Теплолюбний томат «Золотий Ювілей» f1 - яскравий скоростиглий сорт для вашої теплиці

Вже пригріло весняне сонечко і все дачники поспішають на свої ділянки. Але який томат вибрати для посадки? Як правильно підібрати такий сорт, щоб отримати смачний і красивий урожай на заздрість сусідам?

Зверніть свою увагу на чудовий цікавий томат Золотий Ювілей, адже він вже давно по праву заслужив любов як початківців городників, як і великих фермерів по всій країні.

У цій статті ми зібрали для вас всю інформацію про цих чудових помідорах - опис сорту, характеристики, особливості вирощування, стійкість до захворювань.

Томати Золотий ювілей: опис сорту

Назва сортуЗолотий Ювілей
Загальний описРанньостиглий сорт детермінантного типу
ОригінаторСША
термін дозрівання80-90 днів
формакругла
коліржовтий
Середня маса томатів150-250 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту15-20 кг з кв.метрів
особливості вирощуванняСорт теплолюбний, необхідно дотримуватися режиму поливу
Стійкість до хворобСорт не відрізняється високим імунітетом

Це чудовий скоростиглий сорт томатів, від посадки до повного дозрівання якого проходить до 80-90 днів. За таку високу швидкість дозрівання, томат отримав заслужену любов городників. Рослина детермінантного типу, що не штамбові і може виростати до 1-1, 5 метра. Кущі витягнуті, колір листя коливається від світло-зеленого до смарагдового. Про індетермінантні сорти читайте тут.

Цей сорт був виведений для вирощування під плівкою, в парниках і теплицях, але при гарному догляді досить непогано росте і плодоносить у відкритому грунті. Рослина дає прекрасний урожай, але досить капризно і має слабкий імунітет. Грунт обов'язково необхідно збагачувати компостом або іншими органічними добривами, при цьому кислотність повинна бути від 6, 2 до 6, 8 pH.

Характеристики

Плоди у «Золотого Ювілею» яскраво-жовтого кольору, середнього розміру, вагою 150-250 гр. Шкірочка щільна, але не жорстка. М'якоть соковита, м'ясиста з товстими стінками. Кількість камер 3-4, вміст сухої речовини 5-6%. Камери невеликі за розмірами, з невеликою кількістю насіння. Смак плодів - солодкуватий, приємний з яскравим ароматом.

Вага плодів цього сорту можна порівняти з іншими, використовуючи таблицю:

Назва сортувага плодів
Золотий Ювілей150-250 грам
ультраскоростиглий F1100 грам
Велика матуся200-400 грам
смугастий Шоколад500-1000 грам
бананові ноги60-110 грам
банан Помаранчевий100 грам
Петруша городник180-200 грам
король Сибіру400-700 грам
медовий спас200-600 грам
рожевий мед80-150

Це іноземний сорт, який був вперше представлений в 1943 році в Америці і отримав приз Selection All America.

Золотий ювілей дуже теплолюбний і трохи вередливий, при його посадці потрібно враховувати, що слабкі паростки можуть пошкодити навіть невеликі заморозки. Даний сорт підходить виключно для південних теплих регіонів з достатньою кількістю сонячних днів. Найкращими районами для вирощування «Золотого Ювілею» є Астрахань, Кубань, Крим і Кавказ.

У середній смузі даний гібрид також може показати хороший результат при ретельному догляді і регулярній підгодівлі, але потрібно враховувати, що в більш північних районах знижується врожайність. Рекомендується вирощування в скляних або полікарбонатових теплицях.

Даний вид універсальний, його яскраво-жовті круглі плоди будуть чудово поєднуватися в збірних консервації і в бочковий засолюванні. Плоди дають хороший сік, багатий вітамінами і корисними речовинами. Але, в першу чергу, такі помідорчики цінуються за вживання в свіжому вигляді в різних салатах. Не підходить для виробництва томатної пасти. «Золотий Ювілей» по праву вважається одним з найсмачніших сортів.

Урожайність Золотого ювілею дуже сильно залежить від багатьох умов, таких як температура, вологість і захист від шкідників. З одного квадратного метра можна зібрати від 15 до 20 кг стиглих помідорів. Але потрібно враховувати, що в холодному кліматі плодючість різко падає і зростає ризик різних захворювань.

Урожайність сорту можна порівняти з іншими:

Назва сортуврожайність
Золотий Ювілей15-20 кг з кв.метрів
король краси5, 5-7 кг з куща
розмарин фунтовий8 кг з кв.метрів
Пудовика18, 5-20 кг з кв.метрів
Медово-цукровий2, 5-3 кг з куща
хурма4-5 кг з куща
Демидов1, 5-4, 7 кг з кв.метрів
Нікола8 кг з кв.метрів
безрозмірний6-7, 5 кг з куща
потрібний розмір12-13 кг з кв.метрів

Читайте також на нашому сайті: Що потрібно враховувати при вирощуванні ранніх сортів? Які сорти томатів володіють хорошим імунітетом і демонструють високу врожайність?

Як отримати хороший урожай помідорів у відкритому грунті? Як вирощувати багато смачних томатів круглий рік в теплицях?

фото

На фото представлений томат Золотий Ювілей f1:

Гідності й недоліки

У цього сорту є великий ряд переваг:

  • красиві і смачні яскраві плоди;
  • дуже швидке дозрівання;
  • широкі можливості для вживання;
  • один з кращих тепличних сортів.

Але у нього ж значна частина і істотних недоліків:

  • примхливість і підвищені вимоги до догляду;
  • слабкий імунітет і схильність до захворювань;
  • не підходить для північних районів.

особливості вирощування

Доцільно заздалегідь вирощувати розсаду цього сорту, використовуючи для цього спеціальні стаканчики, контейнери або міні-теплиці. Перед посадкою насіння обробляють стимулятором росту.

Томат, посаджений на постійне місце, потребує регулярного розпушування і в добривах. Як підгодівлі можна використовувати: мінеральні комплекси, дріжджі, йод, золу, перекис водню, нашатирний спирт і борну кислоту. У боротьбі з бур'янами допоможе мульчування.

Рослина погано переносить зайву вологість, тому необхідно дотримуватися режиму поливу. Також потрібно підв'язка до опор і пасинкування.

Читайте також на нашому сайті: Як підготувати грунт в теплиці до весняних посадок? Які види грунту для томатів існують?

Яку грунт використовують для посадки розсади помідорів і для дорослих рослин в теплицях?

Хвороби і шкідники

Томат Золотий Ювілей f1 - не відрізняється високим імунітетом. Про сорти не схильні до захворювань читайте тут. Часто рослина захворює фомозом. Для боротьби з ним потрібно регулярно видаляти уражені плоди і листя і обробляти препаратом «Хом». Також велику небезпеку становить бура плямистість. Щоб запобігти цьому захворюванню, потрібно використовувати препарати «Антракол», «Консенто» і «Тату».

При підвищеній вологості може виникнути фітофтороз. Щоб попередити його, необхідно регулярно провітрювати теплицю і стежити за рівнем вологості. Читайте докладніше про найчастіші захворювання томатів в теплицях і про заходи боротьби з ними.

Незважаючи на всі складнощі в вирощуванні, томат Золотий Ювілей - один з улюблених у досвідчених фермерів. Але для новачків він погано підходить, тому краще накопичити досвід і висадити понад невибагливий гібрид. Успіху і великого врожаю на грядках!

Схожі Статті