Важливість вибору або які сорти помідорів найкраще садити?

Які б цілі не переслідували садівники, варто вибирати кращий варіант з різноманітності сортів томатів, хоч це і здається дуже складним.

У статті докладно описані види, які найбільше підходять за самим різними параметрами. Дізнайтеся про кожен кращий сорт якомога більше і зробіть правильний вибір.

Розповімо про кращому сорті смачних помідор і покажемо, як кожен з них виглядає на фото. Дізнайтеся всі тонкощі і нюанси при виборі томатів з нашої статті.

Важливість правильного вибору томатів для посадки

Зрозуміло, сорт, що не стійкий до холодів, не слід садити в Сибіру, рівно як і безглуздо ростити високоврожайний вид, що не стійкий до хвороб, з імовірністю підхопити тютюнову мозаїку. Детально про посадку помідорів в Сибіру читайте тут, а які сорти краще садити на Уралі ми розповідали тут.

Перед посадкою будь-якої рослини потрібно зрозуміти, для чого воно потрібне, які цілі переслідує садівник і т.д.

Від чого залежить вибір?

При виборі виду для вирощування слід відштовхуватися від клімату місцевості, в якій живе дачник, від якостей кожного гібрида (скоростиглість, врожайність, болезнеустойчивость), від смакових якостей і від того, що буде після збору врожаю (збут в магазин, вживання в їжу самим садівником і його знайомими, продаж).

Вибір сорту в залежності від регіону РФ

Які краще вирощувати в Пермському краї?

Для Пермського краю кращими варіантами будуть види, які зуміють витримати різкі заморозки навіть в середині літа. Цим і обумовлюється вирощування дачниками даних сортів:

 • «Волове серце»;
 • «Урал F1»;
 • «Бійський розан»;
 • «Інтуїція F1»;
 • «Ніагара F1».

У Підмосков'ї і Москві

Існують гібридні сорти, які можна вирощувати як в Північному, так і в Південному Підмосков'ї, і, зрозуміло, в самій Москві. Ранньостиглі і середньостиглі сорти, стійкі до різноманітних хвороб, добре будуть рости в кліматі області. Назви деяких з них:

 • «Анюта F1»;
 • «Невський»;
 • «Султан»;
 • «Сибірський скоростиглий»;
 • «Білий налив».

У Кіровській області

Які сорти краще посадити в Кіровській області:

 • «Вятич F1»;
 • «Хлиновск F1»;
 • «Барон F1»;
 • «Енерго F1»;
 • «Бетта».
Прекрасні варіанти томатів для Кірова і Кіровської області, оскільки осінь в цих місцях приходить рано, швидко холодає, і кущі повинні бути захищені від заморозків. Саме з цієї причини садівники найчастіше садять помідори в теплиці або парники.

У Приморському краї

Клімат в Приморському краї дуже незвичайний для вирощування помідорів, але, тим не менш, дачники успішно справляються з цим і найчастіше садять такі сорти, як:

 • «Новато»;
 • «Корал»;
 • «Хабаровський рожевий»;
 • «Сибірський скоростиглий»;
 • «Грунтовий ГРИБОВСЬКИЙ».

Стійкі до хвороб

харизма F1

Даний сорт відрізняється великою масою плодів, високою врожайністю. Головна його перевага - це стійкість до різних захворювань, наприклад, до кладоспоріозу, мозаїці, фузаріозу. До того ж, харизма F1 не страшні холоди.

Жар-птиця F1

Жар-птиця виправдовує свою назву: помідори мають яскраву оранжево-червоне забарвлення. Крім цього, вид не боїться несприятливих умов, вірусу мозаїки, альтернаріозу.

Аляска F1

Цей ранньостиглий вид виглядає цілком декоративно через яскравого забарвлення плодів і світло-зеленого листя.

Аляска F1 майже ніколи не хворіє вірусними хворобами, в тому числі мозаїкою, фузаріозом, кладоспоріозу.

Урал F1

Один кущ дає безліч великих помідор, і урожай зберігається до моменту збору майже неушкодженим через стійкості до тютюнової мозаїки, фузаріозу, кладоспоріозу і холодів.

Вологда F1

Як і всі перераховані вище сорти, «Вологді F1» не страшні кладоспоріоз, мозаїка, фузаріоз.

Одна з найнебезпечніших хвороб - тютюнова мозаїка - не піддається лікуванню, можна тільки обрізати пошкоджені ділянки рослини. Тому слід вибирати екземпляри, стійкі до цього захворювання.

за врожайності

Альгамбра

У даного виду є відмінна якість: крім високої врожайності, його кисті не заломлюються, що дає можливість зберегти плоди в цілості до моменту збору. У теплицях цей сорт може формувати десятиметрові батоги.

Гібрид Айвенго F1

Помідори не дрібніють ближче до основи куща, що дає можливість не застосовувати стимулятори росту.

Вид стійкий до захворювань. Недоліків практично немає.

Семко-Синдбад F1

Один з найпопулярніших гібридів, томати якого червоніють вже на 80-й день від появи сходів. В одному його суцвітті відразу 8 невеликих червоних плодів.

де Барао

Що вже говорити про вид, рекорд якого - 70 кг плодів з куща? Але за високу врожайність потрібно платити хорошим доглядом: «Де Барао» не терпить неродючих, важких глинистих або суглинних грунтів.

Пропонуємо переглянути відео про сорт томатів Де Барао:

Чіо-Чіо-сан

Величезні кущі прикрашені розгалуженими китицями, на кожній з яких знаходиться до 50 плодів. Рожеві помідори мають особливий смак. Вид не боїться тютюнової мозаїки.

