Улюбленець багатьох овочівників - томат «Мрія ледаря»: опис сорту, врожайність і особливості вирощування

Якщо Ви давно шукали сорт томатів, вирощування якого не потребує особливих зусиль з вашого боку, зверніть свою увагу на сорт «Мрія ледаря». Виростити такі помідори зможе навіть новачок.

Сорт був виведений російськими селекціонерами в 2008 році. Він має масу чудових якостей - хороший термін дозрівання, відмінний смак, стійкість до хвороб.

У нашій статті ми представимо вам повний опис сорту, познайомимо з особливостями вирощування та основними характеристиками.

Томат «Мрія стрічки»: опис сорту

Томат «Мрія ледаря» відноситься до середньоранніх сортів, так як дозрівання плодів можна чекати через 93 дні після появи повних сходів. Цей сорт не є гібридним і не має однойменних гібридів F1. Висота штамбових детермінантних кущів цих томатів становить близько 40 сантиметрів. Вони покриті довгими світло-зеленими листами середньої ширини.

Ці помідори проявляють стійкість до таких хвороб, як вертіціллез, вірус тютюнової мозаїки, фузаріоз, фітофтороз та борошниста роса. Призначені томати для вирощування в захищеному грунті.

Головними перевагами томатів «Мрія ледаря» можна назвати:

  1. Пластичність.
  2. Стійкість до захворювань.
  3. Ранньостиглість.
  4. Чудовий смак плодів.

Недоліків ця різновид томатів практично не має, тому і є такою популярною серед вітчизняних овочівників. Для помідорів «Мрія ледаря» характерне утворення простих суцвіть. Ці овочі дуже люблять сонце і високородючі грунту. З одного квадратного метра посадки зазвичай збирають 4, 8 кілограма врожаю.

Порівняти цей показник з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
мрія ледаря4, 8 кг з кв.метрів
Бабушкін подарунокдо 6 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 кг з куща
Де Барао Гігант20-22 кг з куща
король Ринку10-12 кг з кв.метрів
Костромадо 5 кг з куща
Президент7-9 кг з кв.метрів
дачник4 кг з куща
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
Діброва2 кг з куща
Батяня6 кг з куща

Читайте також: як правильно посадити томати в теплиці?

Що таке мульчування і як його проводити? Яким томатам потрібно пасинкування і як його робити?

фото

Характеристики

Для цього різновиду томатів характерні плоско слаборебристі плоди. У незрілому стані вони мають світло-зелене забарвлення, а після дозрівання стають червоними. Кожен помідор містить чотири, п'ять або шість гнізд. Середня маса цих томатів становить 130 грам, а вміст сухої речовини в них знаходиться на середньому рівні. Помідори «Мрія ледаря» мають чудовий смак і можуть довго зберігатися.

Цей вид помідорів використовується як для вживання в сирому вигляді, так і для цільноплідного консервування.

Порівняти вага томатів Мрія ледаря з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
мрія ледаря130 грам
Примадонна120 грам
Ямал110-115 грам
Золоте руно85-100 грам
Золоте серце100-200 грам
Столипін90-120 грам
малиновий дзвін150 грам
Каспар80-120 грам
вибух120-260 грам
Верлиока80-100 грам
Фатіма300-400 грам

вирощування

Томати «Мрія ледаря» вимагають установки опор. Посів насіння томатів «Мрія ледаря» повинен здійснюватися в ящики з посадковим грунтом в період з січня по березень. Сіяти насіння слід рідко, а потім їх потрібно обов'язково присипати грунтом. Після цього грунт необхідно ущільнити і зволожити, а ящик прикрити чистим склом. Оптимальна температура для проростання насіння повинна становити 15 градусів тепла.

Через тиждень або два можна очікувати появи сходів. Після появи перших сходів скло слід прибрати. Коли висота сходів становитиме 10 сантиметрів, їх необхідно пересадити в горщики, діаметр яких повинен становити 8 сантиметрів. Температурний режим повинен все так же підтримуватися на рівні 15 градусів тепла. У квітні слід висаджувати томати в теплицю.

Відстань між кущами має становити 70 сантиметрів, а між рядами - 30 сантиметрів. Основними заходами догляду за помідорами «Мрія ледаря» повинні стати регулярний полив, прополка і розпушування грунту. Як тільки з'являться перші суцвіття, рослини вимагають підгодівлі рідкими добривами кожні дві-три тижні.

Сорт томата «Мрія ледаря» був внесений до Державного реєстру Російської Федерації для вирощування в Північному, Північно-Західному, Центральному, Волго-Вятському, Центрально-чорноземному, Середньоволзька і Північно-Кавказькому регіоні.

Хвороби і шкідники

Томати «Мрія ледаря» практично не схильні до захворювань, а захистити їх від шкідників допоможуть обробки інсектицидними препаратами.

За своє недовге існування вищеописаний сорт томатів встиг завоювати симпатії безлічі овочівників, які цінують «Мрію ледаря» за її позитивні якості, про які можна прочитати вище.

У таблиці нижче ви знайдете посилання на сорти томатів з різними термінами дозрівання:

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
рожевий м'ясистийжовтий бананРожевий король F1
обские куполаТитанБабушкін
король ранніхслот F1кардинал
червоний куползолота рибкаСибірське чудо
Союз 8малинове дивоВедмежа лапа
бурулька червонаДе Барао червонийдзвони Росії
Сливка медоваДе Барао чорнийЛев Толстой

Схожі Статті