У чому причина, якщо завелися мокриці у ванні і як позбутися від них?

Найпоширенішими місцями проживання різних комах в будинку, особливо мокриць, є туалет і ванна кімната. Це пояснюється тим, що в представлених приміщеннях присутній підвищений рівень вологості, який забезпечує сприятливе середовище для їх розмноження і проживання. Далі розповімо, чи можна від них позбутися без сторонньої допомоги або потрібно викликати відповідну службу. А також, як не допустити повторного навали членистоногих.

Зовнішній вигляд і опис

Незважаючи на те, що практично всі люди називають мокриць комахами, вони такими не є. Мокриці ставляться до членистоногим і входять в клас вищих раків, за що їх спокійно можна називати ракоподібними.

Мокриці характеризуються досить специфічним зовнішнім виглядом: мають овальну форму тіла, верхня частина якого трохи опукла. Присутній дві пари вусів, перша пара - не остаточне розвинена, внаслідок чого вусики дуже маленькі, друга пара - добре розвинена. Очі мокриць розташовані зліва і справа голови. Також представлені ракоподібні характеризуються наявністю 6 пар черевних ніг.

У чому причина їх появи?

Основною причиною появи мокриць у ванній або туалеті є підвищений рівень вологості в приміщенні, який може виникати в наступних випадках:

 • присутній протікання труб або змішувача;
 • тривалий час не ремонтувалися стики труб;
 • після прийняття ванни на підлозі залишаються калюжі;
 • у ванній кімнаті або туалеті тривалий час не здійснювалося прибирання, внаслідок чого скупчилася велика кількість сміття;
 • після прийняття ванни її залишають мокрою.

Якщо не допускати представлених вище випадків, то значно знизитися ймовірність появи мокриць в будинку.

Довідка. Мокриці можуть потрапляти в ванну кімнату і через щілини в стінах. Тому якщо ванна була затоплена сусідами зверху і вчасно не була прибрана вода, то в приміщенні стане волого і сиро, що, напевно, приверне мокриць.

Чим харчуються і як живуть?

Мокриці вважають за краще вести нічний спосіб життя і в денний час побачити їх у ванній кімнаті або туалеті практично неможливо. Представлені ракоподібні мешкають в найтемніших кутках, можуть ховатися під плиткою або ж мокрими рушниками, розміщуються під вологими гумовими килимками. Тому якщо буде потрібно визначити, чи присутні в приміщенні мокриці, в першу чергу рекомендується обстежити перераховані місця.

Що стосується їжі представлених ракоподібних, то вона являє собою частинки скопилася бруду, невеликі шматочки розмокшій паперу і розкиснули залишки мила. Якщо на кухні тривалий час не прибирати сміття, тоді мокриці перемістяться з ванної кімнати в кухню і будуть харчуватися залишками їжі людини.

фото

Ознайомтеся далі з фото домашніх ракоподібних, які завелися і повзають в туалеті:

Як боротися: дезінсектор або своїми силами?

Оскільки мокриці не роблять безпосереднього негативного впливу на людину, то немає ніякої необхідності викликати дезінсектор. Цілком можна обійтися і власними силами, що буде набагато дешевше.

На замітку. Але самостійне знищення мокриць можливо тільки в тому випадку, якщо їх спостерігається незначна кількість, при великому скупченні описуваних ракоподібних, без допомоги фахівця просто не обійтися.

Також необхідність викликати фахівця по боротьбі з комахами виникає в тому випадку, якщо господарі житла вже намагалися самостійно позбавитися від мокриць, але по закінченні короткого часу, вони знову з'явилися.

В результаті можна виділити наступні позитивні сторони виклику дезінсектор:

 • позбавлення від мокриць в найкоротші терміни;
 • гарантія того, що найближчим часом мокриці більше не з'являться.

Серед недоліків відзначається тільки висока вартість процедури позбавлення від комах.

Що стосується самостійного позбавлення від ракоподібних, то тут можна виділити значну економію і можливість використання абсолютно нешкідливих для людини компонентів. Серед недоліків виділяється висока ймовірність повторного появи мокриць.

