Технологія знищення тарганів туманом: при якій температурі вони дохнуть і бояться морозу

Протягом багатьох років серйозної санітарно-епідеміологічної проблемою для Росії є боротьба з комахами-шкідниками, зокрема, з тарганами.

Незважаючи на появу на ринку в останні роки різноманітних хімікатів, ефективно борються з паразитами, багато жителів мегаполісів досі страждають від нашестя «непроханих гостей». Звичайно, без виявлення причини їх виникнення в будинку навряд чи вийде позбутися таких.

Якщо квартира після багаторазових спроб травлення все ж залишається привабливою для комах, вони обов'язково рано чи пізно повернуться. Саме тому боротьбу з паразитами потрібно проводити усвідомлено, комплексно і тільки після визначення причин їх виникнення в будинку.

КОРИСНІ ФАКТИ! Тараканов-альбіносів не існує, а ось літаючі є. Деякі види можуть заподіяти людині фізичну шкоду: залізти в вухо або ніс і навіть покусати.

У цій статті розглянемо такі питання: чи бояться таргани холоду, при якій температурі гинуть таргани? Чи існують засоби боротьби з ними засновані на температурному впливі?

Температурний метод впливу

А причини появи прусаків можуть бути наступними:

 1. Санітарна ситуація в приміщенні, його захаращеність, наявність безлічі щілин в підлогове покриття і стінах.
 2. Поселення комах в сусідніх квартирах.
 3. Відкритий доступ до продуктів і воді, що робить неможливим позбавлення від шкідників.
 4. Перенесення тарганів в будинок разом з меблями та іншими предметами інтер'єру ззовні.
 5. Наявність негерметичних упаковок для продуктів харчування.

Існують і інші, менш поширені причини появи паразитів.

Але в будь-якому випадку причину слід усунути, якою б вона не була.

Якщо ви провели дезінсекцію в своїй квартирі, а в сусідній комахи залишилися, то всі ваші зусилля будуть марними.

Одним з поширених і найдавніших способів боротьби з тарганами є температурний метод.

При якій температурі вмирають таргани?

Згідно своїм історичним походженням, прусаки - тропічні істоти, тому при мінусовій температурі вони дохнуть.

При 5 градусах нижче нуля таргани проживуть близько 30-ти хвилин, при 7-ми - не більше хвилини.

Звичайно, в Росії дуже складно застосовувати даний спосіб на практиці. Наявність в будинку опалювальних труб і радіаторів ускладнює ситуацію. Виморожування паразитів може призвести до аварій опалювальної системи і потребують додаткових витрат на ремонт в будинку.

Крім того, постраждає побутова техніка або домашні тварини. Незважаючи на ефективність даного методу, він застосовується на практиці вкрай рідко.

Спосіб дії:

 1. Видаліть з дому всіх мешканців, які некомфортно почуваються при температурі мінус 8 градусів за Цельсієм.
 2. Відкрийте всі вікна.
 3. Укрийте труби гарячого водопостачання та опалення.
 4. Закрийте приміщення на день.
 5. Коли термін дезінсекції закінчився, закрийте вікна та виметіть мертвих тарганів з тумбочок, шаф та інших предметів меблів.

У холодних регіонах в зимовий період процедура може тривати не більше 20-ти хвилин. Звичайно, і температура на вулиці там набагато нижче восьми градусів. Цього вистачає. Але, якщо регіон теплий, потрібно діяти напевно.

Звичайно, краще знайти спосіб відсидітися в іншому місці і залишити квартиру на цілий день, але бути впевненим в тому, що метод подіє. До речі, мороз без праці знищить не тільки дорослих особин, але і їх яйця.

Порада! У теплих регіонах використовується протилежний спосіб. При жарі від 40 градусів і вище також відкриваються вікна будинку або квартири. Шкідники загинуть і в разі високої температури.

Треба відзначити, що наші предки використовували проти прусаків звичайний окріп. Але поливати їм речі незручно, більш того, книги, тканини, предмети меблів і інтер'єру і навіть підлогове покриття можна зіпсувати, використовуючи цей метод. Оптимальний вихід із ситуації - застосування побутового пароочисника.

Знищення тарганів туманом - що це таке?

холодний туман

Винищення прусаків - справа непроста. Для очищення квартири іноді потрібно провести кілька обробок.

Це займає час і вимагає певних фінансових витрат, особливо якщо за справу беруться професіонали-дезінсектор. Тому і була винайдена технологія, що дозволяє винищувати тарганів за один раз.

Спочатку спробуємо розібратися з поняттям «холодний туман». Йдеться про використання аерозолірованних дезінфікуючих розчинів. Подібного роду обробка дає можливість максимально рівномірно розподілити по зараженому приміщенню інсектицид. Його краплі осядуть по всіх поверхнях, включаючи стелю.

