У чому плюси і мінуси посадки моркви в осередку з під яєць, як її здійснювати і доглядати за посівами?

Осередки з під яєць - доступний для покупки і нескладний у використанні матеріал, який може стати в нагоді для посадки моркви.

Такий спосіб посадки розсади зручний тим, що насіння завжди виявляються на рівній відстані один від одного, що дозволяє позбутися від трудомісткого процесу проріджування сходів (видалення з рядків або гнізд зайвих рослин для поліпшення умов зростання).

Також, при висадці насіння в картонні осередки, відсутня необхідність прополки бур'яну. У статті представленої нижче міститься повна інформація про даний метод посадки моркви.

Визначення та опис способу

Посадка моркви в коробки з під яєць - економічний і нескладний процес, який полягає в розкладанні в кожну клітинку пари насіння, а потім в безпосередній висадці в грунт. Посаджений таким способом коренеплід повноцінно формується. Картонна основа буде перешкоджати випаровуванню вологи і проростання бур'яну. Це безпечний і екологічний спосіб вирощування моркви, доступний як досвідченому, так і починаючому садівникові.

переваги

 • Відсутність необхідності процесу проріджування (про 12 кращих способах, як посіяти моркву, щоб потім не проріджувати, розказано тут).
 • Тривале збереження вологи в грунті.
 • Мінімальні фінансові витрати.
 • Доступність матеріалу.
 • Здатність до розпаду картонних осередків з під яєць.
 • Екологічність і нетоксичність матеріалу.
 • Простота використання.
 • Естетичний вигляд грядок за рахунок рівних рядів саджанців.
 • Відсутність необхідності позбавлення від бур'янів.

недоліки

При неправильному поливі може статися зайва затримка вологи в грунті, що призведе до загнивання коренів.

Але, справедливо зауважити, що даний недолік може мати місце при будь-якому способі посадки моркви у відкритий грунт.

Покрокова інструкція

підготовка

садового інвентарю

Для посадки моркви необхідно підготувати такі інструменти як:

 • картонні яєчні лотки;
 • садові граблі для розрівнювання грунту після посадки моркви;
 • садову лійку для поливу.

Лотків з під яєць

Безпосередньо перед самим посівом моркви, лотки необхідно просочити водою для розм'якшення картону. Також це необхідно для того, щоб картонні осередки не забирали собі вологу з родючих шарів землі, необхідну для нормального розвитку коренів моркви.

насіння

Насіння повинні бути свіжими. Вже на другий рік зберігання схожість різко падає, а на третій знижується до 30%.

У насінні моркви містяться ефірні масла, які краще видалити перед пророщуванням щоб уникнути уповільнення зростання саджанців. Насіння готують за такою технологією:

 1. Прогрівають зерна, замочивши їх на 20 хвилин у воді, нагрітій до 50 градусів Цельсія.
 2. Проводять процес обеззоражіванія насіння, помістивши їх на 15-20 хвилин в розчин марганцівки.
 3. Насичують насіння поживними речовинами. Зерна обробляють стимуляторами росту, такими як сік алое або препарат «Епін». У розчині цих речовин зерна витримують добу.

При такій підготовці насіння дають плодоносні сходи.

посів

За допомогою картонного лотка для зберігання яєць потрібно визначити, де будуть лунки для посадки моркви, схематично їх намітивши. Щоб це зробити:

 1. Картонні осередку потрібно укласти на ділянку для посадки саджанців і придавити.
 2. Потім в кожну з комірок викласти пару насіння моркви.
 3. Насіння засипаються землею і поливаються садової лійкою методом дощування.

Як садити в яєчні лотки?

Восени необхідно:

 1. Обробити грядку, на якій планується посадка моркви, від бур'яну.
 2. Потім перекопати землю лопатою або будь-яким іншим доступним способом.
 3. Удобрити землю перегноєм з розрахунку 10 кг на один квадратний метр і деревною золою з розрахунку один стакан на 1 квадратний метр.
При необхідності нейтралізації рівня рН в грунті можна скористатися таким способом, як внесення в грунт вапна або доломітового борошна в розрахунку 1 стакан на 1 квадратний метр.

Якщо на посівному ділянці важкий грунт, то його необхідно полегшити за допомогою додавання тирси, чистого піску або деревного вугілля. Такий процес називається мульчуванням. Цей агротехнічний прийом дозволяє довше зберігати вологу, корисну для проростання насіння, в грунті. Мульчування необхідно для підтримки здоров'я рослин. У спекотне літо мульчування здатне захистити морква від загибелі, воно дозволяє підтримувати потрібну для росту і розвитку рослин температуру.

Мульча сприятливо діє на ґрунт і насіння і має такі властивості:

 • зберігає вологу, корисну для проростання насіння, в грунті;
 • запобігає перегріванню грунту влітку;
 • перешкоджає ерозії грунту;
 • зберігає необхідну рихлість грунту.

