Унікальний томат для суворих умов: Алтайський шедевр

Останнім часом з'являється все більше різних гібридів і сортів томатів для різних кліматичних зон. Зовсім недавно російськими селекціонерами було виведено унікальний сорт, спеціально для суворих умов Сибіру - Алтайський шедевр.

Познайомитися ближче з цими томатами ви можете, прочитавши нашу статтю. У ній ви знайдете повний опис сорту, познайомитеся з особливостями його вирощування і характеристиками, стійкістю до захворювань і здатністю протистояти шкідникам.

Томати Алтайський шедевр: опис сорту

Назва сортуАлтайський шедевр
Загальний описСередньостиглий індетермінатний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання110-115 днів
формаПлоско з добре вираженою ребристістю
колірчервоний
Середня маса томатів400-500 грам
застосуваннясалатний сорт
урожайність сорту10 кг з кв
особливості вирощуванняпотребує пасинкування
Стійкість до хворобДуже стійкий до захворювань

Це потужне індетермінантна рослина не є гібридом, тобто немає необхідності купувати насіння щорічно (можна зібрати свої). Його часто плутають з Алтайським Червоним або Рожевим, але все це різні види. Кущ не штамбовий, виростає до 1, 8-2 м і вище. Сорт середньостиглий, з моменту появи перших паростків до дозрівання плодів проходить 110-115 днів.

У догляді не вимогливий, але потребує правильного формування, пасинкуванні й підв'язки. Листя великі, світлого зеленого кольору, суцвіття просте. Формувати кущ краще в 1 стебло. Перше суцвіття починає рости над 10-11 листком, а наступні - через 3 листочка.

Алтайський шедевр стійкий до багатьох захворювань томатів в теплицях, прекрасно витримує перепади температур. Через свою високоросла, краще підійде для вирощування в теплиці, але цілком може рости і в відкритому грунті.

Помідори досить великі, мають яскраве червоне забарвлення і плоско форму з великими, добре вираженими ребрами. Середня вага становить 400-500 гр, а в тепличних умовах може досягати навіть 1 кг. М'якоть дуже смачна, м'ясиста, солодка, среднеплотная. Кількість камер - від 6 і більше, вміст сухих речовин близько 5-6%. При дозріванні плоди не розтріскуються. Томати добре переносять тривалу транспортування і непогано зберігаються.

Порівняти вага плодів сорту з іншими сортами можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Алтайський шедевр400-1000 грам
Санька80-150 грам
Ляна Рожева80-100 грам
Щелковский Ранній40-60 грам
Лабрадор80-150 грам
Северенок Ф1100-150 грам
Снігур130-150 грам
кімнатний сюрприз25 грам
дебют Ф1180-250 грам
Оленка200-250 грам

Пропонуємо вашій увазі ще кілька корисних і інформативних статей про вирощування томатів.

Читайте все про індетермінантних і детермінантних сортах, а також про помідори, стійких до найпоширенішим захворюванням пасльонових.

Характеристики

Алтайський шедевр був виведений в Сибіру відносно недавно. Чудово підходить для вирощування в несприятливих погодних умовах. У Гостреестр РФ внесений в 2007 р для культивування у відкритому грунті і плівкових парниках, теплицях. Оригінатором сорти є Барнаульская агрофірма «Деметра-Сибір».

Шедевр призначений для регіонів Сибіру і середньої смуги Росії. Але, за відгуками досвідчених городників, він відмінно показав себе при вирощуванні в Білорусі і Україні. У відкритому грунті ці томати ростуть так само добре, як і в теплиці. Довідка Томат дуже витривалий і холодостійкий, але в закритому грунті врожайність буде вище.

Сорт салатного призначення, використовується для виготовлення соків, соусів, пасти, може застосовуватися для лечо, зимових салатів і вживання в свіжому вигляді. Через великих розмірів, для цільноплідного консервації не підійде. При правильно проведеному формуванні куща, своєчасному поливі і підгодівлі, можна отримати до 10 кг з кв. м. У теплиці урожай може бути вище на 2-3 кг.

А порівняти урожайність даного сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Алтайський шедевр10 кг з кв.метрів
Червона стріла27 кг з кв.метрів
Валентина10-12 кг з кв.метрів
Самара11-13 кг з кв.метрів
Таня4, 5-5 кг з куща
Фаворит ф119-20 кг з кв.метрів
Демидов1, 5-5 кг з кв.метрів
король краси5, 5-7 кг з куща
банан Помаранчевий8-9 кг з кв.метрів
загадка20-22 кг з куща

Гідності й недоліки

Як у будь-якого сорту у Алтайського шедевра є свої плюси і мінуси.

До переваг можна віднести:

 • відмінний смак;
 • транспортабельність;
 • врожайність;
 • стійкість до більшості хвороб;
 • тривале плодоношення;
 • при дозріванні не розтріскуються.

Недоліків у нього зовсім небагато:

 • потрібне обов'язкове пасинкування і підв'язка;
 • не підходить для консервації;
 • потребує регулярних підгодівлі.

особливості вирощування

Вирощувати Шедевр краще розсадним способом. Насіння для теплиці висаджують в підготовлену ємність на початку березня, а для відкритого грунту - пізніше. На постійне місце розсаду поміщають на початку або в середині травня. Схема посадки приблизно 50 * 40 см. На кв. м розташовують не більше 3 рослин. Важливо своєчасно видаляти з куща зайві пасинки. Для цього прищипують всі пагони, що знаходяться нижче першого суцвіття. Проводять цю процедуру одночасно з першою підв'язкою куща до опори.

Пасинки можна видаляти повністю, «під корінь». Краще залишати відростки близько 1 см довжиною. Верхівку куща також прищипують у міру зростання. За сезон обов'язково роблять 2-3 підживлення мінеральними комплексними добривами.

Способів вирощування розсади томатів існує величезна кількість. Пропонуємо вашій увазі серію статей про те, як це зробити:

 • в закрутки;
 • в два кореня;
 • в торф'яних таблетках;
 • без пікіровки;
 • за китайською технологією;
 • в пляшках;
 • в торф'яних горщиках;
 • без землі.

Хвороби і шкідники

Сорт дуже стійкий до хвороб, не дивується фітофторою, ВТМ і кореневою гниллю. Майже не страждає від нападу шкідників. Якщо вчасно пасинкувати кущ, не забувати про полив, розпушування та підживлення, то додаткова обробка хімікатами не буде потрібно.

Серед величезної кількості томатів, особливо можна виділити Алтайський шедевр. Він відрізняється прекрасними характеристиками: витривалістю, врожайністю, чудовим смаком і стійкістю до хвороб.

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
Садова Перлиназолота рибкаЕм Чемпіон
ураганмалинове дивосултан
червоним Червоночудо ринкумрія ледаря
Волгоградський РожевийДе Барао Чорнийновинка Придністров'я
ОленаДе Барао Помаранчевийгігант Червоний
травнева трояндаДе Барао Червонийросійська душа
суперпризмедовий салюткулька

Схожі Статті