Улюблений томат «Малиновий Мед»: опис сорту, рекомендації по вирощуванню

У всіх фермерів і дачників різний смак, хтось любить солодкі сорти, а інші в захваті від салатних соковитих гігантів. Всім, хто хоче отримувати високий урожай і має багато місця в теплиці, варто звернути увагу на дуже гідний солодкий сорт.

А називається він «Малиновий мед». Цей томат зарекомендував себе як дуже смачний, урожайний, однак, не надто стійкий до захворювань. Повний опис сорту, його характеристики та особливості вирощування ви знайдете в нашій статті.

Томат Малиновий Мед: опис сорту

Назва сортумалиновий мед
Загальний описРанньостиглий індетермінантний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання90-95 днів
формаКруглі
коліррожевий
Середня маса томатів500-800 грам
застосуванняСтолове
урожайність сортудо 25 кг з кв.метрів
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобЧи не найвищий імунітет

«Малиновий мед» має гарну репутацію у любителів солодких м'ясистих томатів.

Це ранній сорт, з моменту висадки розсади до збору перших плодів проходить 90-95 днів. Рослина є штамбові, індетермінантні, погано облиствена, гілки слабенькі для великих плодів. Про детермінантні сорти читайте тут.

Сам кущ дуже високий може досягати 150 см. Даний сорт рекомендований для вирощування в незахищеному грунті і в тепличних укриттях. Імунітет слабкий, тому потрібна хороша захист від хвороб.

Читайте докладніше на нашому сайті: Всі про захворювання пасльонових: вертіціллез, альтернаріоз, фузаріоз і фітофтороз.

А також, сорти мають високий імунітет, що не хворіють фітофторозом і найефективніші заходи захисту від фітофтори.

Характеристики

Дозрілі плоди мають червоний або яскраво-рожевий колір, за формою круглі, салатні, без зеленої плями в підставі. М'якоть щільна, м'ясиста. Перші томати можуть досягати 800 гр, але в подальшому від 500 до 600 гр. Кількість камер 5-6, вміст сухих речовин близько 5%.

Порівняти цей показник з томатами інших сортів можна скориставшись даними нижче:

Назва сортувага плодів
малиновий мед500-800 грам
бобкат180-240 грам
Подсінское диво150-300 грам
Юсуповський500-600 грам
Полбіг100-130 грам
Президент250-300 грам
Пінк Леді230-280 грам
Белла Роса180-220 грам
земляк60-80 грам
Червона гвардія230 грам
малиновий дзвін150 грам

Зібрані плоди зберігаються недовго і неважливо переносять перевезення на далекі відстані. За ці властивості його не дуже полюбляють фермери і рідко вирощують помідори Малиновий мед у великих обсягах.

Даний вид томатів був виведений вітчизняними фахівцями, в 2008 році отримав державну реєстрацію як сорт, призначений для вирощування в тепличних укриттях і в незахищеному грунті. З тих пір користується заслуженою повагою серед любителів салатних видів.

Рослина теплолюбива і дуже любить світло, в зв'язку з цим його краще вирощувати в південних регіонах, якщо плануєте робити це у відкритому грунті. Під плівкою дає хороші результати в районах середньої смуги. У більш північних регіонах вирощується тільки в теплицях.

Плоди томата «Малиновий мед» будуть гарні в літніх салатах і в перших стравах.

Томати першого збору не підійдуть для консервацій, так як занадто великі для цього, краще почекати другого або третього збору. Вони будуть дрібніше і тоді, можна буде консервувати. Соки і пасти виходять дуже смачні.

Цей вид томатів цінують, в тому числі і за високу врожайність. При ретельному догляді з кожного куща можна отримувати до 8-9 кг. Рекомендована щільність посадки 2-3 куща на кв. м, і виходить приблизно 25 кг. Це дуже хороший показник врожайності.

Назва сортуврожайність
малиновий меддо 25 кг з кв.метрів
Боні М14-16 кг з кв.метрів
Аврора ф113-16 кг з кв.метрів
Леопольд3-4 кг з куща
Санька15 кг з кв.метрів
Аргонавт ф14, 5 кг з куща
Кібіц3, 5 кг з куща
важкоатлет Сибіру11-12 кг з кв.метрів
Сливка медова4 кг з кв.метрів
обские купола4-6 кг з куща
Мар'їна роща15-17 кг з кв.метрів

Гідності й недоліки

Серед головних позитивних якостей сорту «Малиновий мед» відзначають:

  • висока врожайність;
  • великі смачні плоди;
  • універсальність використання;
  • високі сортові властивості.

Серед недоліків відмічено те, що цей сорт дуже примхливий до режиму поливу і освітлення.

Також недоліком є те, що у рослини слабкий імунітет до хвороб, слабкі гілки і кисті, воно потребує обов'язкової підв'язці плодів і гілок.

фото

Дивіться на фото: помідори Малиновий мед

особливості вирощування

Серед особливостей виду томатів «Малиновий мед» багато хто відзначає його високу врожайність і дружність дозрівання плодів. Але у рослини слабкий імунітет, а також дуже тонкі кисті і гілки.

Кущі рослини формують в один-два стебла, частіше в два. Рослина дуже висока і потребує підв'язки, це послужить додатковим захистом від вітру, якщо росте у відкритому грунті. «Малиновий мед» дуже любить сонце і тепло. На стадії розвитку дуже любить підгодівлі, що містять калій і фосфор. Внесення добрив 4-5 разів за сезон. Полив помірний, у вечірній час теплою водою.

Що стосується добрив, то докладніше ознайомитися з цією темою ви можете в окремих статтях нашого сайту. Читайте все про:

  • Комплексні, мінеральні, фосфорні, органічні і готові добрива.
  • Як підгодувати томати золою, дріжджами, нашатирним спиртом, борною кислотою, йодом, перекисом водню.
  • Добрива при пікіровки, для розсади, позакореневі і топ кращих.

Хвороби і шкідники

Найбільш імовірне захворювання цього сорту - це верхова гниль томатів. Проти неї борються, зменшуючи вміст азоту в ґрунті, додаючи при цьому кальцій. Також дієвими заходами буде збільшення вологості грунту і обприскування уражених рослин розчином кальцієвої селітри. Друга за поширеністю хвороба - це бура плямистість. Для її профілактики і лікування треба знижувати полив і відрегулювати температуру, регулярно провітрюючи теплицю.

ВАЖЛИВО: З шкідливих комах часто пошкоджується баштанної попелиць та трипсів, проти них успішно використовується препарат «Зубр». У відкритому грунті піддається нападу слимаків, їх збирають вручну, прибирають всю бадилля і бур'яни, а землю посипають крупним піском і вапном, створюючи своєрідні бар'єри.

висновок

Як видно, в догляді за сортом «Малиновий мед» є певні складності, він не підійде для новачків і фермерів без досвіду. Але з часом у вас все обов'язково вийде. Удачі вам на вашому дачній ділянці.

Схожі Статті