Умови зберігання цибулі порею після збирання до весни

Лук порей можна назвати однією з найцінніших з овочевих культур. У ньому великий вміст вітаміну С, В1, В2, В3, Е, РР і провітаміну А.

Він прекрасно зберігає свої властивості тривалий час. В процесі зберігання в цибулі порее накопичується аскорбінова кислота.

При постійному вживанні порею в їжу, підвищується імунітет до простудних захворювань.

Він володіє протипухлинними, сечогінними, протизапальними властивостями. Ще поліпшується робота жовчного міхура і кишечника. І він просто незамінний на кухні. Він входить в рецепти з приготування перших, других страв і навіть випічки. Як правильно зберігати цибулю порей на зиму?

У наших статтях ми вже розповідали про те, як зберігати ріпчасту цибулю в сховище і вдома, а також про збереження зеленої цибулі і способах зберігання севка до весняної посадки. Тепер розглянемо способи зберігання цибулі порею на зиму.

Основні правила

Як зберігати цибулю порей? Порей можна зберегти на тривалий час. Дотримуючись деяких правил, всю зиму можна вживати в їжу свіжу цибулю.

Як підготувати цибуля порей для зберігання? Він досить легко переносить морози до -7 градусів. Але все ж прибрати урожай слід до настання заморозків. Насамперед його потрібно викопати і струсити з кореневої системи землю. Необхідно намагатися, щоб земля не потрапляла між листя. З цих простих дій і починається збирання цибулі перед зберіганням на зиму.

Овоч обов'язково висушити і обрізати корінці. При обрізанні корінців бути обережним, щоб не пошкодити денце. Найкраще залишити 1/3 частину корінця, в такому стані термін зберігання збільшиться.

Багато суперечок точиться щодо того, чи варто обрізати листя? Однозначну відповідь - немає.

З обрізаними листям овоч швидко зів'яне і може піддатися різним захворюванням.

У чому зберігати цибулю порей? Почати необхідно з перебирання вже просушених головок. Для подальшого збереження підходять лише міцні цибулини. Вони повинні бути рівними і без видимих ​​пошкоджень.

В одній ємності можна зберігати цибулю тільки одного сорту.

Свіжим цибулю добре зберігається в піску. Для цього на дно ящика насипають шар піску 5-7 см, потім у вертикальному положенні встановлюється цибулю. Відстань між Лукавиця засипати вологим піском. При використанні цього способу овоч буде зберігатися приблизно 6 місяців, не втрачаючи своїх якостей.

Для збереження використовуються і поліетиленові пакети.

Де зберігати цибулю порей? Зберігання цибулі в погребі (підвалі) можливо лише в ящиках з піском. Його бажано попередньо знезаразити. Для цього пісок прожарюють в духовці. Можна зробити знезараження у дворі. Розпалюється багаття і на нього ставиться залізна ємність, наповнена піском. За той час, поки багаття горить, пісок прожарити. Ящики, вже підготовлені, опускають в погріб.

При відсутності льоху або повального приміщення, можливо зберігання цибулі в домашніх умовах (квартирі), наприклад на балконі або в комори.

При зберіганні цибулі на балконі, ящик додатково вкрити чимось теплим. Для цього підійде старе теплу ковдру.

У холодильнику цибулю теж добре зберігається. Для цього його попередньо вимити, зрізати корінці і зайві листочки. Після того, як овоч добре просохне, упакувати в поліетиленовий пакет і укласти в спеціальний відсік в холодильнику.

Можна вимитий і просушений цибулю нашаткувати, упакувати в пакетики і скласти в морозильну камеру. У подрібненому і замороженому вигляді він займе небагато місця.

При якій температурі зберігати цибулю порей? У погребі цибулю порей зберігається при температурі від 0 до +4 градусів. На балконі може перенести заморозки до -7 градусів. Це за умови, що ящик додатково закутали чимось теплим, наприклад ковдрою. У холодильнику температура не повинна бути нижче +5.

Поради з вирощування та подальшого зберігання порею в підвалі, а також прямо на грядці взимку в цьому відеоролику:

оптимальні умови

Як зберігають цибулю порей? Які умови зберігання? При зберіганні в погребі чи підвалі, вологість повітря не повинна перевищувати 80-85%.

У холодильнику вологість зберігається в пакеті завдяки його властивостям. Поліетилен не пропускає повітря, не дає висихати овочу.

При дотриманні температурного режиму і вологості повітря цибулю порей буде зберігатися 6-7 місяців. У морозильній камері термін зберігання збільшується в 2-3 рази.

Як зберігати цибулю порей після збирання? Єдиною умовою правильного зберігання порею після збирання повинно бути сухе і світле приміщення. Якщо погодні умови дозволяють, його бажано залишити на вулиці і просушити. Найкраще це робити на панцирної сітці. Так повітря буде циркулювати і просушити овоч з усіх боків рівномірно.

способи

Як зберігати цибулю порей на зиму? На додаток до розглянутих способів (в погребі, холодильнику, на балконі), можна розглянути й інші, більш незвичайні.

Дуже цікавий і незвичайний смак у маринованої цибулі. Потрібно взяти білу частину стебла, порізати і на 2-3 хв опустити в киплячу воду, попередньо злегка підсолити. Потім якомога щільніше укласти в банки і залити маринадом. Для маринаду береться:

  • води - 1 л;
  • солі - 50г;
  • цукру - 100г;
  • оцту - 100 мл.
Маринад протягом 2 хв повинен прокипіти. Після закочування банки обов'язково загортають на 10-12 годин.

Про те, як зберегти цибулю-порей на зиму, ви можете дізнатися з відео:

Як зберегти цибулю порей до весни? Для збереження максимальної кількості корисних речовин використовується сушка лука. Можна скористатися духовкою або електросушаркою. Сама відповідна температура для цього +50 градусів. Такий лук можна зберігати в герметичній тарі.

Замороження лука дозволить збільшити термін зберігання.

Можна зберегти цибулю в харчовій плівці. Але він зберігає свої корисні властивості 1-2 тижні.

При постійній температурі +2 градуси термін можна збільшити до 3-4 тижнів. Перед тим, як упакувати цибулю в харчову плівку, його попередньо необхідно охолодити.

Дотримуючись температурний режим і умови зберігання, протягом усіх зимових і навіть весняних місяців, можна буде насолоджуватися свіжістю овоча.

У будь-який момент його можна використовувати в приготуванні супів, м'ясних страв, або спекти цибульний пиріг. А також в саму люту зимову погоду уникнути простудних захворювань.

Схожі Статті