Тепер ви будете знати досконально, як виростити вдома часник

Можливість вирощувати часник в домашніх умовах, тобто на підвіконні, дозволяє вживати в їжу не тільки той, що заготовлений з осені, а й свіжий, в якості якого можна бути впевненим, на відміну від покупного. І для цього не потрібно особливих дій, лише базові знання про те, як садити яке-небудь рослина.

Завдяки нашій статті ви будете знати, як росте часник з зубчиків або насіння на підвіконні. Ми розповімо, в якому грунті його краще вирощувати і чи буде рости овоч на гідропоніці. Поговоримо про умови її утримання і правильному догляді. Також ви можете подивитися корисне відео на дану тему.

Відмінності посадки в городі і в домашніх умовах

Увага: В першу чергу часнику, який ви вирішили виростити в домашніх умовах, потрібно більше турботи, ніж того, що росте на грядці в городі, бо вдома на підвіконні він не зможе отримати все те, що отримує на вулиці: відмінна освітленість і той полив, при якому не почнеться загнивання кореневища.

Особливо домашній часник потребує ретельної уваги взимку, коли сонячного світла і тепла стає менше. І саме в цю пору року більшість людей починають займатися його вирощуємо, щоб мати під рукою відмінне противірусний засіб в сезон хвороб.

Часник улюблений інгредієнт при приготуванні багатьох страв, тому існує підвищений попит на нього. Читайте наші матеріали про те, що можна вирощувати наступного року після цього овоча, а також про тонкощі посадки ярого весною, озимого, а також які є види «чеснокосажалок».

посівний матеріал

Озимий або ярої вид?

Більшість людей, які знаються на цій справі, настійно рекомендують вирощувати на підвіконні озимий вид часнику, тому що саме він більш стійкий до малої освітленості або нестачі тепла, також рідше відбувається загнивання при надлишку вологи в субстраті (про те, як зберегти озимий часник з осені і чи можна його садити навесні, читайте тут). У озимого часнику не відбувається період спокою, тому він відмінно підходить для вирощування взимку в домашніх умовах. Яровий теж можна використовувати, але він володіє цими якостями в меншій мірі.

вибір сорту

Для посадки в домашніх умовах підійде абсолютно будь-який вид як озимого, так і ярого видів часнику, тому потрібно вибрати лише той, який вирощувався на вулиці і який сподобався за смаковими якостями і якостями зберігання. Але, звичайно, є ті види озимого часнику, які перевірені досвідченими практиками: Сочинський - 56, Отрадненский, Харківський.

Саме ці сорту дають найбільший урожай взимку в домашніх умовах. Якщо ж мета вирощування - отримання часникового пера, то можна використовувати ярові літні сорти.

Коли починати?

Озимі сорти, як правило, садять в домашніх умовах вже восени або ж взимку, тому що, як говорилося вище, цей вид не має періоду спокою, що є його відмінною рисою. Термін посадки таких сортів варіюється так: з кінця вересня до початку жовтня і з початку лютого і до кінця березня.

Ярові сорти садять для отримання зелені з часнику на підвіконні, тому що вони дають менше врожаю і більше стрілок. Їх висаджують навесні: з кінця квітня до початку травня.

Покрокова інструкція

підготовка ємності

Буде потрібно досить об'ємна ємність для посадки: дуже широка і не менше 20 см. В глибину, щоб вода під час поливу не вилилася за краї. Форма цієї ємності не грає абсолютно ніякої ролі, чи рівно так само як і матеріал, з якого вона буде зроблена. Все залежить лише від особистих переваг.

Тому самим раціональним виходом буде самостійне виготовлення дерев'яного ящика з заздалегідь пророблену в ньому отворами для зливу зайвої рідини в піддон, про який теж не можна забувати.

Насіння і зубчики

Для посадки можна взяти насіння, зубки або пророслі зубки. Отримання врожаю з насіння - дуже трудомісткий процес, тому що в перший рік тільки формується коренева система, і на другий з'являються перші сходи. Краще цей спосіб залишити для городу і вибрати зубки. Використовуючи зубки, можна отримати перші сходи вже протягом 1 тижня після їх посадки, максимум - через 2. Чи варто говорити про те, що вже пророслі зубки - спосіб експрес вирощування часнику, тобто миттєвого появи сходів.

