Важливість правильного вибору часу: коли краще садити буряки?

Буряк є одним з найулюбленіших городниками Росії коренеплодів. Їх цінують за смак і користь, а також їх можна зберігати тривалий час і піддавати консервації.

В якості їжі використовують, крім плодів, також і бадилля, яка, до того ж, містить безліч вітамінів.

Буряки вирощуються всюди, де існує відповідний для цього клімат, від південних районів до крайньо-північних. Коли можна сіяти даний овоч і як краще його садити, ми і розглянемо в даній статті.

Важливість грамотного вибору часу вирощування

Існують різні способи посіву буряка. Два варіанти посадки це насіння і розсада. Підходящим часом може бути весна або осінь, головне дотримання правильних термінів. Весняна посадка насіння у відкритий грунт проводиться в період 1-2 декади травня, коли грунт стає повністю прогрітій.

У разі знаходження насіння в недостатньо прогрітому грунті почнеться стрелкование сходів і хороший урожай не буде отриманий.

Осінній період також можна вибрати для посадки бурякових насіння, зазвичай це кінець жовтня або листопад, в залежності від регіону. Посадка проводиться в разі настання температури повітря в -4 градуси. Посадку буряка не слід проводити дуже скоро, тому що прокинулися від теплоти насіння можуть загинути.

Часто буряк садиться розсадним способом. При цьому насіння висаджуються в домашніх умовах. Також висадка проводиться всередині парника або теплиці.

Розсадні насіння сеятся, коли наступають перші числа квітня і через місяць їх поміщають у відкритий грунт. Розсадний спосіб посадки буряка забезпечує отримання раннього врожаю і економію насіння, так як для висаджування підходять і залишилися після проріджування паростки.

Від чого залежить?

Посівне час буряків визначається умовами клімату регіону, в якому Ви живете. Оптимальний час посадки овоча це коли пішли останні заморозки. На час посіву також впливає, чи збираєтеся Ви накривати посіви плівкою.

Посівне час також визначає сорт буряка. В цілому, ранні сорти підлягають більш раннього посіву, а пізні слід садити пізніше. При посадці пізніх сортів занадто рано відбудеться освіту більш грубого коренеплоду.

Ми підготували корисну інформацію про ручний і інших сеялках для буряка, про принципи сівозміни.

Терміни посіву на розсаду і посадка в відкриту землю навесні - в чому різниця?

Часто можна почути поради висаджувати буряк в ранній весняний період, в березні. Однак вона дуже погано переносить заморозки, слід мати це на увазі. У уральської, сибірської місцевості висаджувати буряк у відкритий грунт так чи інакше доведеться, коли настане середина травня. Коли розсада довго вирощується будинку, вона витягується і знижується майбутня врожайність. Це означає, що для висадки розсади в город сіяти її більш правильно в квітні, в перших числах або в середині.

Поява 2-3 справжніх листків означає готовність сіянців для відкритого грунту. Важливо не допустити надмірного зростання розсади. У разі опори корінців на дно ящика форма коренеплодів може вийти неправильною.

Висаджування розсади на грядку відбувається при грунті, прогрітій не менш, ніж до +10 градусів (зазвичай це середина травня).

Коли сіяти насіння?

Найкраще

Буряк - це теплолюбний овоч, тому висаджується вона в грунт, який прогрітий до + 5-10 градусів. Терміни висадки буряків різняться в залежності від клімату. Наприклад, в південних районах (Краснодар, Кубань) буряк садять в березні-квітні. У той же час в районах Підмосков'я посадка буряків відбувається на початку-середині травневих днів, а в сибірської і уральської місцевості - це термін другої половини травня.

Не рекомендується

Не рекомендуються садити занадто рано. При цьому насіння можуть передчасно прорости і пошкодитися морозами. Також може бути небезпечним подзимний посів буряка.

однозначно заборонено

Заборонено посів буряка інакше як коли грунт прогріта на глибині 10 см (навесні), або інакше як восени для подзимней висадки в кінці-початку жовтня-листопада.

Що буде, якщо роботи провести в позаурочний час?

Якщо буряк на розсаду посіяти раніше середини квітня при погодних умовах, які не дозволять провести висадку на грядку, то розсада витягнеться.

Коротко про те, як вирощувати овоч

  • Для того, щоб вирощувати буряк найправильніше використання освітлених, що не затінених пухких земельних ділянок. При цьому слід враховувати які культури росли на ділянці раніше.
  • Буряк не садиться в перебігу декількох років в одних місцях.
  • Також не слід її поміщати в грунт після того, як там росла морква.
  • У той же час огірки і морква є хорошими попередниками.
  • Буряк вважають рослиною, яке добре проводить видобуток вологи і не виносить надлишок води, вважаючи за краще рівномірну зволоженість. Вона вимагає регулярного поливу.
  • У буряка особливі вимоги до зволоження, коли вона починає своє зростання і активно нарощує масу коренеплоду. У той момент, коли залишається два чи три тижні перед збиранням, поливи скорочують.

Детальніше про те, що можна садити після буряка, поруч з культурою і які попередники для неї підійдуть, читайте тут.

При правильному місці вирощування підгодівлі буряк не вимагає.

Пропонуємо переглянути відео про те, як правильно вирощувати буряк:

Час, коли буряк садять, є найбільш важливим фактором в догляді за нею. У відкритий грунт бурякові насіння садять навесні і восени. Розсадні насіння садять тоді, коли залишається один з половиною місяць до пересадки в умови відкритого грунту.

При температурі +5 градусів насіння починає проростати і витримують короткочасні похолодання до -2 градусів. Але подмораживанию слід уникати так як це призводить до цветушности рослин.

Схожі Статті