Унікальний холодостійкий сорт томат-велетень «Важкоатлет Сибіру», його опис і характеристики

Тим садівникам, яким подобаються великоплідні томати, рекомендують спробувати сорт роботи селекціонерів агрофірми Сибірський Сад під назвою Важкоатлет Сибіру. Сорт включений до Державного реєстру за Росії. Рекомендований для вирощування в особистих підсобних господарствах.

Ми підготували для вас повний опис сорту. Також в статті ви зможете познайомитися з характеристиками, особливостями вирощування, здатністю протистояти різним захворюванням пасльонових.

Томат «Важкоатлет Сибіру»: опис сорту

Назва сортуважкоатлет Сибіру
Загальний описРанньостиглий детермінантний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання85-100 днів
формасерцеподібна
колірчервоний
Середня маса томатів400-600 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту11-12 кг з кв
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобПотрібно профілактика від деяких захворювань

Детермінантний сорт ранніх строків достигання для вирощування в умовах відкритого грунту. Висота рослини від 60 до 75 сантиметрів, потрібно підв'язування не тільки рослини, але і плодів, які можуть відірватися через велику вагу. Лист звичайний, зеленого кольору, середнього розміру.

Погано переносить високі (більше 40 градусів Цельсія) температури. Досвідчені садівники відзначають схожість з сортами Боярин, Данко. За деякими каталогах проходить як Сибірський важкоатлет.

На рослині формуються серцеподібні, досить великі плоди вагою від 400 до 600 грамів. Рослина мають м'ясисті, щільні плоди. Число камер від 4 до 6. Плоди найбільше підходять для споживання у вигляді салатів, а також для заготовок в зиму у вигляді соусів, паст, соку.

Порівняти вага плодів цього сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
важкоатлет Сибіру400-600 грам
Золотий Потік80 грам
засолювальними диво90 грам
Локомотив120-150 грам
Президент 2300 грам
Леопольд80-100 грам
Катюша120-150 грам
Афродіта Ф190-110 грам
Аврора Ф1100-140 грам
Анюта Ф195-120 грам
Боні М75-100

За врожайності (11-12 кілограмів з квадратного метра) сорт не можна назвати лідером, але розмір і хороший смак компенсують інші недоліки. Хоча рослина не перевищує висоту 75 сантиметрів, городники не радять висаджувати на квадратний метр грунту понад 5 кущів.

Назва сортуврожайність
важкоатлет Сибіру11-12 кг з кв
Лонг Кіпер4-6 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 з куща
Де Барао Гігант20-22 кг з куща
король ринку10-12 кг з кв.метрів
Кострома4, 5-5 кг з куща
дачник4 кг з куща
медове Серце8, 5 кг з кв.метрів
банан Червоний3 кг з куща
Золотий Ювілей15-20 кг з кв.метрів
Примадонна8 кг з куща

переваги сорту

  • Стійкість до зниження температури;
  • Великий розмір томатів;
  • Хороший товарний вигляд;
  • Непогана транспортабельність.

недоліки

  • Невисока врожайність;
  • Погана переносимість високих температур повітря.

Якщо хочете отримати більше (до 800 грамів) потрібно проводити видалення пасинків, а також не допускати кількість зав'язей більше 7-8 штук на кущ.

Читайте також: як правильно посадити томати в теплиці?

Що таке мульчування і як його проводити? Яким томатам потрібно пасинкування і як його робити?

фото

особливості вирощування

Підходять нейтральні, високородючі грунту. Після посадки рясний полив, поєднаний з підгодівлею мінеральними добривами. При появі 2-3 справжніх листків потрібно пікіровка. Підживлення комплексним добривом при висадці в грунт, а також при появі перших зав'язей.

Хвороби і шкідники томата

Одні з найпоширеніших хвороб томатів - коренева гниль, фітофтороз, тютюнова мозаїчність. Для запобігання кореневої гнилі необхідно не згущувати посадки і видаляти на рослині 2-3 нижніх листа.

Попередити фітофтороз допоможе обприскування, через 15-22 дня після висадки, розчином марганцівки з розрахунку 2 грами марганцівки на відро води. Через 2 тижні обробка розчином бордоською суміші. На відро води по 100 грамів мідного купоросу і вапна. Додається для хорошого прилипання 2 столових ложки господарського мила. Обприскувати з розрахунку 100-150 грамів на кущ.

Від вірусу тютюнової мозаїчності непогано допомагає протруювання насіння перед посадкою протягом півгодини розчином марганцівки. Розчин готується з розрахунку 10 грамів марганцівки на літр води.

Для боротьби з гусеницями озимої і городньої совок застосовують розчин полину. Готують його так - на відро гарячої води 300-350 грамів дрібно посіченою полину, 2 столові ложки господарського мила і склянка деревної золи. Ретельно перемішати, після охолодження процідити і обприскати грунт на грядках.

Від капустянки охоронить розчин чорного перцю. На відро води додають 150 грамів чорного перцю і поливають землю навколо рослин після ретельного розпушування грунту.

пізньостигліранньостиглісередньопізні
бобкатЧорна гроноЗолоте малинове диво
російський розмірсолодка гроноАбаканский рожевий
Король королівКостромафранцузький гроздевой
Лонг КіперБуянжовтий банан
Бабушкін подарунокЧервона гроноТитан
Подсінское дивоПрезидентслот
американський ребристийдачникКраснобай

Схожі Статті