Ультраранній картопля «Фермер»: опис сорту, фото, детальна характеристика

Сорт картоплі «Фермер» відноситься до ранніх, врожайним і невибагливим сортам. Він рекомендований для вирощування в більшості кліматичних зон, бульби його виростають гарними, рівними і досить великими. Споживачі відзначають їх відмінний смак і можливість тривалого зберігання.

У цій статті ви знайдете докладний опис сорту Фермер, його характеристики. А також познайомитеся з особливостями вирощування і побачите, як він виглядає на фото.

опис коренеплоду

Назва сортуфермер
Загальна характеристикасверхранний, стійкий до виродження
період дозрівання40-60 днів
вміст крохмалю9-12%
Маса товарних бульб90-110 гр
Кількість бульб у кущі10-15
врожайність200-230 ц / га
споживчі якостіхороший смак, не розварюється, підходить для смаження і дієтичного харчування
лежкость95%
колір шкіркижовтий
колір м'якотісвітлий жовтий
Перевага регіони вирощуванняз помірним, континентальним, різко континентальним кліматом
Стійкість до захворюваньстійкий до картопляного раку, золотистої цистоутворюючої нематоди, вірусів, фітофторозу; необхідна обробка від колорадського жука
особливості вирощуванняможна вирощувати з насіння, любить додаткові полив і підгодівлю

характеристика

Картопля «Фермер» володіє наступною характеристикою сорту: відноситься до ультраранні столовим, вегетаційний період становить 50-60 днів. При сприятливих кліматичних умовах визрівання буде ще більш раннім, великі зрілі бульби можна буде збирати через 40 днів після посадки.

Врожайність висока, з 1 гектара отримують понад 200 центнерів добірного картоплі. Бульби дуже добре зберігаються, що робить їх придатними для продажу або перевезення.

Сорт стійкий до виродження, бульби для подальших посадок можна збирати самостійно. Оновлення не буде потрібно протягом 5-6 років. При бажанні картоплю можна розмножувати насінням, в перший рік урожай буде невеликим, але потім він вийде на гідний рівень.

Кущ середнього розміру, прямостоячий, проміжного типу, гілки НЕ розлогі. Освіта зеленої маси середнє. Листя яскраво-зелені, дрібні, зі слабко хвилястими краями і чітко промальовані жилками. Віночок компактний, зібраний з великих білих квітів. Ягоди практично не зав'язуються. Кущ довго зберігає соковиту зелень і квіти. Коренева система потужна, під кожним кущем утворюється по 10-15 великих картоплин. Кількість нетоварной дрібниці мінімально.

Догляд за картоплею нескладний. Для посадки відбирають великі бульби, після пророщування їх можна розрізати на сегменти, це заощадить посівний матеріал. Сорт воліє легку родючий грунт, на основі чорнозему або піску, часте підгортання і помірний полив. Підвищити врожайність можуть мінеральні або органічні підгодівлі.

Сорт захищений від багатьох небезпечних хвороб пасльонових. Він практично не вражається картопляним раком, золотистої цистоутворюючої нематодою, вірусами і грибками. Раннє дозрівання захищає посадки від фітофторозу.

«Фермер» - дуже смачна картопля, відповідна дли приготування різноманітних страв. Невисокий вміст крохмалю не дає бульб розварюються, при обробленні вони не темніють.

Картоплю можна варити, смажити у фритюрі, запікати або фарширувати. Калорійність бульб помірна, що дозволяє рекомендувати сорт для дієтичного харчування. Можливо приготування напівфабрикатів на продаж: заморожених скибочок-фрі, супових заправок, заморожених овочевих сумішей (разом з морквою, буряком, капустою, цибулею і болгарським перцем).

У таблиці ви можете побачити яка врожайність у інших надранніх сортів картоплі:

Назва сортуврожайність
фермерЗ 1 гектара отримують понад 200 центнерів.
ДжувелЗ 1 га можна зібрати понад 700 центнерів.
Метеор200 - 400 центнерів з гектара в залежності від регіону і клімату.
СорокодневкаЗ 1 гектара можна зібрати від 200 до 300 центнерів.
МінерваЗ 1 гектара збирають від 200 до 450 центнерів.
КаратопМожна зібрати 200-500 центнерів з гектара.
ВенетаСередня цифра - 300 центнерів з гектара.
Жуковський раннійВ середньому 400 центнерів з гектара.
Рів'єраВід 280 до 450 центнерів з гектара.
КірандаВід 110 до 320 центнерів з гектара.

Історія селекції

Сорт картоплі «Фермер» відноситься до гібридів народної селекції. У Держреєстр РФ не внесений. Вирощується в областях з помірним, континентальним, різко континентальним кліматом. У теплих регіонах врожайність істотно вище.

Підходить для вирощування в фермерських господарствах або особистих городах. Великі, рівні бульби ідеальні для продажу, промислової переробки або домашнього приготування.

