Температура, як важливий фактор для редиски: коли сіяти, при якій зростає, боїться приморозків?

Як овочева культура, редис здобув популярність за рахунок ранніх строків посадки навесні і швидкого дозрівання. Поряд із зеленню, цим овочем вдається урізноманітнити меню вже в кінці квітня - на початку травня при висадці у відкритий грунт.

До переваг редису можна віднести простоту підготовки грядок, відсутність необхідності в вирощуванні розсади, а також мінімальні вимоги до розпушування і прополки. На чому дійсно варто акцентувати увагу - так це на підтримці певної температури. Про це і розповімо далі.

Чому важливий температурний режим для редиски?

При всій своїй невибагливості, редис - специфічна культура, досить холодостійка, але не терпить спеки. Підтримка оптимальної температури на різних етапах росту редису дозволить контролювати розвиток бадилля і формування коренеплодів.

При нестачі тепла збільшується період вегетації, при надлишку - підвищуються шанси стрелкованія.

Відмінності вирощування у відкритому грунті і в парнику або теплиці

Вирощування редису в парниках і теплицях дозволяє регулювати мікроклімат, отримувати урожай ранньою весною, при цьому висадка у відкритий грунт - менш клопітка заняття. Значної різниці в температурному режимі не буде, з тією лише відмінністю, що посадки у відкритому грунті схильні до великих перепадів тепла і холоду, в залежності від похмурої або сонячної погоди.

Домогтися гарного врожаю можна і в домашніх умовах, якщо є можливість розмістити посадки поза житловими приміщеннями - наприклад, на заскленому балконі або лоджії. Для домашнього городу слід вибирати скоростиглі сорти, стійкі до недостатнього освітлення, посухи та цветушности - такі як:

 • «Зоря».
 • «Ранній червоний».
 • «18 днів».
 • «Кварта».

Максимально і мінімально-допустимі значення показання градусника

Так як редис - скоростигла культура, то посів не заглиблюються в грунт, насіння закладаються на глибину від 2 до 2, 5 сантиметрів (докладніше про посіві редису в квітні читайте тут). При якій мінімальній температурі проростають насіння? Завдяки морозостійкості вирощуваної редиски, це значення для насіння буде -4 ° C на грунті, а дорослі рослини здатні переносити короткочасні заморозки до -6 ° C.

А ось гранично високою температурою є + 24 ° C повітря. Підвищення температури спричинить зупинку зростання коренеплоду, зробить його в'ялим, сухим і гірким.

Коли можна сіяти у відкритий грунт?

 1. Грунт на грядці повинна бути пухкої, а при ранньому висіві - 12-20 квітня, борозенки додатково проливають гарячою водою. Для проростання редису досить +1 .. + 2 ° С, але в таких умовах розвиток рослин буде відбуватися повільно.
 2. До появи сходів (зазвичай це 4-5 днів) найбільш сприятливою температурою буде +20 ° С, домогтися якої можна за рахунок приховування грядок агрополотном або плівкою.

  Важливо! При появі сходів денний укривання плівкою потрібно припинити і до формування першого аркуша орієнтуватися на температуру від +6 до +14 ° С.

  Це потрібно для того, щоб розвиток бадилля не було надмірно активним на шкоду формуванню коренеплодів. У квітні-травні добові перепади температур найбільш відчутні, тому ранньовесняні посадки можна продовжити вкривати плівкою на ніч.

  Перевага агрополотна в тому, що ніжні пагони молодих паростків не страждають під ним від програвав в сонячні дні. А крім створення парникового ефекту, полотно ще виконує захисну функцію від появи земляних блішок, тому його застосування також рекомендовано при пізніх посівах редису.

 3. Для вже підрощених посадок і протягом росту температура може досягати +24 ° С за умови щоденного поливу (докладніше про те, як правильно поливати редиску у відкритому грунті, теплиці і на підвіконні, читайте тут). При відносній вологості повітря і грунту 70% і правильному догляді, урожай редиски вдасться отримати через 20 днів після внесення насіння в грунт.

Оптимальний температурний режим грунту і повітря

До плодоношення редису в сонячні дні доречно коливання температури повітря від +20 до +22 ° С, тоді як грунт повинен бути прогрітий до +15 .. +16 ° С. У похмуру погоду сприятлива температура повітря від +7 до +9 ° С. Вночі допустимо похолодання до +5 .. + 6 ° С.

В період формування коренеплодів редису в сонячну погоду температура не повинна перевищувати + 18 ° С, в похмурі дні - не опускатися нижче +14 ° С. Вночі оптимальна температура повітря +8 .. + 10 ° С, на грунті - також +15 .. +16 ° С.

Таким чином, з 6 по 20 день після посіву, важливо підтримувати помірну температуру, що не затінюючи грядки штучним чином, щоб не спровокувати стрелкование.

Для отримання декількох урожаїв редису за сезон, при висадці в липні або серпні, щоб не допустити надлишку тепла, в спекотні дні можна вдатися до поливу холодною водою.

Не рекомендується сіяти редис в період з кінця травня до третьої декади червня через тривалості світлового дня, так як навіть при помірних температурах освіти стрілок уникнути не вдасться.

Якою має бути для швидкого зростання?

Від сорту редису і якості посівного матеріалу залежать терміни отримання врожаю. Однак час від посіву до збору можна регулювати за допомогою контролю температури грунту і повітря. Розглянемо, при якому найбільш комфортному температурному режимі зростає редиска і її насіння у відкритому грунті:

 • для проростання насіння потрібна температура повітря і грунту +5 .. + 8 ° С;
 • для зростання редиски температура повітря повинна бути +14 ° С, грунту +10 .. +12 ° С;
 • швидко росте при температурі повітря + 20 ° С, грунту +16 .. + 18 ° С.
Зверніть увагу! Підтримка температурного режиму для прискореного зростання неприпустимо під час початкової стадії формування коренеплодів, в іншому випадку швидко виросте тільки бадилля.

Боїться чи ні овоч заморозків, які витримує?

Найчастіше редис висівають відразу ж, як тільки зійшов сніг, і земля відтанула хоча б на чотири сантиметри в глибину. Нетривалі морози від -4 до -6 ° С можуть призупинити зростання, але не вплинуть на якість майбутнього врожаю. Для дорослих рослин невеликі заморозки навіть корисні - редис виросте соковитим і смачним.

А ось тривалі похолодання відчутно уповільнюють розвиток рослин, знижують корисні властивості коренеплодів, які виростають порожніми і несмачними. Значне зниження температури гарантовано погубить посіви.

Так чи чутлива редиска?

Може здатися, що рослина, заявлене як невибаглива, дуже чутливо до порушення температурного режиму, і його вирощування - занадто складне завдання. Але на практиці правильно підібрані сорти - вже половина успіху. Трохи уваги, застосування агрополотна або укривання плівкою, полив холодною водою у спекотні дні - і всю весну, літо і навіть початок осені буде забезпечений урожай соковитого і гарного редису.

Схожі Статті