Тонкощі посіву щавлю. Коли садити у відкритий грунт насінням?

Щавель є трав'янистим багаторічною рослиною з маленьким зеленим коренем і стеблом заввишки 30-100 см. Перша згадка як про овочевої культури відноситься до 12 століття у Франції.

Всього відомо понад 200 видів щавлю. Але тільки лише кілька видів вирощують як лікарську і харчова рослина. Всі інші види є звичайними бур'янами.

У Росії щавель почали вирощувати в городах в останнє сторіччя. Про те, коли посадити, які сорти краще вибрати і на що звернути основну увагу і піде мова в статті.

Коли сіяти насінням?

Насіння щавлю можна сіяти у відкритий грунт в різні пори року.

навесні

Коли оптимальний час посадки рослини навесні? Найкращим варіантом, щоб садити цю культуру, буде місяць квітень. У цьому місяців землі зберігається багато вологи, що дає насіння відмінно прижитися і дати хороший урожай. Сіяти можна і в інші весняні місяці, головне, щоб земля прогрілася до + 3-5 градусів. В цьому випадку урожай вдасться зібрати в цьому році.

При посіві звертайте увагу на глибину борозни. Для весняного посіву вона становитиме 1, 5-2, 5 см. Борозни бажано пролити водою.

Вашу грядку накрити поліетиленовою плівкою, для того щоб отримати більш ранні сходи. З сортів для весняного посіву підійдуть такі.

Сорт «Бельвільскій»

Морозостійкий, його можна сіяти ранньою весною - в березні, не побоюючись весняних заморозків. Багатий на вітамін С, каротин і мікроелементами. Має високу врожайність. За сезон можна зібрати до 7 кг врожаю з одного квадратного метра.

Пропонуємо переглянути відео про сорт щавлю «Бельвійскій»:

«Майкопський 10» і «Шпинатовий»

Теж відмінно підійдуть для посіву в цю пору року. Вони обидва ранньостиглі і мають знижений вміст кислоти.

влітку

Найкраще садити сорт з кінця червня до початку липня. Після збирання таких ранніх культур як зимового часнику, цибулі та салату. Насіння щавлю влітку поглиблюють на 2-3 см. Головною особливістю літнього посіву є їх частий полив. При посадці в літню пору року можна сміливо розраховувати, що щавель підросте, добре вкорениться і спокійно переживе зиму. З сортів на літню посадку краще за все підійдуть.

«Ліонський»

Має високу врожайність. Листя товсті і великі. Володіє чудовими смаковими якостями. Чи не занадто морозостійкий, тому його найкраще висаджувати влітку.

«Одеський 17»

Має високу врожайність. Стійкий до стеблування. Головною перевагою для посадки влітку є його стійкість до посухи.

восени

Багато городників вибирають час для посадки пізню осінь. Найкраще в листопаді. Головним недоліком осінньої посадки є нерівномірний проростання насіння. Через це відбувається зниження врожайності щавлю. Для цього не варто економити на посівному матеріалі. Обов'язково стежте, щоб насіння не встигли прорости до настання заморозків, інакше вони загинуть від холоду.

  1. У підготовлені заздалегідь борозенки найкраще насипати сухої землі шаром 1 см.
  2. Густо сіяти насіння.
  3. Зверху присипати сухим субстратом, і прикрити опалим листям або снігом.

Сорти для осінньої посадки краще вибирати морозостійкі.

«Малахіт»

На одному місці дає високі врожаї 3-4 роки. Ранньостиглий сорт. Листова пластина довжиною 12-15 см.

«Широколистий»

Один зі старих сортів щавлю. Внесений до реєстру сільськогосподарських культур з 1961 р сорт Ранньостиглий. Використовується щавель як в свіжому вигляді, так і для консервування.

Коли найкраще сіяти у відкритий грунт жителям різних куточків Росії?

Що стосується часу посадки для регіонів нашої країни, то жителям Уралу і Сибіру це краще робити навесні і влітку через особливості клімату. А ось в регіонах з помірним кліматом, в Підмосков'ї можна здійснювати посадку і восени.

Вирощування у себе вдома

Щавель можна виростити і у себе вдома в осінньо-зимовий період. Кращими місяцями для цього будуть кінець листопада початок грудня. Можна використовувати кореневища 2-4 річного рослини або сіяти насінням. Підійдуть такі сорти:

  • Майкопський.
  • Алтайський.
  • Одеський.
Свій міні-город краще розбити на підвіконні або заскленій лоджії.

На що ще звертати увагу при виборі часу посадки?

  • У зимовий час бажано встановити додаткове освітлення, щоб зелень не витягує. Лампи денного світла на висоті 60 см. Ідеально для цього підійдуть.
  • Слід звернути увагу і на процес поливу. Поливати потрібно тільки теплою водою. Крижана вода з-під крана не підійде ні за яких умов. У зимовий час, коли включають опалення і в квартирі стає душно, то поливати потрібно виходячи з температури в кімнаті.

Щавель володіє багатьма корисними властивостями. Невибагливий, не займає багато часу для догляду. Що дозволяє вживати його в їжу круглий рік. У статті були порушені питання, які можуть виникнути у садівника при вирощуванні щавлю у себе на дачі і в домашніх умовах. Вдалого вам врожаю!

Схожі Статті