Урожайний сорт томата з високим імунітетом - «Чемпіон» f1: опис і фото

Садівники з певним досвідом по достоїнству оцінять гібридний сорт «Чемпіон». Він володіє високою врожайністю і неодмінно порадує власників ділянок смаком своїх плодів.

«Чемпіон» був виведений фахівцями на Україні в 1994 році, державну реєстрацію в Росії як сорт, рекомендований для відкритого грунту отримав в 1998 році.

З того часу вже багато років користується незмінним успіхом у дачників і фермерів, які вирощують томати в великих обсягах для продажу і переробки.

Томати Чемпіон: опис сорту

Томат «Чемпіон» - це среднеранний гібрид томата, від висадки в грунт до появи перших плодів зрілих проходить 100-105 днів. Рослина детермінантна, штамбові. «Чемпіон» призначений для висадки у відкритий грунт, але може рости і в тепличних укриттях. На врожайності і захворюваності це не позначається. Рослина високоросла 170-200 см. Має дуже високу стійкість до грибкових захворювань.

Колір зрілих томатів червоний або яскраво-червоний, за формою вони округлі, злегка сплюснуті. Плоди за розмірами середні 160-200 гр, томати першого збору можуть досягати 300-350 гр. Кількість камер 4-5, вміст сухих речовин не перевищує 5%. Зібрані плоди довго зберігаються в прохолодних приміщеннях і добре переносять перевезення. Через це властивості, фермери дуже люблять цей вид томатів.

Порівняти вага плодів цього сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
чемпіон160-350 грам
Президент250-300 грам
дачник55-110 грам
квочка90-150 грам
Андромеда70-300 грам
Пінк Леді230-280 грам
Гуллівер200-800 грам
банан червоний70 грам
Наостанок150-200 грам
Про ля ля150-180 грам
де Барао70-90 грам

Характеристики

У незахищеному грунті найкращі результати дає на півдні Росії, так як цей вид дуже чутливий до температурного і світлового режиму. У середній смузі приносить хороші результати в тепличних укриттях. У більш північних частинах країни вирощують тільки в теплицях, в цьому випадку можлива втрата врожайності, тому в північних регіонах вирощується вкрай рідко.

Плоди гібрида «Чемпіон» дуже хороші в свіжому вигляді. З цих томатів можна робити домашні консервації і використовувати в бочкових засолок. Соки і пасти виходять дуже смачні і корисні. При правильному підході до справи, з кожного куща можна збирати до 5-6 кг. томатів. Рекомендована щільність посадки 4 куща на кв.м. Виходить 20-24 кг. Це дуже хороший результат навіть для такого велетня.

З врожайністю інших сортів томатів ви можете познайомитися в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
чемпіон20-24 кг з кв.метрів
російський розмір7-8 кг з кв.метрів
Лонг Кіпер4-6 кг з куща
Подсінское диво5-6 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 кг з куща
Де Барао гігант20-22 кг з куща
прем'єр6-9 кг з кв.метрів
Полбіг4 кг з куща
Чорна гроно6 кг з куща
Кострома4-5 кг з куща
Червона гроно10 кг з куща

Особливості та тонкощі вирощування

Серед особливостей помідори «Чемпіон» f1, треба перш за все звернути увагу на його врожайність. Також варто звернути увагу на високі товарні якості і стійкість до хвороб.

Серед головних достоїнств гібрида «Чемпіон» відзначають:

  • дуже висока врожайність;
  • хороший імунітет;
  • високі смакові якості.

До недоліків відносять те, цей вид примхливий до температурного і світлового режиму. Також варто відзначити підвищену вимогливість до режиму підгодівлі на стадії зростання.

Кущ дуже високий, тому стовбур потребує підв'язки, це захистить його від обламування і послужить додатковим захистом від вітру, якщо «Чемпіон» росте в незахищеному грунті.

Гілки обов'язково треба зміцнювати підпірками, щоб виключити їх обламування під вагою плодів. На початковій стадії росту дуже добре відгукується на комплексні підгодівлі. Слід особливу увагу приділяти світловому і теплового режиму.

Пропонуємо вашій увазі ще кілька корисних і інформативних статей про вирощування томатів.

А також про тонкощі догляду за ранньостиглими сортами і сортах відрізняються високою врожайністю і стійкістю до хвороб.

Хвороби і шкідники

Вид томатів «Чемпіон» дуже стійкий до грибкових захворювань, але все ж можуть хворіти чорної бактеріальної плямистості. Для того щоб позбутися від цього захворювання треба застосовувати засіб «Фітолавін».

Рідше може дивуватися вершинної гнилизни плодів. При цьому захворюванні кущі рослини обприскують розчином кальцієвої селітри і зменшують вологість середовища. На час лікування слід перестати додавати азотні добрива.

Найчастішими шкідниками в середній смузі цього виду є білявки, плодожерки і пилильщики, проти них застосовують «Лепідоцид». У південних регіонах часто уражається колорадським жуком, з ним борються збираючи руками, в подальшому обробляючи препаратом «Престиж».

При вирощуванні цього томата доведеться докласти певних зусиль, тому він підійде для досвідчених садівників. Але врожайність окупить всі старання, вона дуже висока. Удачі вам і хорошого дачного сезону.

У таблиці нижче ви знайдете посилання на сорти томатів з різними термінами дозрівання:

середньопізніранньостигліпізньостиглі
золота рибкаЯмалпрем'єр
малинове дивоРоза вітрівгрейпфрут
чудо ринкуПримадоннабичаче серце
Де Барао ПомаранчевийБуянбобкат
Де Барао ЧервонийІринаКороль королів
медовий салютрожевий спамБабушкін подарунок
Краснобай F1Червона гвардіяснігопад F1

Схожі Статті