Гідності й недоліки

До основних особливостей сорту можна віднести:

  • високі смакові якості бульб;
  • раннє дозрівання;
  • хорошу врожайність;
  • можливість тривалого зберігання;
  • стійкість до основних захворювань.

Недоліків у сорту практично немає. Особливістю можна вважати вимогливість до поживності грунту і помірного зволоження.

Нижче в таблиці ви можете порівняти характеристики сорту Фермер з іншими надранньої сортами за товарним вазі бульб і їх лежкості:

Назва сортуМаса товарних бульб (грам)лежкость
фермер90-11095%
Метеор100-15095%
Мінерва120-24594%
Кіранда92-17595%
Каратоп60-10097%
Венета67-9587%
Жуковський ранній100-12092-96%
Рів'єра100-18094%

особливості вирощування

Агротехніка для цього сорту не представляє з себе чогось особливого. Як і інші ранні сорти, картопля «Фермер» може розмножуватися насінням. Їх замочують у стимуляторе зростання, залишають для наклевиванія, а потім висаджують у контейнери або безпосередньо в грунт. Рассадний варіант кращий, він скорочує вегетаційний період. У перший рік врожайність буде невеликий, але такий спосіб вирощування дасть можливість зібрати матеріал для подальших посадок.

Висаджувати бульби можна, коли грунт прогріється до 10 градусів. Грунт удобрюються сумішшю торфу і перегною, можливо додавання деревного попелу. Кущі висаджуються на відстані 20-25 см, з міжряддями близько 60 см. У період формування бульб дуже важливий своєчасний полив. Для забезпечення оптимальної вологості грунту можна змонтувати систему крапельного поливу.

За сезон посадки 1-2 рази підгодовують комплексним добривом на основі калію або магнію. Корисні і позакореневе підживлення, наприклад, обприскування водним розчином суперфосфату. Тим, хто вважає за краще органіку, можна скористатися розведеним коров'яком або пташиним послідом. Про те як і в яких кількостях вносити добрива читайте тут.

Читайте також про інші способи вирощування картоплі: ми підготували для вас багато цікавої інформації про голландських технологіях, про вирощування в мішках і бочках.

Дуже важливо часте підгортання з формуванням високих гребенів і знищенням бур'янів. Позбутися від них допоможе і мульчування грунту скошеною травою або соломою.

Мульчування - це вкладання на овочеві грядки, в нашому випадку - картопляні, різного роду матеріалів, наприклад, сіна.

Пропонуємо вашій увазі корисний матеріал про мульчировании посадок томатів у теплиці і про те, чи корисна ця процедура для боротьби з бур'яном.

Незважаючи на раннє дозрівання, сорт відрізняється гарною лежкістю (понад 90%). Картопля може зберігатися кілька місяців, не втрачаючи товарних якостей. Важливо дотримуватися оптимальні умови, підтримуючи температуру близько 2 градусів. Підвищення веде до проростання, смакові якості коренеплодів погіршуються. Приміщення для зберігання картоплі потрібно регулярно провітрювати. Детальніше про терміни і місцях для зберігання картоплі читайте в окремих статях нашого сайту.

Хвороби і шкідники

Сорт стійкий до основних захворювань пасльонових: картопляного раку, золотистої цистоутворюючої нематоди, різноманітним вірусам. Від фітофторозу кущі і бульби рятує раннє дозрівання.

При виявленні перших ознак фітофтори рекомендується викопати картоплю. Для профілактики захворювань необхідно предпосадочное проливання грунту фунгіцидами, протруювання бульб, а також грамотний сівозміну.

Кожні 2-3 роки картопля висаджують на нове місце. Слід надавати перевагу ділянки, на яких вирощувалися лугові трави, капуста, бобові.

У південних регіонах картопля страждає від колорадських жуків, попелиці, цикад. Їх приваблює пишна бадилля, довго зберігає свіжість. Уберегти посадки допоможе прополка, а також обприскування інсектицидами.

Читайте також корисну інформацію про таких захворюваннях картоплі, як парша, фузаріоз, вертіціллез, альтернаріоз.

фото

Для наочного знайомства з картоплею «Фермер», з описом і характеристикою сорту якого ви ознайомилися вище, пропонуємо вашій увазі підбірку фото:

«Фермер» - вдалий ранній сорт, що підходить для будь-яких регіонах. Урожайність гідна, картопля виходить великим, дуже смачним, гарним. Бульби можна вирощувати на продаж, але частіше його садять для особистого споживання.

Також пропонуємо вам ознайомитися з сортами картоплі, що мають різні терміни дозрівання:

середньопізнісередньораннісередньостиглі
векторКолобоквелетень
МоцартказкаТоскана
СифраІллінськийЯнка
ДельфіниЛуговськийБузковий туман
ЖуравушкаСантеАжур
РогнедаІван да ШураДезіре
ЛасунокКоломбоСантана
АврораманіфестТайфун
скарбінноваторАльваро
чарівниккронаБриз

Схожі Статті