Універсальний сорт картоплі Гала: врожайність, невибагливість, тривале зберігання

Картопля вже давно і міцно зайняв місце "другого хліба". Жодна сучасна сім'я в багатьох країнах світу не обходиться без цього бульби.

При наявності дачі або присадибної ділянки багато хто намагається виростити домашній картопля.

Нічого дивного, адже він володіє кращими, порівняно покупним, смаковими якостями, не обробляється шкідливими засобами для посилення зростання. Тим більше, що відповідних сортів для цього існує безліч.

При виборі сорту для посадки кожен керується своїми критеріями. Але найчастіше вирішальними є врожайність, проста агротехніка і невибагливість у догляді, стійкість до хвороб і шкідників, хороша лежкість.

Всіма цими достоїнствами володіє картопля сорту Гала.

Назва сортугала
період дозрівання75-80 днів
вміст крохмалю14-16%
Маса товарних бульб100-140 гр
Кількість бульб у кущідо 25
врожайністьдо 700 ц / га
споживчі якостіхороший смак, залишається помірно твердим і майже не змінює колір після варіння
лежкость85-90%
колір шкіркижовтий
колір м'якотіжовтий
Перевага регіони вирощуванняпо всій Росії, будь-які грунти
Стійкість до захворюваньсхильний до поразки ризоктониозом
особливості вирощуваннядобре реагує на полив і підгодівлю, за 10-12 днів до збору врожаю слід зрізати бадилля, це збільшить термін зберігання бульб
ОригінаторNORIKA GMBH (Німеччина)

селекційні особливості

Картопля родом з півдня Америки. У наших краях активно вирощувати стали приблизно з середини XIX століття. За історію селекції було виведено понад 11 тисяч сортів картоплі.

Сорт Гала був виведений німецькими селекціонерами як універсальний для вирощування в будь-яких грунтово-кліматичних умовах. Тобто картопля цього сорту можна вирощувати в будь-якому регіоні.

Крім того, сорт має поліпшену врожайністю, хорошою опірністю більшості хвороб і середнім терміном дозрівання. Про те, як правильно вирощувати ранні сорти картоплі, читайте тут.

Увага. Основною перевагою сорту Гала є значна врожайність. Так з одного куща можна отримати до 25 одиниць картоплі, в середньому 10 ㅡ 15 штук, або до 700 центнерів з гектара.

Нижче в таблиці представлена ​​інформація по врожайності інших середньоранніх сортів:

Назва сортуврожайність
галаЗ 1 га можна зібрати 700 центнерів.
Чорний принцЗ 1 га можна зібрати близько 100 центнерів.
НевськийЗ 1 гектара отримують від 400 до 600 центнерів.
СмуглянкаЗбирають близько 480 центнерів з гектара.
РамосЗ 1 гектара можна зібрати від 370 до 420 центнерів.
ТаїсіяЗ 1 гектара збирають від 430 центнерів.
Родріго450 центнерів з гектара.
Капрізе350 - 600 центнерів з гектара.
ред ФентезіМожна зібрати від 180 до 320 центнерів з гектара.
Світанок Київський200-300 центнерів з гектара.
ГурманВ середньому 400 центнерів з гектара.

Картопля Гала відноситься до сортів мають середній термін дозрівання бульб.

Якщо вам потрібні сорти, що дозрівають раніше або пізніше, запрошуємо ознайомитися з їхніми характеристиками у відповідних розділах сайту. Представляємо вашій увазі сверхранние і пізньостиглі сорти картоплі.

Сорт картоплі Гала: опис і фото

Картопля Гала відносять до середньоранніх сортів, повне дозрівання відбувається за 65 ㅡ 80 днів.

Бульби в основному гладкі овальної форми, з малою кількістю очок. Шкірка жовтого кольору, всередині бульба також жовтий. Середня вага однієї бульби 70 ㅡ 120 грам.

Яскрава фотогалерея картоплі Гала:

Ця картопля є столовим. Має прекрасний смак. При варінні не розсипається і не змінює колір. У складі бульб мала кількість крохмалю (12 ㅡ 14%) і великий вміст каротину.

