Три стадії розвитку постільних кровососів: яйця, личинки клопів, дорослі комахи. Як розмножуються і розвиваються ці паразити

Клопи - справжнє лихо в сучасній квартирі.

Основна їхня проблема полягає в неймовірною плодючості - досить потрапити в приміщення однієї самки, здатної відкладати яйця, і через деякий час тут буде жити ціла колонія.

А при знищенні шкідників необхідно проявляти підвищену увагу, оскільки недобита популяція здатна дуже швидко відновитися.

Сьогодні будемо з'ясовувати як швидко розмножуються клопи, як виглядають яйця клопів, фото додаються, де вони їх відкладають і через скільки вилуплюються? Стадії і тип розвитку, а також інкубаційний період.

Як розмножуються клопи в квартирі?

Процес розмноження клопів - постільних, білизняних, домашніх наповнений унікальними деталями, які відсутні у інших комах. Через це дана дія викликає великий інтерес вчених.

Відмітною ознакою процесу розмноження у домашніх клопів є травматичне запліднення. Під час його самець запліднюють самку ні з згоди останньої, а насильницьким шляхом. При цьому він власним статевим органом пробиває черевце у самки, і вливає туди насінну рідину.

Такий спосіб виробився у домашніх клопів в процесі тривалої еволюції. Постійне освіту яєць гарантує, що, навіть у разі настання голодного періоду, самка зможе їх використовувати як джерело їжі і тим самим вижити.

ВАЖЛИВО! Парування проводиться тільки єдиний раз за час існування самки.

Отримана від самця насіннєва рідина поміщається в спеціальний резервуар, звідки використовується протягом всього часу.

Завдяки цьому дорослої самки не потрібен самець для того, щоб створити популяцію на новому місці.

Самці-клопи в своєму бажанні розмножуватися поводяться дуже агресивно. Вони не приділяють багато часу вибору партнера, тому є випадки, коли самці атакували інших самців, личинок в стадії німф, а іноді навіть і тарганів. Проведений вченими аналіз показав, що практично всі члени гнізда, незалежно від їх статі або віку, мають характерні ушкодження свого черевця.

А щоб не стати жертвою кровососів, потрібно знати причини появи постільних і білизняних клопів.

Яйця постільних клопів. Після проведення запліднення, самка буде відкладати до 10 яєць на добу. До цього моменту вони приблизно 4-5 днів дозрівають в її тілі. Яйця мають довжину не більше 1 мм, вони білого кольору і витягнуті, нагадуючи за формою крупинки рису.

Розміщуються в гнізді, яке зазвичай розташовується в складках матраца і під ним, в каркасі ліжка, під килимом або картиною. Обов'язково воно знаходиться максимально близько до місця сну людини, щоб до мінімуму скоротити час руху до місця годування.

Яйця, як правило, розташовуються великими групами, в які входять десятки, а іноді і сотні штук. При цьому його оболонка досить міцна, і здатна протистояти зовнішнім впливам.

Наприклад, деякі види отрут і аерозолів не можуть через неї проникнути до зародка. Через це при неякісної обробці, комахи можуть знову з'явитися через 1-1, 5 місяці.

Для того щоб регулярно відкладати яйця, самці потрібно постійно і якісно харчуватися. Одного прийому їжі вистачає приблизно на 20 яєць. А всього за весь період життя самка встигає виробити від 300 до 500 штук.

УВАГА! Найкращі умови для постійного розмноження знаходяться саме в житлових квартирах - велика кількість місць для укриття, захист від різких змін температури і постійне перебування поряд з їжею.

Нижче фото яєць постільних клопів. Ви можете оцінити які вони на вигляд:

Личинки постільних клопів. Після 3-4 днів після появи яйця, з нього з'являється личинка, або німфа. Вона виглядає як зменшений повноцінний клоп, але повністю не здатна до розмноження.

В процесі розвитку личинка постійно збільшується в розмірах, і через це їй доводиться регулярно линяти, тому як власна оболонка не вміє розтягуватися. Всього за період розвитку до дорослого повноцінного стану, німфа линяє 5 разів.

Для того щоб процес пройшов нормально, їй необхідно як мінімум один раз випити крові на весь обсяг шлунка.

У сприятливих умовах, линька відбувається кожні 6-7 днів, тому через 1, 5 місяці личинка вже перетворюється в повноцінне комаха.

Тобто, з дня появи в квартирі, якщо з'явився один або кілька клопів, після пару місяців вже може бути повноцінна колонія паразитів. А далі вони поширюються дуже швидко.

Однак якщо в місці проживання клопів починає знижуватися температура, то процес розвитку сповільнюється. При кімнатній температурі + 15-20 градусів повний цикл займе 3 місяці. При її падінні менше +15 градусів, личинка впаде в анабіозного стан і буде чекати поліпшення умов.

Під час харчування личинка споживає менше крові, ніж дорослий клоп. Але через їх величезної кількості в гнізді, саме німфи доставляють найбільшу кількість неприємностей людині. Крім цього, на відміну від дорослих особин, вони не можуть вводити в рану знеболююче, тому місця укусів починають зудіть практично відразу ж.

Як виглядають личинки клопів? Фото нижче:

Постільні клопи: фото личинок

Подивіться відео про те, як личинка виходить з яйця:

Розвиток і життєвий цикл

Клопи є комахами з повним перетворенням. Їх життєвий цикл складається з трьох етапів - яйця, личинки і дорослої особини. Останні відкладають яйця, після чого цикл починає новий виток.

Скільки живуть клопи, постільні та білизняні? Тривалість життя паразитів знаходиться в прямій залежності від температури навколишнього середовища. Якщо вона оптимальна, то доросла особина може прожити 10-12 місяців. При цьому в прохолодному приміщенні термін збільшується до 1, 5 років, а в жаркому - від +30 градусів, знижується до 6-9 місяців.

ДОВІДКА! Коливання температури впливають не тільки на дорослих особин, але також на швидкість розвитку личинок і відкладання яєць самок.

Рід занять клопів залежить від їх статі і віку:

  • Самці в процесі життєдіяльності постійно намагаються запліднити будь-яку самку;
  • Матка займаються кладкою нових яєць;
  • Личинки для забезпечення зростання практично безперервно харчуються.

У разі якщо пропадає постійне джерело їжі, клопи або змінюють місце проживання, або переходять в стан анабіозного сну. Під час останнього всі процеси в організмі комахи сповільнюються, а він знаходиться в глибокому сні, який може тривати до 1 року.

Протягом цього періоду можна подумати, що комаха мертво, однак при контакті з людиною він здатний практично моментально прийти в себе і почати пити кров.

Клопи - це комахи з циклом повного перетворення. Самці силою запліднюють самок, які після цього починають все життя відкладати яйця (300-500 штук за весь час). З яєць з'являються личинки (діти), які линяють кожні 6-7 днів і практично весь час проводять за харчуванням.

Вони виростають у дорослих особин, готових до спаровування, які в оптимальних умовах живуть до 1 року. Завдяки короткому часу розвитку, колонія клопів може дуже швидко збільшувати свою чисельність.

Існує безліч засобів від цих комах, наприклад, Чистий дім у формі аерозолю або дусту, Гет - дуже хороший засіб, відомі Рейд, Раптор, Комбат, Тетрікс, Ціфокс, Форсайт, Фуфанон, Кукарача, Карбофос, Машенька, Кат. Або ви просто можете викликати спеціальну службу, співробітники якої проведуть професійну обробку вашої квартири в короткі терміни.

Цікаве відео

Відео про життя, спарюванні і розмноженні клопів від яйця до зрілого комахи.

Схожі Статті