У чому різниця між імбиром і хріном? Опис рослин і їх порівняння

Імбир - це трав'яниста рослина однойменного роду і сімейства. У російській мові імбиром найчастіше в останні роки називають тільки кореневище самої рослини, хоча вони є всього лише пряністю, тобто частиною цілого рослини. Хрін саме можна сказати теж до однойменного роду хрін, до сімейства капустяних.

Обидва рослини є трав'янистими і багаторічними, але при цьому відносяться до різних родин і їх схожість дуже віддалене. У цій статті докладно розглянуто, в чому різниця між імбиром і хріном, а також представлено опис рослин та їх порівняння.

біологічна опис

Коренеплід з сімейства капустяних

Корінь хрону товстий і м'ясистий. Його стебло прямий і досягає висоти 100-150 сантиметрів. Листя близько кореня досить великі і довгасті, а при підставі - у вигляді серця. Нижні листя перисті або довгасто-ланцетні, а верхні - лінійні.

Чашечка рослини має довжину близько 3 міліметрів. Пелюстки досягають 6-7 міліметрів, самі по собі білі і короткі. Плоди рослини - це довгасті, роздуті стручки довжиною приблизно 5 міліметрів.

імбирний корінь

Його поширена назва - імбир аптечний. Його коріння за походженням додаткові і формують мочковатую кореневу структуру. Дуже часто за корінь приймають змінений втечу, що йде в землю, від якого тільки і відходять самі корені.

Стебло є прямостоящим і округлим, а міжвузля не перевищують одного сантиметра. Листя чергове і прості, цільні і мають загострений верх. Підстава ж листа схоже з листям хрону - серцеподібні. Плід імбиру представлений у вигляді коробочки з трьома стулками.

Чи є ці рослини одним і тим же чи ні?

Ні, не є, тому що це імбир - злак (однодольні рослини), а хрін відноситься до крестоцветним (дводольним). До того ж, вони не мають ніяких спільних рис. Вони по-різному ростуть, їх кореневища розвиваються в різні боки.

Єдина схожість обох рослин - це використання в кулінарії їх коренеплодів і терпкість в смаку.

різниця

Зовнішній вигляд

Їх зовнішній вигляд разюче відрізняється. Листя хрону набагато менш еластичні і завиваються, коли листя імбиру ростуть прямо. Сам хрін ж нагадує більше капустяний кущ, а імбир - квіткові рослини (які квітки у імбиру?). Трохи схожими є у них тільки коренеплоди.

Історія походження

Імбир був завезений до Європи з Азії і на ранніх етапах свого поширення вважався «чудодійним» коренем, який може вилікувати від будь-якої можливої ​​хвороби. Пізніше його коріння почали застосовуватися повсюдно, причому як в їжу, так і в лікарських цілях. Хрін же навпаки був завезений з Європи в усі інші частини світу.

Хімічний склад

Про вони мають в своєму складі велику кількість ефірних масел, які і надають їм таке специфічний запах і смак.

Хрін має в своєму складі:

 • аскорбінову кислоту;
 • тіамін;
 • рибофлавін;
 • каротин;
 • жирне масло;
 • крохмаль;
 • вуглеводи (близько 74%);
 • смолисті речовини.

Імбир складається з:

 • камфена;
 • цинеолу;
 • бісаболен;
 • борнеолу;
 • цитраля;
 • ліналоола.

Користь і шкода

Обидва рослини мають схожі медичні ефекти при вживанні. Вони обидва сприятливо впливають на організм, якщо помірно їх вживати. Але хрін, наприклад, може допомогти при підвищеному артеріальному тиску, поступово знижуючи його, а імбир такого властивості вже не має і навпаки, протипоказаний при підвищеному тиску.

Пропонуємо переглянути відео про користь імбиру і запобіжні заходи при його вживанні:

Також пропонуємо подивитися відео про користь і шкоду хрону:

вирощування

Хрін - невибаглива рослина, яке досить просто вирощувати. Догляд за ним дуже простий і складається з періодичної прополки і поливу рослини. Для вирощування імбиру потрібні умови кращі. Він залежний від тепла і не може переносити холодну пору року. У дикому вигляді його практично немає і здебільшого його вирощують на садах і в теплицях. Про те, де і як росте імбир, ви можете дізнатися тут.

Використання

Використання хрону і імбиру в цілому схоже, але останній має дещо більше лікарських властивостей.

Обидва коренеплоду застосовуються в кулінарії як прянощі, що додають терпкий смак до основної страви. Імбир використовують при додаванні до чаю, чого не можна сказати про хрін.

Якщо вас зацікавила така цілюща рослина, як імбир, то читайте наші матеріали про те, як його зберігати, чи можна його давати дітям і чим корисний сушений корінь.

Що і коли вибрати?

У кулінарії вибирати хрін або імбир необхідно виходячи з того, яке блюдо готуватися і з особистих переваг людини. Корінь останнього має більш витонченим смаком і часто його просто маринують, а перший є більш жорстким і використовується в різного виду приправах та соусах.

В цілому обидва коренеплоду дуже схожі між собою, але серед самих рослин і способів застосування коренів вони відрізняються кардинально. Відмінності криються навіть в дрібницях, наприклад, імбир майже не росте в дикій природі, чого не можна сказати про хрін.

Схожі Статті