Хмара аерозолі виробляється генератором. Він являє собою мобільний, невеликий за розмірами апарат. У виробленому їм хмарі частки інсектициду мають розміри не більше 80-ти мікрон. Що виробляється «туман» по своїй температурі відповідає температурі навколишнього середовища. Тому і технологія носить таку назву.

Переваги технології:

 • Робота генератора дає можливість застосовувати різного роду інсектициди.
 • Дрібні крапельки розчину довго перебувають в повітрі, після чого рівномірно осідають на поверхні. Повний осідання здійснюється протягом чотирьох годин.
 • Осад, що утворюється з розчину, після осідання можна спостерігати не тільки на відкритих, але навіть на майже недоступних поверхнях. Крім того, хмара покриває все приміщення цілком.
 • Аерозоль не приносить шкоди здоров'ю домашніх тварин і людини.
 • Застосування генератора дає можливість помітно економити інсектицид і дозволяє без зайвих витрат позбавитися від тарганів.
На замітку! Коли генератор використовується в житловому приміщенні, його дія істотно підвищує рівень вологості. Тому попередньо буде не зайвим захистити від його впливу ті предмети, які бояться води. Мабуть, це самий головний мінус даного методу боротьби з домашніми шкідниками.

Найчастіше таку дезінсекцію проводять спеціалізовані компанії. Але в цій процедурі немає нічого складного. Тому можна провести її і самостійно. Проте, купувати досить недешеве обладнання заради однієї обробки буде нерозумним рішенням. Так що вибір залишається за вами.

Гарячий туман

Ця технологія передбачає не тільки розпорошення, але і підігрів виробляється генератором розчину.

Метод полягає у виробленні більш дрібних частинок інсектициду (всього від 5 до 30 мікрон). Таке хмара тримається в повітрі набагато довше і повністю осідає лише через 10 годин.

Під час використання технології кімната зволожується не так сильно, як при «холодному тумані». Даний спосіб надає менше негативного впливу на предмети, що не переносять вологи, і дозволяє вже після першої обробки повністю знищити дорослих комах і кладки яєць. Але ця технологія підходить не всім приміщенням.

підготовка

Попередньо кімнати потрібно підготувати. Для цього рекомендується виконати наступні дії:

 1. Щільно упакувати посуд, а разом з нею - наявні засоби особистої гігієни. Їх краще взагалі прибрати з відкритих місць в квартирі.
 2. Предмети меблів слід по можливості хоча б трохи відсунути від стін.
 3. Сховати продукти.
 4. З самих стін зняти килими, постери і картини.
 5. Провести генеральне прибирання. Ретельно протерти ганчіркою підлогу, плінтуси, одвірки.
 6. Видалити з дому домашніх тварин і, звичайно, людей.
 7. Якщо власник будинку збирається контролювати процес або проводити його власноруч, йому знадобиться респіратор і одяг, надійно захищає тіло.
 8. Після закінчення процедури спецодяг знімається, після чого слід тут же прийняти душ або як слід вимити руки.

Дочекайтеся, коли частки інсектициду осядуть, потім добре провітріть оброблені кімнати. На це піде не менше години. Після цього приготуйте мильний розчин і протріть їм ті місця, з якими люди в будинку контактують найчастіше. Йдеться про дверних ручках, стільцях і стільницях.

Предмети, яких стосуються рідко, можна не мити. Що ж стосується статі, його краще витримати без миття не менше десяти днів. Плінтуса, косяки і стіни і зовсім не потрібно чіпати протягом трьох тижнів.

Треба відзначити, що подібне розпилення інсектицидів помітно підвищує ступінь ефективності його впливу. Частинки спецпрепаратів потрапляють не тільки на важкодоступні поверхні, але навіть в наявні зазори і щілини, де зазвичай живуть комахи. Таким чином, генератор дозволяє швидко і якісно винищити паразитів.

Підведемо підсумок. Ми відповіли на питання: при якій температурі гинуть таргани? І виявилося, що вони не люблять низьких температур і замерзають вже при невеликому мінусі, а мороз і зовсім вбиває їх за лічені хвилини.

Прусак - живуча комаха. Тому досягти позитивного результату в боротьбі з ним вийде набагато швидше за участі професіоналів. На сьогоднішній день в містах працює чимало служб дезінсекції, які якісно винищують комах.

Фахівці таких сервісів застосовують тільки перевірені і, як правило, самі високоефективні препарати, за допомогою яких можна без праці очистити будинок від паразитів навіть при їх численному присутності.

Якщо виклик фахівця вам не по кишені, то тут наведемо хороші засоби для самостійного застосування:

 • аерозолі та спреї: Раптор, Чистий дім, Raid, Кат;
 • гелі: Глобал, Дохлокс;
 • пастки: Комбат, Форсайт;
 • олівці: Машенька;
 • порошки: ФАС.

Схожі Статті