Терміни та особливості пікіровки перцю та баклажанів: як підготувати рослини і догляд за ними після процедури

Класичний метод вирощування розсади перців і баклажанів має на увазі обов'язкову пікіровку.

Вона забезпечує гарний розвиток молодих рослин і готує їх до пересадки на постійно місце проживання: в теплицю або у відкритий грунт під плівку.

Щоб пікіровка перцю та баклажанів пройшла без проблем, важливо вибрати відповідний час і діяти дуже акуратно, намагаючись не пошкодити тендітні паростки.

особливості культур

Солодкі перці і баклажани - культури, особливо вимогливі до догляду. Ці рослини мають дуже тендітну і чутливу кореневу систему, погано реагує на пересадку. Тому процедуру переміщення розсади із загального контейнера в окремі горщики потрібно проводити дуже акуратно, намагаючись не травмувати паростки.

Залишати розсаду в загальному контейнері надовго не можна. Молодим рослинам не вистачає поживних речовин, а коріння саджанців, підростаючи, переплітаються між собою.

Чи потрібно пікірувати перці і баклажани? Деякі городники вважають за краще не пікірувати рослини, сіючи насіння в окремі горщики або в торф'яні таблетки.

Такий спосіб підходить для насіння з відмінною схожістю, але все ж не виключає появи слабких паростків, непридатних для подальшого вирощування. Детальніше про підготовку насіння перцю і баклажанів перед посадкою.

Класична пікіровка допомагає вибрати найміцніші і перспективні саджанці, які в майбутньому розвинуться в повноцінні рослини і принесуть рясний урожай.

Коли проводити пікіровку?

Пересадку молодих паростків проводять у фазі утворення перших справжніх листків. Деякі вважають за краще пікіровку розсади перців і баклажанів після повного розгортання першого листа, інші чекають, поки не з'являться 2 або 3.

У цьому віці саджанці тендітні, але вже володіють достатнім запасом життєвих сил, які допомагають без проблем пережити пересадку.

Пізніша пікіровка небезпечна: розвинулися коріння легше пошкодити, така рослина погано приживається і може загинути.

Оптимальний термін для пікіровки - 15-20 днів після посіву насіння. Варто орієнтуватися на зовнішній вигляд розсади, багато городники роблять пікіровку перцю та баклажанів за місячним календарем. Для цього ідеальні дні, коли Місяць знаходиться під впливом Діви.

Цей знак позитивно впливає на ріст саджанців. Для підвищення врожайності можна проводити пікіровку під знаком Рака, Козерога, Тельця або Риб. У 2016 році найсприятливішими днями для пікіровки баклажанів і перців стали 24, 27, 28 і 29 лютого, періоди з 1 по 5 і з 26 по 31 березня, з 1 по 5 і з 25 по 29 квітня.

Варто враховувати не тільки дати, але і час доби, воно теж вказується в місячному календарі.

Підготовка до процесу пересадки

Щоб пікіровка пройшла безболісно, ​​важливо точно слідувати інструкції. Спочатку готується грунт.

Ідеальний варіант - суміш торфу або перегною з садової землею в рівних пропорціях. У грунт вносять золу або комплексні мінеральні добрива: суперфосфат, аміачну селітру, хлористий калій.

Для пересадки потрібні невеликі горщики об'ємом не більше 150-200 мл. У великих ємностях застоюється волога, що викликає закисание грунту і кореневу гниль.

Для пікіровки перцю і баклажанів краще використовувати пластикові горщики, з яких підросла розсада пересідає методом перевалки. Баклажани не варто садити в торф'яні ємності, їх слабкі коріння не зможуть проникнути через стінки, що сповільнить розвиток рослин після пересадки. У дні горщиків потрібно зробити отвори для дренажу.

Деякі вважають за краще пікірувати по 2 саджанця перцю в один горщик. Такий прийом позитивно впливає на врожайність рослин і хороший для особливо компактних кущів. Якщо планується парна пікіровка, варто вибрати більш місткий горщик (не менше 300 мл).

ПОРАДА! Баклажани краще розсаджувати поодинці.

Як правильно пікірувати перець і баклажани?