Завдяки правильній формі і незначної кількості пошкоджень картопля Гала підходить для механічного очищення. Бульби Гала стійкі до пошкоджень механічного характеру. Що полегшує транспортування і робить можливою механізоване прибирання врожаю.

Нижче в таблиці представлені дані по іншим середньоранніх сортів для порівняння:

Назва сортуМаса товарних бульб (грам)лежкость
ЛаБелль78-10298%
Королева Анна80-15092%
Тірас116-14093%
циганка100-13092%
Тоскана90-12593%
Лаура90-15090%
крона100-13096%
Лілея100-20090%
Красунчик90-16597%
Наташа95-13593%

Вирощування і зберігання

Агротехніка вирощування цього сорту проста. Посадковий матеріал відбирається невеликого розміру. Для кращої схожості насіння прогрівають> на сонці за 2-3 дня до посадки. Оптимальна глибина посадки 10-15 см, а відстань між лунками близько 75 см. Розвитку кореневої системи сприяє укриття землею молодих паростків.

Велика врожайність досягається шляхом рясного поливу. А ось тип ґрунту може бути будь-хто. Корисно вносити добрива. Для хорошого результату досить підгодувати картопля при другому підгортанні, також можна внести добрива в грунт при посадці.

Зазвичай після посадки сходи з'являються майже одночасно. Бадилля сильно не розростається. Кущі середньої висоти з полупрямостоящімі стеблами. Корисно обробляти насіннєву картоплю спеціальними розчинами проти шкідників і для поліпшення росту.

Способів вирощування картоплі існує чимало. Ми підготували для вас багато цікавих статей про голландських технологіях, вирощуванні картоплі в мішках і бочках.

Важливо. За 10 ㅡ 12 днів до початку збирання врожаю слід прибрати бадилля. Це дозволить збільшити термін зберігання бульб.

Сорт Гала добре зберігається взимку. До 90% коренеплодів при правильному виборі місця і створенні певних умов зберігаються до весни.

Хвороби і шкідники

Картопля Гала досить стійкий до багатьох захворювань і ураження колорадським жуком. Маловоспріімчів до раку, парші, фузаріозу, вертіцілліозу, альтернаріозу.

Найбільш вразливий до поразки ризоктониозом. Це грибкове захворювання вражає стебло в нижній його частині і коріння. Найкраще дотримуватися профілактичні заходи боротьби з хворобою. Тобто періодично обробляти стебла спеціальними препаратами.

Варто також регулярно перевіряти картопляні кущі на наявність скручених листя. Скручування викликається вірусом. Бульби ураженого куща можна їсти, але не варто використовувати як насіння, щоб не поширювати вірус.

Іноді зустрічається в картоплі фітофтороз. Також найкраще профілактично обробляти спеціальними засобами.

При виникненні проблем допоможуть обприскування з використанням фунгіцидів, гербіцидів і інсектицидів.

Картопля сорту Гала підходить для вирощування в будь-якому грунті. Дає хороший, численний урожай. Володіє прекрасними смаковими характеристиками.

Сорт стійкий до багатьох захворювань. Простий в догляді і підійде для вирощування і в промислових масштабах і в умовах дачі. Порадує раннім дозріванням і тривалим терміном зберігання.

Незважаючи на хорошу стійкість сорту до поразки колорадським жуком, вам може стати в нагоді інформація про дієвих заходи боротьби з ним.

Читайте все про народні засоби і хімічні препарати.

Найбільш дієвими препаратами вважаються:

  • Актара.
  • Регент.
  • Корадо.
  • Престиж.

Також пропонуємо вам ознайомитися з іншими сортами картоплі, що мають різні терміни дозрівання:

ранньостиглісередньостигліпізньостиглі
ЛігавелетеньНікулінський
МіленаЯнкаАстерікс
ЕльмундоБузковий туманкардинал
СерпанокАжурСловник
чавунцяДезіреРокко
РозанаСантанаІван та Марія
АртемісТосканаПікассо

Відео

Корисне відео про сорт картоплі Гала:

Схожі Статті