Корисно дізнатися, що означає «F1» в назвах сортів. Це говорить про те, що дані види є гібридами, тобто, були отримані шляхом схрещування двох різних сортів.

Пропонуємо переглянути відео про сорт томатів Чіо-Чіо-сан:

За смаком

цукор коричневий

Дуже незвичайний вид. Темно-червоне шкірку прикрашають коричневі смуги. Має дуже цікавий смак, що поєднує в собі кислинку і приємний солодкуватий. Крім цього, дані томати ще й дуже корисні через високий вміст в них антиоксидантів.

Пропонуємо переглянути відео про сорт томата Цукор коричневий:

бичаче серце

Один з найпопулярніших видів томатів-гігантів носить свою назву насамперед через дуже великих розмірів, форми, схожою на серце, і рожево-сріблястого кольору. До речі кажучи, зараз вивели і підвиди жовтого, чорного і червоного кольорів. Його смак любимо і пізнаваний, тому в мало не кожному третьому городі можна побачити «Волове серце».

Пропонуємо переглянути відео про сорт томату Волове серце:

Джина

З трьох кущів «Джини» можна зібрати до 10 кг великих, круглих, дуже смачних помідорів.

Завдяки щільному шкірці, томати можна зберігати тривалий час.

Пропонуємо переглянути відео про сорт томату Джина:

Чорний принц

Даний сорт приємно дивує в першу чергу своїм кольором: кожен помідор на кущі темної, майже чорного забарвлення. До того ж, плоди досить великі, вагою в 300 гр, і вельми смачні. Але їх треба їсти якомога швидше через недовгого терміну зберігання і високого шансу пошкодити при транспортуванні.

Пропонуємо переглянути відео про сорт томату Чорний принц:

де Барао

Уже знайомий нам «Де Барао» - найпоширеніший сорт для тепличного ґрунту. Колір різних підвидів варіюється від чорного до жовтого, але, згідно з думкою більшості дачників, кращим є рожевий. Подовжені плоди мають яскравим, насиченим смаком.

Пропонуємо переглянути відео про сорт томату Де Барао:

Андромеда F1

Цей красноплодний гібрид зберігає високу врожайність і майже всі помідори навіть в не найсприятливіших умовах, а крім того, йому не страшні хвороби.

Має сильний запах, терпку м'якоть, дуже хороший в салатах.

Пропонуємо переглянути відео про сорт томата Андромеда F1:

солодка гроно

Смакові якості цих помідорів відображаються в назві. Маленькі томати акуратними рядами ростуть на гілках. Відмінна врожайність і раннє дозрівання є особливостями даного виду.

Невський

Кожен кущик «Невського» малий за розміром, дає ідеально круглі плоди з насиченим смаком і сильним запахом. Самі помідори щільні, цукристі.

Цей ультраранній сорт не схильний до фітофтори і іншим хворобам через маленького терміну дозрівання.

чудо землі

Цей колекційний вид дуже нагадує «Волове серце» через характерної форми і рожевого кольору шкірки. У нього м'ясиста і шовковиста м'якоть, яка сповнена соку.

Пропонуємо переглянути відео про сорт томату Чудо землі:

апетитний

Сорт повністю виправдовує свою назву, адже його м'якоть сахаристая, але щільна, і при поїданні хочеться продовжити трапезу. Навіть незважаючи на досить невисоку врожайність, «Апетитний» привертає дачників.

Такі види, як «Піноккіо», «Балконне диво», Дитячий смак », « Манікюр », « Садова перлина »призначені для домашнього вирощування, але їх всіх об'єднують прекрасні смакові якості.

Кращі для відкритого грунту, теплиці і домашнього (квартирного) вирощування

відкритий грунт

сорти:

 • «Султан»;
 • «Варвара»;
 • «Альфа»;
 • «Санька»;
 • «Комплекс каротину».

Сорти чудово підходять для вирощування у відкритому грунті і заслужили безліч похвал від садівників по всій Росії.

Теплиця

Порадують фермерів і забезпечать високий урожай в тепличних умовах такі види помідорів, як:

 • «Алсу»;
 • «Спринтер»;
 • «Кронос F1»;
 • «Рожевий мед»;
 • «Малишок F1».

Для дому

Коли немає часу або місця для вирощування томатів у теплиці або у відкритому грунті, варто задуматися про посадку помідорів в горщики і подальшого їх зростання на підвіконні (дізнатися більше про те, як виростити помідори будинку, можна тут). Прекрасно до даних умов відносяться:

 • «Балконне диво»;
 • «Дубок»;
 • «Рубі Ред»;
 • "Червона Шапочка"
 • «Леопольд».

Якими б не були цілі і можливості садівника, завжди знайдуться сорти помідорів, повністю відповідні поставленим умовам.

Розведення томатів - це не тільки радісне передчуття отримання чудового врожаю, але і захоплюючий процес, з безліччю методик і прийомів, які можуть бути цікаві навіть новачкам. Рекомендуємо подивитися наші матеріали про нетрадиційні способи вирощування помідорів в мішках, перевернутому вигляді, бочці, на двох коренях, в відрах вниз головою, по Маслову.

Кращі хворобостійкі види, сорти за врожайністю і смаку, томати, вирощені в умовах відкритого грунту, теплиці або домашнього вирощування - все це можна купити і виростити завдяки старанням селекціонерів.

Схожі Статті