За добу або кілька годин до пересадки розсаду в контейнері потрібно добре полити, щоб саджанці було простіше витягти з землі. Кожна рослина викопується безпосередньо перед пересадкою за допомогою вузької маленької лопатки.

Якщо лопатки немає, можна використовувати дерев'яний кілок або ложку. Росток акуратно поддевается і виймається разом з грудочкою грунту. Тягнути за листочки можна, вони дуже легко відриваються.

Підготовлений субстрат насипають в ємності і приминається. У центрі робиться лунка глибиною в 2-3 см. Коріння молодих саджанців повинні міститися вільно. Прищипувати коріння не рекомендується. Прищіпка показана тільки для переросла розсади, бурхливий розвиток якої потрібно злегка загальмувати.

Паростки висаджуються неглибоко, надмірне заглиблення може викликати гниття стебел. Нововисаджені розсада присипається шаром торфу.

Щоб коріння розташувалися максимально комфортно, після посадки можна акуратно потягнути за стеблинка. Грунт навколо саджанця злегка утрамбовується. Якщо вона осяде, можна підсипати ще трохи торфу.

Догляд за рослинами після пікіровки

Після пікіровки горщики щільно встановлюються в глибокий піддон. Найкраще місце для рослин - підвіконня південного або південно-східного вікна. Молоді саджанці потребують яскравого розсіяного світла, при цьому попадання прямих променів на листочки краще уникати. Відразу після пікіровки рослини не поливають, при необхідності можна лише злегка обприскати грунт.

Температура в кімнаті не повинна бути занадто високою. Оптимальний режим - 20-24 градуси вдень і 18-20 - вночі.

Перці і баклажани люблять свіже повітря, тому приміщення потрібно часто провітрювати. Якщо розсада слабка, варто помістити її в міні-теплицю для якнайшвидшого дорощування.

Через 4-5 днів рекомендується провести перший полив теплою кип'яченою водою. Рослини поливають дуже акуратно, за допомогою ложки або маленької лійки. Через 10 днів прижилися саджанці підживлюють водним розчином мінеральних добрив, зольной водою або настоєм кропиви. Підживлення повторюється через 2 тижні. Детальніше про режими поливу перців і баклажанів.

Правильно пікірувати розсада виглядає здоровою, сильною, життєздатною. Листочки рослин не никнуть, стебла не витягуються, колір зелені яскравий і насичений. Якщо молоді паростки марніють і відстають у рості, варто переглянути схему догляду за ними.

Можливо, молодим рослинам не вистачає сонячного світла, поживних речовин та вологи.

Після пікіровки розсада дорощують ще 80-85 днів, а потім її можна пересаджувати в теплицю або в грунт.

Сподіваємося наша стаття відповіла на питання чи треба пікірувати баклажани і перці?

ДОВІДКА! Дізнайтеся про різні методи вирощування перцю: в торф'яних горщиках або таблетках, у відкритому грунті і без пікіровки, і навіть на туалетному папері. Вивчіть хитрий метод посадки в равлика, а також які хвороби і шкідники можуть атакувати вашу розсаду?

Зверніть увагу на різні методи вирощування баклажанів, особливості їх посіву за місячним календарем і чи можливо їх виростити в домашніх умовах?

Корисні матеріали

Прочитайте інші статті на тему розсади перців:

  • Правильне вирощування з насіння і чи треба їх замочувати перед посівом?
  • Як виростити чорний перець горошок, чилі, гіркий або солодкий в домашніх умовах?
  • Які бувають стимулятори росту і як їх використовувати?
  • Основні причини чому скручуються листя у пагонів, падає або витягується розсада, а також чому гинуть пагони?
  • Терміни посадки по регіонах Росії і особливості вирощування на Уралі, в Сибіру і Підмосков'ї.
  • Дізнайтеся рецепти добрив на основі дріжджів.
  • Вивчіть правила посадки болгарського і гострого перцю, а також як пікірувати солодкий?

А також статті про розсаду баклажанів:

  • Як правильно підготувати насіння до посадки?
  • Всі причини появи білих плям на листках, а також чому вони можуть скручуватися?
  • Основні шкідники і як їх позбутися?

Схожі Статті