Успіх на міжнародному ринку помідори - сорт томата «Чорний Крим»: опис та основні характеристики

round150Сорт томата «Чорний Крим» (в деяких джерелах зустрічається назва «Чорний Кримський») відноситься до перевірених часом різновидів помідорів, які можуть похвалитися величезною кількістю шанувальників серед овочівників як на території Російської Федерації, так і в інших країнах світу.

Помідор «Чорний Крим» вперше був помічений шведським колекціонером на ім'я Ларс олова Розентром під час його перебування на території Кримського півострова. У 1990 році він вніс цей вид в каталог Seed Saver's Exchange.

Томат цього різновиду можна вирощувати в усіх регіонах Російської Федерації. Він також встиг стати популярним в Європі та США.

Томати Чорний Крим: опис сорту

Томат «Чорний Крим», опис сорту: відноситься до середньоранніх сортів, так як від посадки насіння до дозрівання плодів зазвичай проходить від 69 до 80 днів. Він призначений для вирощування в тепличних умовах. Висота індетермінантних кущів цієї рослини, які не є штамбовими, становить близько 180 сантиметрів.

Цей сорт не є гібридним і не має однойменних гібридів F1, проте існує кілька аналогічних сортів, зовні схожих на «Чорний Крим». Рослини цього виду практично ніколи не хворіють. Цей томат відрізняється великими плодами плоско-округлої форми, які спочатку мають зеленувато-коричневе забарвлення, а після дозрівання стають майже чорними. Їх середня вага становить близько 500 грам.

Дані помідори відрізняються середнім рівнем вмісту сухої речовини і середньою кількістю камер. Вони володіють приголомшливим смаком, але для тривалого зберігання не підходять. Помідори цього різновиду використовуються для вживання в свіжому вигляді, а також для приготування салатів і соку.

Порівняти вага плодів з іншими сортами томатів ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
чорний Кримдо 500 грам
бобкат180-240 грам
російський розмір650 грам
Король королів300-1500 грам
Лонг Кіпер125-250 грам
Бабушкін подарунок180-220 грам
Коричневий цукор120-150 грам
ракета50-60 грам
Алтайський50-300 грам
Юсуповський500-600 грам
де Барао70-90 грам

особливості сорту

Особливостями цих томатів можна назвати любов до тепла і сонця.

Основними достоїнствами помідорів «Чорний Крим» є:

  • великий розмір плодів;
  • привабливий зовнішній вигляд і хороший смак плодів;
  • стійкість до захворювань;
  • високу врожайність.

Єдиним недоліком цього виду помідорів можна назвати складність придбання насіння.

З врожайністю інших сортів ви можете познайомитися в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Подсінское диво5-6 кг з куща
лентяйка15 кг з кв.метрів
дачник4 кг з куща
лялька8-9 кг з кв.метрів
товстий Джек5-6 кг з куща
Андромеда12-20 кг з кв.метрів
медове Серце8, 5 кг з кв.метрів
Пінк Леді25 кг з кв.метрів
Леді Шеді7, 5 кг з кв.метрів
Гуллівер7 кг з кв.метрів
Белла Роса5-7 кг з кв.метрів

фото

Поради з вирощування

Томат «Чорний Кримський» можна вирощувати як розсадним, так і безрассадним способом. Висадка насіння на розсаду проводиться за 55-60 днів до висадки саджанців в грунт. Саджанці з'являються через 2-5 днів після посадки насіння.

Вирощування безрассадним способом передбачає посадку насіння в грунт в період з початку травня до кінця червня. Рослини потребують підв'язки і пасинкуванні, а також формуванні в два або три стебла.

Хвороби і шкідники

Вищезазначена різновид помідорів практично не схильна до хвороб, а захистити ваш город від шкідників допоможе обробка інсектицидними препаратами.

Якщо ви давно мріяли про чорноплідної томатах, зверніть увагу на «Чорний Крим». Великі плоди незвичайної забарвлення здивують вас своїм неперевершеним смаком, а вирощування цих помідорів не зажадає від вас багато клопоту.

А в таблиці нижче ви знайдете посилання на статті про томати самих різних термінів дозрівання, які можуть виявитися вам корисними:

суперраннісередньостиглісередньоранні
білий наливчорний маврХлиновск F1
московські зіркицар ПетроСто пудів
кімнатний сюрпризАлпатьева 905 апомаранчевий Гігант
Аврора F1Фаворит F1цукровий Гігант
Северенок F1Ля ля Фа F1Розаліза F1
Катюшапотрібний розмірЕм Чемпіон
Лабрадорбезрозмірнийсултан F1

Схожі Статті