорти в наших краях:

 • Бежицкий.
 • Ліра.
 • Жуковський ранній.
 • Тімо.
 • Кардинал.
 • Десниця.

Інструменти

При посадці картоплі в бочки вам знадобиться мінімальний набір інструментів, які будуть необхідні в основному для виготовлення самого каркаса (молоток, дриль, зубило, ніж, садові лопатка). Цей факт також можна віднести до чергового плюса цього способу.

Земля і добрива

Картопля під час вегетації не надто вибагливий на відміну від інших культур і не вимагає, щоб його підгодовували. Це пов'язано з тим, що речовини, які знаходяться в добриві, засвоюються не в достатньому обсязі. У зв'язку з об'ємними бульбами і слабо розвиненою кореневою системою вживання поживних речовин картоплею більш інтенсивно на відміну від інших овочів.

Щоб домогтися якісного врожаю до вибору майбутнього добрива необхідно поставитися відповідально.

Компоненти для приготування грунтової суміші:

 1. дернова земля;
 2. препарат «Ем-бокаші»;
 3. звичайна грунт.

технологія вирощування

У чому ж полягає вирощування картоплі в бочці?

 1. Перед початком посадки картоплі, нам необхідно знайти металеву, пластикову або дерев'яну ємність, також це може бути поліетиленовий пакет.
 2. Висота бочки повинна перевищувати 30 см, це необхідно для того, щоб в грунт в достатній кількості потрапляла волога і кисень. При недостатньому зволоженні картопля не буде пускати коріння і врожаю можна не дочекатися.
 3. Одне з важливих умов - це відсутність у бочки дна для забезпечення доступу до грунту дощовим черв'якам. У корпусі необхідна велика кількість отворів. На кожні 10-15 см, діаметр яких повинен становити приблизно 1 см. Це необхідно для того, щоб пішла зайва волога, і коріння рослини наситилися киснем.
 4. Також, для уникнення кисневого голодування, на дно бочки поміщаємо гумовий шланг, який до цього звертаємо по спіралі з відстанню між витками 8 см. У шлангу робимо невеликі отвори на відстані 15 см. Внутрішній кінець наглухо затикаємо а зовнішній виводимо назовні для того щоб за допомогою насоса наситити грунт повітрям. Ця процедура робиться приблизно 3 рази в тиждень.
 5. Підготовленою сумішшю заповнюємо нашу бочку на 1/2 від її висоти, робимо це пошарово. Необхідно стежити, щоб паростки повністю не прокльовується.
 6. При досягненні паростком верхнього шару засипаємо його черговим шаром. Якщо не встежити за цим процесом, коренева система рослини сформована повністю не буде, і всі сили віддасть в зростання зеленого стебла.
 7. Місцем, де буде стояти бочка, може бути абсолютно будь-яким. Якщо відсутня можливість постійно підсипати землю дозволено використовувати вирощування бульб в три поверхи.
 8. У круглій ємності висаджувати картоплю необхідно по його діаметру, якщо ж ємність має квадратну форм, то висаджування відбувається в шаховому порядку.

Який потрібен догляд?

 1. Приготований грунт необхідно пропарити, це допоможе нам позбутися від шкідників і мікроорганізмів. Якщо грунт досить пропарений, вона пройшла своєрідну дезінфекцію. У цьому випадку грунт вважається безпечним.
 2. Необхідно знати, що грунт, яка має піщаний склад, повинна бути наповнена сульфатом магнію і доломітового борошном.
 3. У спекотні дні, ми повинні добре забезпечити полив нашого картоплі.
 4. Щоб забезпечити хороший урожай необхідно підгодівля, яка здійснюється золою, органічними або комплексними добривами.
 5. Приблизно через 3 місяці після останньої підгодівлі бадилля стане жовтою і сухий. Це означає, що картопля дозрів. Щоб зібрати довгоочікуваний урожай необхідно перевернути або розібрати нашу конструкцію. Хороший урожай повинен становити один мішок з квадратного метра.
 6. Грунт, яка залишилася, може бути використана повторно попередньо насичена добривами.
 7. Бочку можуть замінити спеціальні ємності, які мають назву "Potato Barrel", а в цьому нам допоможуть Інтернет-магазини. Але, варто зазначити, що на якість врожаю більш дороге устаткування ніяк не вплине.

Вирощувати картоплю в бочці, є молодий і не всім відомої технологією, яка допоможе нам забезпечити себе врожаєм з найменшими витратами. До того ж це цікавий процес, який може задіяти всю сім'ю.

Схожі Статті