Топ самих незвичайних орхідей, включаючи рідкісних представників. Опис і фото рослин

Орхідея - напрочуд гарне і незвичайне рослина. У світі крім звичних нам сортів дендробіума і фаленопсиса існує величезна кількість рідкісних орхідей.

Якісь із них схожі на тварин, інші на губи, треті на комах. Різноманітність незвичайних орхідей дивує і заворожує.

У цій статті докладно розглянуті особливості та зовнішній вигляд деяких з таких представників родини орхідних.

Рослини дивної форми і забарвлення: опис і фото

папуга

Ця орхідея належить до роду фаленопсис. Інші назви-синоніми:

  • Elegant Charm Age;
  • Bee Sting;
  • Chiada Francis Picotee;
  • Breezes.

Висота стовбура сягає 30 см, листя овальні, великі, м'ясисті, підняті під кутом в 45 градусів. Відмінна риса - унікальний вид квіток:

  • Пелюстки жовтого кольору, біля основи стають білими з фіолетовими крапками, а по краях і вздовж жилок йдуть пурпурні штрихи.
  • Губа пурпурового забарвлення. Зів з пурпуровим крапом, білий. У підстави жовтий «язичок» з точками оранжевого кольору.
  • Діаметр не перевищує 8 см, запах відсутній.

запеленутого немовлята

Таке неофіційну назву Anguloa uniflora. Ангулоя одноцветковая досягає значних розмірів - 100 см. Вона відрізняється підвищеними вимогами в догляді. Але незвичність зовнішнього вигляду квітки і його аромат перекривають всі складнощі вирощування.

Білі, червоні або жовті пелюстки (в залежності від сорту) загортаються всередину, але зверху залишається невелика кишенька, всередині якого немов ховається крихітне личко немовляти.

Сміюся джміль

Ophrys Bombyliflora родом із Середземномор'я, поширена від Туреччини до Європи. Досягає висоти в 20 см. За зовнішнім виглядом квітки дійсно нагадують усміхненого джмеля. Забарвлення варіюється від плямистої фіолетовою, до коричнево-червоної.

Біла Чапля

Ще один представник великих орхідей з Японії - Habenaria radiata. Розмір разом з квітконосом і, як правило 8 листям, може досягати 0.5 м. Форма квітів (а їх утворюється по 3-4 суцвіття) діаметром близько 6 см нагадує злітає білу чаплю. Ці птахи живуть на болотах, звідти ж родом і Habenaria radiata. Включена до Червоної Книги Росії.

балерина

У дикій природі зустрічається в єдиному місці - в Західній Австралії поблизу озера Альтам, зростає на землі, а не на деревах, як інші представники орхідей. Діаметр квітки Caladenia melanema незвичайного виду варіюється від 4 до 5 см і на вигляд нагадує стоїть на пуантах балерину із піднятими руками. У суцвіть блідо-жовтого відтінку по краях червоний орнамент.

Голуб (Перистері висока)

Ця орхідея родом з Венесуели і Еквадору. Вважається національною квіткою Панами. Утворює суцвіття з липня по жовтень. Аромат схожий на запах пива. У центральній частині квітки мармуровобілі білого кольору з фіолетовим окантовкою яскраво виражена форма голуба, що сидить в гнізді. Перистері висока досягає 15 см у висоту і 12 см в ширину.

Ангели (Habenaria Grandifloriformis)

Habenaria Grandifloriformis виростає на кожному континенті, крім Антарктиди. Досить поширена в Росії, особливо на Далекому Сході. Зовнішній вигляд квітки нагадує летить ангела в білосніжних шатах.

Щасливий інопланетянин (Calceolaria Uniflora)

Це багаторічна рослина-довгожитель (живе до 100 років) в дикій природі зустрічається в гірських районах або перелісках Південної Америки. Помаранчеві квіти з легким ароматом мають форму «копита» або «гаманця», знизу у них утворюється нектарний білий диск, а зверху - червоні крапочки, які залучають комах. У підсумку, здалеку здається, що орхідея схожа на усміхненого інопланетянина з очками.

Відмінні риси: зірвані квітки не в'януть протягом кількох тижнів, а саме цвітіння в домашніх умовах може тривати 6 місяців.