Засоби від них

Якщо на питання, як знищити всіх ракоподібних з туалету, було прийнято рішення самостійно позбавитися в квартирі від описуваних, то в цьому випадку на питання, чим їх вивести, можна скористатися як хімічними, так і народними засобами.

хімічні

Серед популярних хімічних засобів виділяють препарат під назвою Тетрікс, він поєднує в собі кишкова і контактну дію, є досить токсичним.

Для його використання здійснюються такі дії:

 1. Необхідно надіти гумові рукавички, змінний одяг (бажано таку, яку потім можна викинути або піддати ретельної пранні), маску або респіратор, захисні окуляри.
 2. Засіб розпорошується по приміщенню згідно з інструкцією.
 3. Здійснивши обробку ванної кімнати, слід на кілька годин покинути житло, а по закінченні зазначеного терміну добре його провітрити і ретельно вимити підлогу.
Важливо! Під час розпилювання препарату необхідно проконтролювати, щоб житло покинули діти і тварини.

Трохи по-іншому використовується препарат Таракс, але ефект від цього не зменшується:

 • засіб розлучається у воді, а потім за допомогою кисті або шприца його наносять в приблизні місця проживання мокриць;
 • з часом вода випаровується, а тонка плівка речовини залишається і може зберігатися протягом 4 тижнів.

Також для знищення мокриць можна використовувати такі препарати, як Варан і ГЕТ, вони використовуються аналогічно засобу Тетрікс.

народні

Відзначено, що народні засоби в боротьбі з мокрицями менш ефективні, ніж хімічні, але якщо у ванній кімнаті або туалеті, присутня невелика кількість описуваних ракоподібних, то можна скористатися і такими методами.

Досить популярним методом для знищення мокриць є суміш з тютюну, порошку червоного перцю і соди, для використання цього засобу потрібно виконати наступні дії:

 1. Кожен з описаних компонентів береться в розмірі 3 грам, а потім отримана суміш розлучається в літрі води.
 2. Приготований розчин використовується для обробки всіх щілин в стінах і інших можливих місць проживання мокриць.
 3. Приміщення закривається і не використовується на протязі 8 годин.
 4. Після закінчення зазначеного терміну потрібно ретельно промити ванну слабким розчином хлорки.

Також можна скористатися березовими віниками:

 1. Увечері в кутах ванної кімнати слід розмістити березові віники (вони мають досить привабливий запах і смак для мокриць, тому вони не зможуть встояти перед таким ласощами).
 2. Вранці (ще до сходу сонця) віники збираються і спалюються.

Крім того, багато господинь в спробах позбутися мокриць розсипають по кутах сіль, що не особливо ефективно, але декількох особин знищити зможе.

З відео дізнаєтеся про те, як від них позбутися мокриць в туалеті і ванній:

профілактика

Якщо господарям житла вдалося позбутися від мокриць, то щоб не допустити їх повторного появи потрібно дотримуватися деяких правил:

 1. Потрібно ретельно контролювати рівень важливості у ванній кімнаті або в туалеті. Слід спостерігати за тим, наскільки якісно працює вентиляція, цілі чи труби. Рекомендується відмовитися від звички висушувати в ванній кімнаті білизна.
 2. Потрібно підтримувати чистоту. Ні в якому разі не можна складати по кутах ванної кімнати вологі ганчірки. Зрідка слід здійснювати генеральне прибирання.
 3. Контролюйте стан стін і кутів. При виникненні найменших тріщин їх відразу ж потрібно прибирати.
На замітку. Головне, що потрібно пам'ятати - мокриці, ніколи не будуть жити в ванній кімнаті, де сухо і чисто.

Як бути якщо від вогкості вони з'явилися знову?

У тому випадку, якщо мокриці повторно з'явилися в вашій оселі, потрібно перевірити всі профілактичні заходи були дотримані. Якщо заходи були дотримані всі, тоді слід звернутися до професійних дезінсектор, вони точно знищать мокриць назавжди. Якщо ж заходи були дотримані не всі, тоді потрібно усунути причину, яка спровокувала повторна поява мокриць і знищити їх будь-яким ефективним методом.

Якщо уважно стежити за чистотою ванної кімнати і туалету, і не допускати підвищення рівня вологості, тоді мокриці точно не поселятися саме у вашій оселі.

Схожі Статті