Улюблений серцевидний томат Данко: опис сорту, характеристика, фото

Томат Данко серцевидний. Цей сорт відомий і улюблений багатьма садівниками. Його великі плоди мають гарний смак. Вирощувати кущі цього томата можна на відкритих грядках, а також в плівкових укриттях і теплицях. Для вирощування на фермах підходить мало через свою тонкої шкірки, а значить і поганий переносимості транспортування.

Більш докладно про цей сорт ми вам розповімо в нашій статті. У ній ви знайдете повний опис сорту, його головні характеристики та особливості вирощування.

Томат Данко: опис сорту

Кущ рослини детермінантного типу, на відкритих грядках росте до 45-55 сантиметрів. При посадці в теплиці може досягати 1, 2-1, 5 метрів висоти. Сорт з середньоранніми термінами дозрівання. Свіжі плоди після появи сходів можна буде збирати через 106-112 днів.

Кущ середнього ступеня гіллястості, найкращі результати врожайності показує при формуванні 3-4 стеблами. Кількість листя невелике, середнього розміру, зеленого кольору, слабкого ступеня гофрування.

Нижні листя у міру зростання куща радять видаляти, для збільшення ступеня провітрювання грунту. Рослина не вимагає пасинкування, при висадці в теплиці потрібно підв'язування стебел до опори. Садівникам подобається не тільки за хороший смак, але і за стійкість сорту до посушливих умов. Хоча в посуху дещо знижується кількість сформованих томатів. У кисті найбільш великими виростають перші плоди, а ті, що знаходяться на краю кисті набагато меншого розміру.

Країна виведення сортуРосія
форма плодівСерцеподібна, із середнім ступенем ребристості
колірНезрілі світло - зелені, дозрілі червоно - помаранчеві з плямою темно - зеленого відтінку у плодоніжки
Середня вага150-300, при вирощуванні в теплиці і хорошому догляді 450-500 грамів
застосуванняСалатну, хороший смак в салатах, соусах, лечо
Середня врожайністьБлизько 3, 0-3, 5 кілограмів з куща, 10, 0-12, 0 кілограмів при висадці не більше 4 кущів з квадратного метра
Товарний виглядХороший товарний вигляд, слабка збереження при транспортуванні, через тонкої шкірки плодів схильний до розтріскування

фото

Дивіться нижче: томати Данко фото

Гідності й недоліки

Основні переваги сорту:

  • детермінантний, порівняно компактний кущ;
  • відмінний смак дозрілих помідор;
  • щільна, м'ясиста м'якоть плодів;
  • швидке дозрівання знятих зелених томатів;
  • невимогливість регулярного поливу;
  • оригінальний зовнішній вигляд томатів;
  • хороша врожайність.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
Данко10-12 кг з кв.метрів
медовий14-16 кг з кв.метрів
Преміум4-5 кг з куща
Самара11-13 кг з кв.метрів
Аргонавт ф14, 5 кг з куща
Малахітова скринька4 кг з кв
Тамара5, 5 кг з куща
рожевий м'ясистий5-6 кг з кв.метрів
обские купола4-6 кг з куща
бурулька червона22-24 кг з кв.метрів

недоліки:

  • слабка збереження при транспортуванні;
  • необхідність підв'язування при вирощуванні в теплиці;
  • слабка здатність формування плодів при несприятливих погодних умовах.

На нашому сайті ви знайдете масу корисної інформації про вирощування томатів. Читайте все про індетермінантних і детермінантних сортах.

А також про тонкощі догляду за ранньостиглими сортами і сортах відрізняються високою врожайністю і стійкістю до хвороб.

особливості вирощування

Насіння для розсади висаджують в кінці березня. В період 2-4 справжніх листків проводять пікіровку і підгодівлю сіянців мінеральним добривом. На пасма помідори Данко переносять при 7-8 листках, можливо цвітіння рослини.

Оптимальна схема висадки не більше чотирьох рослин на квадратному метрі. За час зростання і формування плодів необхідні 2-3 підживлення комплексним добривом. Не забувайте про видалення бур'янів і розпушуванні землі в лунці, після якої обов'язковий полив. Садівники люблять вирощувати великі помідори обов'язково висаджують сорт Данко томат на своїй ділянці. М'ясисті, смачні томати з плодами оригінальної форми не надто вимогливі до догляду та підійдуть для обробітку навіть початківцям городникам.

Схожі Статті