Темний лицар на вашій ділянці - докладний опис незвичайного томата «Мікадо Чорний»

Щороку у городників багато клопоту на грядках і в парниках, потрібно встигнути посадити все улюблені овочі. Але який томат вибрати для посадки в цьому році, щоб він не захворів і не загинув, щоб урожай був хороший і смачний?

Зверніть свою увагу на цікавий перевірений роками сорт томата «Мікадо Чорний», який за свій зовнішній вигляд і смакові якості завоював велику популярність у досвідчених городників.

Томати Мікадо чорний: опис сорту

Назва сортуМікадо Чорний
Загальний описСередньостиглий індетермінатний сорт
Оригінаторпитання спірне
термін дозрівання90-110 днів
формаОкругла, трохи плеската
колірТемний малиново-коричневий
Середня маса томатів250-300 грам
застосуванняУ свіжому вигляді
урожайність сорту8-9 кг з кв
особливості вирощуванняЛюбить розпушування грунту і хорошу комплексну підгодівлю
Стійкість до хворобНайчастіше піддається бурої плямистості

Цей смачний сорт відомий вже кілька десятиліть. Рослина цього типу індетермінантна, штамбові. Відмітна особливість даного сорту: листя дуже нагадують картопляні, колір темний, смарагдовий. Добре росте як у відкритих грядках, так і в умовах теплиці.

Кущ виростає до 1 метра висотою. Рослина є середньостиглих за термінами, тобто від посадки до збору стиглих плодів проходить 90-110 днів. Зав'язування відбувається дружно і в короткий період. «Мікадо Чорний» може піддаватися розтріскування плодів. Рослина потребує пасинкування в два стебла, пасинки обрізають при досягненні розмірів 3-4 см. Для підвищення врожайності нижнє листя необхідно обривати, щоб плоди отримували більше поживних речовин.

Плоди гібрида «Мікадо Чорний» зазвичай малинового або коричневого кольору, за формою круглі, трохи приплюснуті, з різними складками. Шкірочка тонка, м'якоть хороша і приємна на смак. Кількість камер 6-8, відсоток вмісту сухої речовини 4-5%. Плоди володіють великим вмістом цукру, мають приємний смак і яскраво виражений аромат, вага окремих екземплярів досягає 250-300 гр.

Порівняти вага плодів сорту з іншими сортами можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
Мікадо Чорний250-300 грам
Ріо Гранде100-115 грам
вершки цукрові20-25 грам
Помаранчевий Русский 117280 грам
дружок110-200 грам
Дика троянда300-350 грам
російські купола200 грам
Яблуневий Спас130-150 грам
купола Росії500 грам
Медова Крапля10-30 грам

Читайте на нашому сайті все про хвороби томатів в теплицях і про методи боротьби з цими захворюваннями.

Також пропонуємо до ознайомлення матеріали про високоврожайних і стійких до хвороб сортах.

Характеристики

З приводу походження сорту «Мікадо Чорний» немає однозначної думки. Деякі фахівці вважають, що біографію цієї рослини потрібно вести ще з 19 століття з США. Інші стверджують, що сорт прийшов в нашу країну з Далекого Сходу в 1974 році. Деякі городники вважають що даний сорт відноситься до народної селекції.

Томат «Мікадо Чорний» відмінно підійде для всіх регіонів, за винятком найхолодніших районів Сибіру і Заполяр'я. Даний сорт досить стійкий до заморозків і здатний плодоносити до перших сильних холодів. Цей сорт вимагає багато сонця, від цього залежить врожайність і смак плодів. Тому оптимальними регіонами для вирощування вважається Астрахань, Ростовська область, Краснодарський край і Крим.

«Мікадо Чорний» - прекрасний салатний сорт, який використовують переважно в свіжому вигляді. Також цей сорт відмінно підходить для виробництва соку і томатної пасти. Деякі городники солять і маринують ці томати. У цього гібрида середня врожайність, при хорошому догляді і регулярній підгодівлі з 1 кв. м. можна зібрати до 8-9 кг стиглих томатів у відкритому грунті.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
Мікадо Чорний8-9 кг з кв
ракета6, 5 кг з кв.метрів
російський розмір7-8 кг з кв.метрів
прем'єр6-9 кг з кв.метрів
Король королів5 кг з куща
Столипін8-9 кг з кв.метрів
Лонг Кіпер4-6 кг з куща
Чорна гроно6 кг з куща
Бабушкін подарунок6 кг з кв.метрів
Буян9 кг з куща

Сорт «Мікадо Чорний» має багато плюсів серед інших томатів:

  • високий вміст цукру в плодах;
  • гарний зовнішній вигляд;
  • високі смакові і поживні якості;
  • сорт непогано переносить заморозки;
  • стійкість до основних захворювань.

До недоліків такого виду можна віднести:

  • велику потребу в сонячному світлі;
  • невисоку врожайність;
  • обов'язкове пасинкування.

Дуже любить розпушування грунту і хорошу комплексну підгодівлю. Зав'язь плодів відбувається в короткі терміни. Висаджувати розсаду слід з розрахунку 4 шт. на 1 м. кв.

Особливих вимог у вирощуванні немає. Рослини висаджуються на сонячній ділянці, але воно не виносить великої спеки. Потрібен регулярний полив 1-2 рази на тиждень, залежно від клімату. Високі екземпляри потребують підтримки й підв'язки. Як відбувається підв'язування помідор в теплиці ви дізнаєтеся з цієї статті.

Хвороби і шкідники

З усіх захворювань рослина найчастіше піддається бурої плямистості. Проти такого захворювання найчастіше застосовують препарати «Антракол», «Консенто» і «Тату». З тепличних шкідників найчастіше нападає белокрилка, від якої застосовують препарат «Конфідор», який розводять з розрахунку 1 ст. л. на 10 л. води. Ці розчином обприскують листя і стебла.

Також в теплицях можуть виникнути грибкові захворювання. Для їх профілактики теплиці потрібно регулярно провітрювати і стежити за рівнем вологості.

висновок

Сорт простий в догляді і при невеликих зусиллях дає стабільний і смачний урожай. Посадіть його на своїй ділянці і ви зберете багато смачних бурих помідорів. У статті ми постаралися максимально широко розкрити тему томата «Мікадо чорний», опис як позитивних, так і негативних сторін сорти, і дана інформація стане в нагоді вам для подальшого використання. Хорошого сезону!

середньораннісередньостиглісуперранні
Торбейбананові ногиАльфа
Золотий корольсмугастий шоколадПінк імпрешн
король ЛондонЗефір у шоколадіЗолотий потік
Пінк Бушрозмаринчудо ледаря
фламінгоДжина ТСТзасолювальними диво
загадка природиВолове серцеСанька
новий КенігсбергРомаЛокомотив

Схожі Статті