Універсальний і урожайний томат «Ажур»: характеристика і опис сорту, фото

Багато городників перед початком сезону думають про те, як отримати великий урожай. Є сорт томатів, який може ідеально підійти. Володіючи високою врожайністю і стійкістю до хвороб робить томати Ажур F1 справжнім подарунком для садівників.

У нашій статті ми з вами з задоволенням познайомимо вас з характеристиками цього сорту і особливостями вирощування. А також представимо повний опис сорту.

Томати Ажур: опис сорту

Томат Ажур є детермінантний гібридом, відноситься до штамбові рослинам. У висоту може досягати 60-90 сантиметрів, тобто рослина середньоросле. Стійкий до розтріскування, вершинної і кореневої гнилі, а також до змін погодних умов. Призначений для вирощування як у відкритому грунті, так і в теплицях.

Час повного визрівання плодів становить 100-110 днів, що дає підставу віднести його до середньоранніх гібридів. При досягненні сортовий зрілості плоди мають яскраво червоний колір і округлу, трохи приплющену форму.

Середня вага плоду складає 240-280 грам. У рідкісних випадках може досягати 350-400, але це швидше виняток. Плоди дуже м'ясисті, з щільною шкіркою, з приємним цікавим смаком і запахом. Стиглі плоди містять до 5% сухої речовини і в середньому мають 4 камери.

Порівняти вага плодів цього сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Ажур240-280 грам
Президент250-300 грам
дачник55-110 грам
квочка90-150 грам
Андромеда70-300 грам
Пінк Леді230-280 грам
Гуллівер200-800 грам
банан червоний70 грам
Наостанок150-200 грам
Про ля ля150-180 грам
де Барао70-90 грам

Характеристики

Даний гібрид був виведений в Росії, нашими фахівцями для вирощування в тепличних умовах північних регіонів Росії. У відкритому грунті на півдні здатний давати дуже непоганий результат врожайності. Державну реєстрацію як овочева культура отримав в 2007 році і відразу заслужив увагу садівників.

В умовах теплиць томати ф1 Ажур можна вирощувати в будь-яких регіонах. У відкритому грунті підійде для вирощування в районах Астраханській області, Краснодарського краю і в центральних регіонах Росії: Білгородська область і Курська. У регіонах з більш суворим кліматом, таких як південь Сибіру, ​​Далекий Схід, Урал можливе вирощування виключно в теплицях.

Сорт помідор Ажур відрізняється жаростійкістю і добре переносить недолік вологи. Гібрид томата Ажур F1 славиться своєю універсальністю в застосуванні. Це столовий сорт, його дрібні плоди можна використовувати для консервування. Ті, що крупніше, чудово підійдуть для вживання в свіжому вигляді. З них також можна отримувати достатню кількість соку і томатної пасти.

Сорт томата Ажур відрізняється високою врожайністю, це одна з причин його популярності серед садівників. Кущ формує по 3-4 кисті на гілці, 5-6 плодів на кожній. При правильному підході до справи і достатньою підгодівлі можна отримувати до 10-12 кілограм смачних плодів з 1 кв. м.

З врожайністю інших сортів томатів ви можете познайомитися в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Ажур10-12 кг з кв.метрів
російський розмір7-8 кг з кв.метрів
Лонг Кіпер4-6 кг з куща
Подсінское диво5-6 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 кг з куща
Де Барао гігант20-22 кг з куща
прем'єр6-9 кг з кв.метрів
Полбіг4 кг з куща
Чорна гроно6 кг з куща
Кострома4-5 кг з куща
Червона гроно10 кг з куща

фото

Дивіться нижче: помідори Ажур фото

Гідності й недоліки

До переваг Ажур справедливо відносять:

  • хорошу врожайність;
  • високі смакові якості;
  • жаростійкість;
  • стійкість до багатьох типових захворювань;
  • універсальність у використанні плодів.

Серед недоліків відзначено виникнення складнощів у використанні при розростанні рослини, а також підвищена потреба в добривах і регулярного поливу.

Особливості вирощування та зберігання

Головна особливість сорту - його невибагливість і здатність легко переносити спеку і нестачу вологи. При вирощуванні може потребувати підв'язці. Вимагає регулярного розпушування грунту і внесення мінеральних добрив. Урожайність - висока. Дозрілі плоди легко переносять транспортування і тривале зберігання.

Читайте на нашому сайті: найпоширеніші хвороби томатів в теплицях і способи боротьби з ними.

Які томати стійкі до більшості захворювань і несприйнятливі до фітофторозу? Які методи захисту від фітофтори існують?

Хвороби і шкідники

Маючи стійкість практично до всіх типових захворювань не звільняє від профілактики. Для того щоб рослина була здорово, треба дотримуватися режиму поливу і освітлення, вчасно рихлити й удобрювати землю. З шкідників помідори Ажур найчастіше піддаються нападу павутинного клещика і слимаків.

Для боротьби з кліщем застосовують міцний мильний розчин, яким протирають ділянки рослини, які зазнали нападу комахи, змиваючи їх і створюючи середовище, непридатну для їх життя. Рослині шкоди від цього не буде. Зі слимаками боротися нескладно, в разі їх появи треба обсипати землю навколо куща золою, а потім додати тертого червоного перцю, після чого розпушити землю.

Особливих складнощів у догляді за Ажур немає, з ним можуть впоратися навіть новачки в цій справі. Бажаємо великих врожаїв та удачі в вирощуванні нових видів!

Схожі Статті