Універсальний сибіряк - сорт томата Буян (Боєць): опис, фото і основні характеристики

Вибираючи насіння томатів, кожному садівникові хочеться знайти максимально універсальний сорт. Головні вимоги - простий догляд, відмінний смак і висока врожайність.

Ці та багато інших плюсів якраз і має сорт томата «Буян», відомий ще й як «Боєць». При описі даного томата зустрічається як то, так і інша назва, проте пам'ятайте - це один і той же сорт. Також, є колірні відмінності сорти помідорів: «Буян жовтий» і «Буян червоний».

Сорт виведений в Росії на території Сибіру, ​​зареєстрований в 2012 році. Самі підходящі регіони для вирощування - Сибір, Урал та інші території з холодними літніми температурами. «Боєць» чудово підійде як для використання в свіжому вигляді, так і для засолювання. Завдяки міцній, але ніжною шкірці томати не тріскаються в банках. Хороші і для в'ялення.

опис сорту

Назва сортуБуян
Загальний описРанньостиглий, детермінантний сорт томатів для вирощування в теплицях і відкритому грунті.
ОригінаторРосія
термін дозрівання98-100 днів
формаПлоди витягнуті, овальні
колірЧервоний або жовтий
Середня маса томатів90-180 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту25 кг з кв.метрів
особливості вирощування7-9 кущів на 1 кв.м
Стійкість до хворобОдин з найбільш стійких до цілого комплексу хвороб

Томат «Буян» ( «Боєць») відноситься до ранньостиглий і являє собою кущ висотою 40-50 см. Володіє стійким товстим штамбом, відноситься до детермінантний сортам і не є гібридним. Про індетермінантні сорти читайте тут.

Рекомендований для відкритого грунту і плівкових укриттів. Добре плодоносить на легких, високородючих грунтах. Помідор сорт «Боєць» легко переносить посуху, стійкий до вірусу тютюнової мозаїки і среднеустойчив до хвороб, викликаними бактеріями.

Плоди «Бійця» - злегка витягнуті, овальні, гладкі, дозріваючи вони стають насичено червоними. Відрізняються високим вмістом сухої речовини. Середня вага коливається від 180 грам на початку і до 90 грам в подальшому. Мають гладкою товстою шкіркою. Насіннєві камери, в середньому, не перевищують 4-5 штук на один помідор, але кількість насіння в цілому трохи (5% від загальної маси). Не призначений для тривалого зберігання в свіжому вигляді.

Порівняти вага плодів даного сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Буян90-180 грам
прем'єр120-180 грам
король ринку300 грам
Полбіг100-130 грам
Столипін90-120 грам
Чорна гроно50-70 грам
солодка гроно15-20 грам
Кострома85-145 грам
Буян100-180 грам
Президент F1250-300

фото

Характеристики

Завдяки посухостійкості, сорт невибагливий у вирощуванні. Розсада не витягується. Помідор сорти «Буян» рано достигає, відзначається висока врожайність. При належному догляді, один квадратний метр може дати до 25 кг томатів. Легко переносить різку зміну нічних і денних температур. Смак зрілих томатів кисло-солодкий, насичений.

Головний недолік - не призначений для тривалого зберігання в свіжому вигляді. Один з найбільш раносозревающіх сортів. Період вегетації «Бійця» 98-100 днів. Ще одна приємна особливість виду - висока завязиваемость і врожайність.

Порівняти врожайність сорту Буян з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Буян25 кг з кв.метрів
російський розмір7-8 кг з кв.метрів
Король королів5 кг з куща
Лонг Кіпер4-6 кг з куща
Бабушкін подарунокдо 6 кг з кв.метрів
Подсінское диво5-6 кг з кв.метрів
Коричневий цукор6-7 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 кг з куща
ракета6, 5 кг з кв.метрів
Де Барао гігант20-22 кг з куща

особливості вирощування

Березень - ідеальний час для висівання даного сорту на розсаду. Насіння опускаються на глибину 2-3 см. При фазі 1-2 справжніх листків починайте пікіровку. Рекомендовано підгодовувати паростки 2-3 рази, використовувати стимулятори росту. Не раніше, ніж за тиждень перед висадкою розсаду починають загартовувати. У відкритий грунт слід висаджувати, коли заморозки залишаються позаду. Ідеальна густота посадки - 7-9 кущів на 1 кв. м.

Обов'язковий регулярний полив (краще після заходу). Підживлення і розпушування потрібні весь період вегетації. «Боєць» не потребує пасинкування і підв'язки. Мульчування допоможе в боротьбі з бур'янами.

Загальні рекомендації по підгодівлі - з моменту пікіровки розсади і до початку цвітіння «Бійця» в його харчування необхідно включити комплекс мінеральних добрив. Після утворення перших плодів зробіть упор на калій.

Також для добрива можна використовувати: органіку, йод, дріжджі, борну кислоту, перекис водню, нашатирний спирт.

Хвороби і шкідники

фітофтороз томатів

Томат «Боєць» - один з найбільш стійких до цілого комплексу хвороб сортів. При дотриманні правил догляду за розсадою і плодоносними кущами хвороби і шкідники не торкнуться вашого врожаю. Однак ризик виникнення деяких проблем існує:

  • поява тріщин - рідкісна скарга при вирощуванні Бійця. Причини для їх появи можуть бути різними. Найпопулярніші: висока вологість (метод боротьби - скоротити число поливів), перегодовування, перевантаження рослин плодами, сильний вітер, брак світла.
  • при вершинної гнилизни плодів, слід обприскати ще нестиглі томати розчином кальцієвої селітри.
  • щоб томати були вражені бурою плямистістю (фітофторозом) їх потрібно обробити бордоською сумішшю згідно з інструкцією.
  • зовнішні зміни. Наприклад, зелена пляма біля основи. Це не хвороба! Пляма у даного сорту зникає при повному дозріванні.
Коло шкідників і хвороб може бути набагато ширше, якщо не дотримуватися агротехніку.

Читайте на нашому сайті все про альтернаріоз, фітофтороз, вертіциллезному в'янення, фузаріоз.

Пропонуємо вашій увазі матеріали про сорти, які не піддаються фітофторозу і про заходи боротьби з цим захворюванням.

А також про найпоширеніші тепличні недуги томатів і засоби захисту від них.

Що стосується шкідників, то найпоширенішими є: колорадський жук, капустянка, павутинний кліщ, попелиці. У боротьбі з ними допоможуть інсектициди.

Сорт томата «Боєць» ідеальний навіть для вирощування в умовах холодного літа, не вимагає багато турботи і раніше багатьох інших сортів порадує Вас прекрасним урожаєм!

Пропонуємо вашій увазі ще кілька цікавих матеріалів про те, як отримати шикарний урожай томатів у відкритому грунті, як вирощувати смачні помідори всю зиму в теплиці і які потрібно знати секрети і тонкощі при посадці ранніх сортів.

У таблиці нижче ви знайдете посилання на інші сорти томатів, представлені на нашому сайті і мають різні терміни дозрівання:

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
малинове Віконтіжовтий бананПінк Буш F1
Цар дзвінТитанфламінго
Катяслот F1Ажур
Валентинамедовий салютЧіо Чіо Сан
Журавлина в цукрічудо ринкусупермодель
Фатімазолота рибкабудьонівка
ВерлиокаДе Барао чорниймажор F1

Схожі Статті