власне процес

Так як же посадити часник, наприклад, з пророслих зубчиків або насіння, в горщик на підвіконні в домашніх умовах, в тому числі взимку? Між посівним матеріалом необхідно залишити деякий простір, найкраще - 4 - 5 см. Глибина занурення не грає важливої ​​ролі - в будь-якому випадку з'являться сходи. Є лише невелика різниця в часі їх появи: на відстані 3 - 4 см. Від поверхні вони з'являться через тиждень, а на 5 - 10 см. Тільки через 2 тижні.

Кожен зубок (щільний, сухий і чистий) висаджується окремо в помірно зволожений грунт, де вже заздалегідь пророблені невеликі ямки, щоб в них помістити зубки вгору гострим кінцем. Вдавлювати зубки в субстрат вкрай не рекомендується, тому що це спричинить за собою його ущільнення.

При бажанні можна розділити посадку на кілька етапів: садити зубки порційно з проміжком приблизно в 5 - 10 днів (залежить від глибини, на яку поміститься зубок), щоб збирати урожай безперервно. Також часник іноді садять в горщики з кімнатними рослинами, він і там відмінно себе почуває, при цьому допомагає позбавити рослину від шкідників, якщо такі є. Для посадки підійде будь-який пухкий грунт, навіть звичайна земля із городу.

Рекомендуємо подивитися відео про вирощування часнику в домашніх умовах:

В яке місце поставити горщик?

Найголовніша умова - це дуже хороша освітленість прямими сонячними променями, в разі нестачі світла необхідно використовувати люмінесцентні лампи, щоб забезпечити 8 годин повної освітленості. У іншому випадку сходи з'являться набагато пізніше або взагалі цього не зроблять.

догляд

  • Поливати краще всього 1 раз в 2 - 3 дні, за цей проміжок часу грунт встигне висохнути, і коріння не почнуть гнити від надлишку вологи в субстраті.
  • Удобрювати потрібно екологічно чистими добавками: коров'яком або пташиним послідом. Якщо такої можливості немає, то можна використовувати куплені підживлення.
  • Висвітлення має бути у вигляді прямих сонячних променів і забезпечуватися 8 годин на добу. Якщо ємність знаходиться в напівтіні, треба використовувати люмінесцентні лампи.
  • При бажанні можна коригувати розвиток: для отримання великої головки часнику потрібно регулярно підрізати зелень і особливо стрілки, а для зелені - чіпати нічого не потрібно.

В який час і як збирати урожай?

Збирати врожай можна тільки тоді, коли молочні закручені стрілки розправляються і стають строго вертикальними, а листя починає жухнут і сохнути. Для того, щоб зібрати дозрілий часник, потрібно його акуратно висмикнути з ємності і просушити, а після обробити його так, як якщо б він виріс у відкритому грунті.

Технологія вирощування на гідропоніці

Вирощування часниковою зелені на гідропоніці - метод отримання врожаю без використання грунту. Так як же виростити в домашніх умовах на підвіконні часник завдяки цій методиці? Для цього необхідно кожен зубок часнику очистити від лусочок зовнішнього покриття, залити неглибокі формочки водою приблизно до половини і помістити в них зубики. Протягом всього процесу вирощування потрібно підтримувати одні рівень рідини, і тоді урожай можна буде отримати 2 рази: 1 через 3 тижні, а 2 - через 2 тижні.

Можливі проблеми і труднощі

Єдина проблема - це освітленість, яка в більшості випадків недостатня, і саме через це поява входів відбувається пізніше зазначеного терміну. І тому перед посадкою часнику будинку потрібно переконатися, що це умова буде дотримано, тому що в противному випадку весь вкладений працю буде марний.

Порада: Якщо використовувати певний вид часнику в певний період часу, коли він повинен рости, то ніяких проблем з вирощуванням виникнути не повинно, тому що часник дуже живучий і здатний протистояти будь-яким шкідника і хвороб.

висновок

Процес вирощування часнику в домашніх умовах на підвіконні дуже цікавий, тому що все відбувається в стислі строки, і не потрібно чекати кілька місяців, щоб, нарешті, побачити результати своєї праці. Важливо лише дотримуватися всіх умов, перераховані вище!

Схожі Статті