У чому переваги посадки насіння помідорів в окремі стаканчики і як виростити таку розсаду?

Відповідальний етап підготовки до вирощування розсади з насіння помідорів починається в кінці зими - початку весни.

Саме в цей період любителями і професіоналами-городниками проводиться закупівля або підготовка грунту, насіння, приладів штучного освітлення для майбутньої розсади.

Найбільш практичним і створює сприятливі умови для отримання хорошого врожаю томатів методом, серед багатьох інших, є вирощування розсади в стаканчиках.

суть методу

Насіння томатів висаджуються в ізольовані невеликі ємності. Розсада буде перебувати в них до моменту висадки у відкритий грунт. За умови застосування цього методу, пікірувати саджанці не буде потрібно.

переваги

 • Більший доступ повітря до коріння саджанців.
 • Зниження негативного впливу занадто сильного поливу.
 • Відсутність переплетення коренів сусідніх рослин. Поділ переплетеного коріння при висадці у відкритий грунт, створює ризик механічного травмування коренів.
 • Можливість вирощування розсади без додаткової пересадки (пікірування) в ємність більшого розміру.
 • У разі захворювання кореневої системи окремого рослини, інфекція не поширюється на інші, її вплив обмежений склянкою.

недоліки

 • Необхідність постійного контролю достатності зволоження грунту (в разі використання ємності з торфу).
 • Зустрічається низька якість матеріалів, використовуваних при виробництві торф'яних стаканчиків (занадто високий відсоток паперу, який при пересадці у відкритий грунт перекриє доступ вологи та корисних речовин до коріння).
Для вирощування томатів в стаканчиках підійдуть абсолютно будь-які сорти, більш важливим буде орієнтуватися на свій смак і кліматичні умови проживання.

Якщо перша декада травня характеризується стійким настанням тепла, потрібно повернутися на 65-70 днів назад за календарем - це буде оптимальний термін висаджування насіння за даною технологією.

Якого обсягу і виду повинна бути тара?

Дуже поширене застосування для вирощування помідорів стаканчиків з сфагнового торфу (сфагнум забезпечує надійний захист коренів від гниття). Саджанець томата висаджується у відкритий грунт разом зі склянкою.

Можна використовувати ємності, зроблені самостійно. Найбільш зручні - пластикові стакани. Оптимальний обсяг - 500 мл, це дозволить не проводити пікірування, при використанні стаканчиків об'ємом 100 мл томати вирощують до появи 2-3 листочків. Можна обрізати до необхідного обсягу та пластикову пляшку, підійдуть невеликі картонні коробочки з-під молока.

Головна умова при використанні пластмасових або інших саморобних ємностей: на дні повинні бути зроблені отвори, щоб уникнути накопичення зайвої рідини після поливу рослин. Під час висадки в грунт розсаду дістають разом з грунтом з склянок.

Етапи підготовки насіння

 • Бракування.
 • Дезінфекція.

Приблизно за день до початку висадки насіння, їх вибраковують. Ця дія є обов'язковим, якщо будуть використовуватися насіння, які були заготовлені 3-4 роки тому. За умови, що насіння, приготовані для посадки, свіжі, процес бракування необов'язковий.

 1. Для відбору якісного насіння необхідно налити півсклянки води, всипати в неї і розчинити чайну ложку солі.
 2. У розчин висипати насіння і залишити їх на 10 хвилин.
 3. Спливли насіння бажаного врожаю не дадуть, їх сміливо викидають.
 4. Решта насіння промивають від солі, їх висаджують в стаканчики 2 способами: набряклими або в сухому вигляді.

З приводу одного з найкращих способів думки садівників розходяться. Так як насіння будуть проростати в досить сприятливих температурних умовах, то можна садити їх сухими.

Для набухання насіння перед висадкою їх висипають на тарілку зі змоченою у воді серветкою, прикривають прозорою кришкою і витримують протягом доби.

З метою знезараження насіння обробляють марганцем. У воді кімнатної температури розчиняють 1-2 кристала, щоб вода ледь пофарбувалася, і замочують в ній насіння на 15 хвилин.

Вибір грунту для томатів

При виборі грунту в магазині, обов'язково звернути увагу на наявність в його складі фосфору, азоту і калію в обсязі 400мг / л. В іншому випадку харчування розсади помідорів достатнім не буде.

Грунт можна підготувати в домашніх умовах. Для цього змішують 70% землі, 15% піску, дрібної золи, торфу (тирса), 15% перегною.

Для виключення впливу мікробів, що містяться в землі, на розсаду, грунт дезінфікують: прогрівають в духовці при високій температурі протягом 60 хвилин або заливають окропом. Після процедури грунт ще раз поливають водою і зберігають 14 днів перед використанням в теплі.

Як садити насіння?

 • Грунт засипати в підготовлені ємності, злегка прим'яти. Обсяг, який повинен займати грунт - 2/3 об'єму склянки.
 • Полив.
 • Розподіл насіння в ємності (2-4 штуки / стакан):

  1. висипати поверх насіння 1-1, 5 см грунту, полити;
  2. прикрити ємності з насінням поліетиленом для утримання вологи;
  3. при появі паростків склянки перенести в місце з хорошою освітленістю. До проростання насіння світло не грає важливої ​​ролі.

Як виростити саджанці?

 • Коли з'являться перші паростки, необхідно забезпечити невелике цілодобове освітлення.
 • До процесу поливу особливих вимог немає, грунт повинен бути завжди помірно вологий, а паростки періодично збризкувати з пульверизатора.
 • Щодня бажано розгортати розсаду до сонячного світла іншою стороною, щоб саджанці не скривилися.
 • При встановленні теплої погоди молоді пагони потрібно привчати до температурних умов відкритого грунту: спочатку витримувати стаканчики з саджанцями по 10-15 хвилин на балконі, поступово збільшуючи цей час.
 • Раз на два тижні в стаканчики з саджанцями додають підгодівлю: змішують сечовину, калійну сіль і Суперфосфат в 1 л води (0, 5 г, 1, 5 г, 4г відповідно). Другий раз удобрюють такою сумішшю: в літр води додають 4г суперфосфату, 0, 6 г селітри аміачної та 2г калію сірчанокислого. До складу третьої підгодівлі входить тільки сечовина.

Метод вирощування томатів в стаканчиках значно економить час вирощування розсади; він зручний і простий, тому підходить і для тих, хто тільки починає розбиратися в питаннях рослинництва. При дотриманні перерахованих вище правил і уважне ставлення до рослини, урожай порадує своїм достатком і смаком.

Схожі Статті