На проростання насіння впливає сприятливий температурний режим. Грунт готова до посадки тоді, коли вона прогріта до 5-8 градусів Цельсія. Морква садять в квітні або травні, але при висадці насіння слід також врахувати кліматичні умови регіону.

Навесні необхідно:

 1. Знову скопати землю лопатою або будь-яким іншим доступним способом.
 2. Сформувати ділянку посадки під моркву.
 3. Внести органічні добрива: гумус, компост. Внесення свіжого гною при підготовці грунту до посівів моркви забороняється - вона його не сприймає.
 4. За кілька днів до посадки землю необхідно розпушити і розрівняти граблями. Розпушування грунту корисно тим, що після нього грунт збагачується киснем.
 5. Потім ділянку для посіву полити садової лійкою.

Щоб посіяти коренеплоди в лоток, виробляють такі маніпуляції:

 1. в кожному осередку прорізають отвір;
 2. картонні осередки вдавлюють в грядку для розмітки ділянки посадки;
 3. в кожну клітинку кладуть по два насіння;
 4. засипають все грунтом;
 5. поливають за допомогою лійки, методом дощування, щоб зерна залишилися на місці.

Посадку моркви в яєчні комірки можна здійснювати і без прорізання дна. Це робиться тоді, коли тара тонка і пухка. В такому випадку картон не перешкоджатиме зростанню моркви і напітиванію її вологою і мінеральними речовинами з грунту.

Посадити морква за допомогою лотка можна вдома або в будь-якому іншому доступному місці, а потім перенести його на грядку. Залишиться тільки закопати картонну осередок в землю і полити грядку садової лійкою. Приблизно через два тижні після посіву з'являться очікувані сходи насіння.

Первинний догляд

Добриво грунту при посіві

Якщо при посадці дотримувалися всіх необхідних заходів і вчасно вносилося добриво, то повтороно внесення мінеральних речовин не потрібно. Однак, якщо мінеральні добрива не застосовувалися, то їх слід додати в два етапи:

 • на першому етапі добрива вносяться через місяць після сходів моркви;
 • на другому етапі - ще через півтора місяця від першого внесення мінералів.

полив

Дотримання правил догляду за рослинами дозволяє домогтися небувалої врожайності коренеплодів:

 • Недостатня кількість вологи в грунті призведе до того, що морква не зможе повноцінно рости.
 • Надмірна кількість вологи також згубно впливає на зростання моркви і призводить до загнивання її коренів.

Просочування землі вологою для саджанців моркви має бути на глибині 30 сантиметрів.

 1. Для поливу моркви і догляду за паростками насіння проводиться крапельне зрошення. Воно допомагає наситити вологою рослини.
 2. Після зростання насіння і появи сходів моркви полив слід збільшити до десяти літрів води на кожен квадратний метр.
 3. Після появи такого властивості, як змикання бадилля, слід поливати морква в розрахунку двадцять літрів на один квадратний метр. Це сприяє розвитку коренеплоду і набору його маси.
 4. За півтора місяці до збирання кількість води необхідно зменшити до 10 літрів, а за тиждень до збору слід зовсім припинити полив землі, де росте морква.

помилки

 • Насіння. Вони повинні бути свіжими. Вже на другий рік зберігання схожість різко падає, а на третій знижується до 30%.
 • Неправильний полив - це перша причина млявих і гірких коренеплодів. За дефіциту вологи морква росте слабо, коренеплоди дерев'яніють, набувають гіркуватий присмак.

  Але занадто рясний полив в суху погоду проводити теж не можна. Надмірна волога, як і різке випадання опадів, викликають наростання коренеплодів зсередини. Сформовані в умовах посухи тканини коренеплоду, втративши свою еластичність, не витримують тиску знову наростаючих тканин, в результаті коренеплоди покриваються тріщинами.

 • Недотримання норм підгодівлі добривами. Підживлення добривами саджанців може мати різні прояви. Врожайність залежить як від типу грунту, так і від ступеня її окультуреності. Підживлення з азотом покращують обмін білка в моркви, збільшують процентний вміст каротину, але їх негативний вплив виражається в зниженні процентного вмісту цукру і сухих речовин.

  Надмірна кількість підгодівлі сприяє накопиченню небелкового азоту, який є сприятливим середовищем для розмноження бактерій і грибків. Тому з'являються захворювання саджанців, а потім і плодів, які знижують «лежкість» і збільшують ймовірність проростання моркви під час зберігання.

 • Метод посадки моркви в осередку з під яєць-знахідка для тих людей, які люблять оригінальні ідеї і прагнуть досягти великого обсягу врожаю при мінімальних фінансових витратах. Завдяки методу посадки моркви в осередку з під яєць, грядки на земельній ділянці будуть виглядати естетично і доглянуто, за рахунок рівних рядів саджанців і відсутність бур'яну.

  Серед способів посадки моркви є посадка в гранули, в крохмалі у відкритий грунт і на стрічку. Про них можна прочитати в наших статтях.

Схожі Статті