Летюча качечка (Caleana Major)

Австралійська орхідея з насиченим фіолетовим або червоно-коричневим забарвленням. Квіти мають ясно виражену форму летить качечки з дзьобом. Вперше рослина була виявлена на острові Беннелонг Поінт. У Caleana Major всього один лист, іноді покривається красивими візерунками-розлученнями. Цвіте орхідея з вересня по січень. На жаль, в закритому грунті не виживає, швидко гине.

Гарячі губи

Яскрава орхідея Psychotria Elata має другу назву «губи Хукера» і виростає в тропічних лісах Південної і Центральної Америки. До тих пір поки квітка повністю не розкриється, він виглядає як яскраво-червоні губи. Мабуть, такий зовнішній вигляд активно залучає запилювачів - колібрі і метеликів.

зозулинець італійський

Широко поширений в Середземномор'ї вид орхідеї, схожий яскраво-рожевими квітками на голого чоловіка. Виростає до 50 см у висоту. Друга назва в Італії (де воно знаходиться під охороною) - Naked man Orchid, яке так і перекладається: «Орхідея - голий чоловік».

Дракула або мавпяча орхідея (Dracula Simia)

Dracula Simia виростає на території Центральної та Південної Америки, а 20 її видів занесені до Червоної книги. За зовнішнім виглядом квітки (відтінки варіюються від білосніжних до темно-коричневих) нагадують задуману мавпу. Їх аромат схожий на запах стиглих апельсинів, але не у всіх - у деяких він взагалі віддає тухлим м'ясом. Умови вирощування вимагають прохолодних температур. Деякі види цвітуть всього кілька годин.

котяча лапка

Багаторічна орхідея висотою до 30 см. Росте в гірських, прохолодних районах. Зустрічається навіть на Алясці. Блідо-рожеві суцвіття схожі на котячу лапку з шістьма пухнастими пальчиками.

метелик

Друга назва цього фаленопсиса, що мешкає у вологих тропічних лісах - орхідея-метелик. Дивлячись на її квіти здалеку, здається, що вони схожі на зграйку білих метеликів, присіли на тоненький зелений стебло. Забарвлення суцвіть з діаметром до 15 см не однотонна і може коливатися в залежності від сорту від рожевою до чорної.

рідкісні представники

Коулмана

Ця орхідея з коричневими стеблами (через відсутність хлорофілу в них), з квітками фіолетового відтінку зростає в горах Арізони. Її вкрай важко відшукати. Навіть процес запилення орхідеї Коулмана залишається таємницею для вчених-ботаніків. У дикій природі було знайдено всього лише 200 екземплярів рослини.

черевичок Ротшильда

Вартість такої орхідеї досягає 5 тис.доларів, і дістати її можна, мабуть, лише на чорному ринку. Цвіте вона раз у 15 років. По виду якраз і нагадує черевичок фіолетового кольору. Rothschild's Slipper Orchid є найдорожчою орхідеєю в світі.

танцюючі дівчата

Досить рідко зустрічається рослина Impatiens Bequaertii. Зовнішній вигляд орхідеї нагадує білих танцюючих дівчат в спідничках і з піднятими руками. Сорт примхливий, що не переносить невідповідні умови вирощування. Найчастіше зустрічається у заводчиків, ніж в дикій природі.

привид

Цією орхідеї назву дано не тільки за квітка, схожий на білого привида, але також і за вкрай рідкісну поширеність. Вперше Ghost Orchid був виявлений в Великобританії в 1954 році. З тих пір, в природі рослина бачили ще 11 раз. Висота орхідеї невелика - всього 15 см.

Три птиці (Threebirds orchids)

Хоча назва у орхідеї і незвичайне, але зовнішній вигляд досить посередній: невеликі з ніготь зелене листя, фіолетовий стебло і блідо-рожеві суцвіття. Знаходиться під загрозою зникнення. Останні екземпляри залишилися лише в Північній Америці і Новій Англії.

рот дракона

Arethusa bulbosa виростає в низинах і болотах, бере свій початок в Північній Америці. На стеблі з одним листом утворюється великий пурпурний квітка з жовтими гребенями, що нагадує корону. Недовговічне рослина, зацвітає за пару років до смерті.

Незвичайні види орхідей селекціонери нерідко відносять до колекційним. Хоча через це вартість на посадковий матеріал виростає в кілька разів, але результат вирощування довгий час буде радувати квітникаря.

Схожі Статті