Важливо знати через скільки сходить перець на розсаду: граничні терміни, причини поганого росту або загибелі сходів

Перець - рослина тепло- і світлолюбна. Оптимальна температура для посадки і вирощування перцю на розсаду від 23 до 25⁰С. Оптимальний час для висадки насіння - середина лютого. І вже до травня, до часу висадки у відкритий грунт, рослина буде достатньо сформованою.

Виростити хорошу розсаду перцю - завдання не з простих. Ця культура потребує часу і турботи. Щоб розсада зійшла дружно, а урожай перцю порадував городника, потрібно знати кілька правил.

Сьогодні будемо з'ясовувати через скільки сходить перець на розсаду, чому може не зійти і чому погано росте розсада перцю?

Передпосадкова підготовка і посадка

Насіння перцю висівають в підготовлену грунтосуміш, яка повинна бути легкою і не скислої. Можна внести в неї невелика кількість золи. Розсада перцю важко і болісно переносить пікіровку. Пошкодження кореневої системи, які неминуче відбуваються при пікіровки, уповільнюють ріст рослини на 10-20 днів, що не дозволить згодом отримати ранній урожай.

Висаджування в стаканчики або невеликі контейнери, в яких розсада буде перебувати до висадки в грунт, зможе вирішити цю проблему. З них буде легко пересадити рослину методом перевалки.

Перед посівом насіння можна замочити на 6-7 годин в рожевому розчині марганцевокислого калію, більше відомого як марганцівка. Це дозволить зробити майбутні рослини більш стійкими до захворювань.

Після цього потрібно залишити насіння у вологому, але не мокрою серветці до прокльовування. Зазвичай цей термін не перевищує 2-3 днів. Це дозволить отбраковать зіпсовані і слабкі насіння. Детальніше про підготовку насіння перед посадкою.

Грунт перед висадкою необхідно ретельно полити, дуже зручно це робити за допомогою пульверизатора або медичної груші. Посадку насіння в грунт проводять на глибину 1, 5-2 см. Після посадки контейнер або стаканчики з майбутньою розсадою необхідно вкрити плівкою для створення парникового ефекту і поставити в тепле місце для проростання.

перші сходи

Тут відповімо на такі питання: скільки днів проростають насіння перцю на розсаду, що не можна робити з молодими пагонами?

Якщо все зроблено правильно, то вже через 6-15 днів, в залежності від сорту перцю, перші сходи можуть порадувати око городника. Прокльовується сходи перцю на самих ранніх термінах є петельку з стеблинки рослини. Сім'ядольні листочки з'являються трохи пізніше.

Дуже часто на проклюнулися рослині, на кінчиках сім'ядольних листочків знаходиться насіннєва оболонка, яку не надто досвідчені городники намагаються видалити самостійно. Цього робити не потрібно, рослина в міру зростання впорається сама, а ось пошкодити його при втручанні дуже легко.

Сходи перцю можуть бути дружними, але це трапляється не завжди. Зазвичай 15 днів достатньо для того, щоб все насіння зійшли.

Навіть якщо під час прокльовування розсади вона не перебувала на освітленому місці, саме час її туди перемістити. Тепер рослині потрібно інтенсивне освітлення.

Доглядаємо за проклюнулися росточками

Подальший догляд за розсадою полягає в поливі і регулюванню рівня освітленості. Важливість того і іншого неможливо переоцінити, тільки забезпечення цих двох чинників вплинуть на якість як розсади, так і врожайність рослин в майбутньому.

Коли знімати плівку з розсади перцю? Уже відразу після того, як проклюнулися перші насіння, плівку, що створює парниковий ефект в нашому контейнері з розсадою потрібно на деякий час знімати, щоб рослина проветривалось. Спочатку це буде кілька хвилин, а в міру росту рослини період цей повинен подовжуватися. Так рослина буде звикати до звичайних умов зростання.

Необхідно ретельно контролювати і вологість ґрунту, перець любить вологу, але перезволоження може стати для нього таким же згубним, як і пересихання грунту.

При вирощуванні розсади перцю необхідно враховувати особливість культури. Вона полягає в тому, що перець - рослина короткого світлового дня, і оптимальним для культури буде інтенсивне освітлення, при цьому його тривалість повинна становити не більше 10-12 годин.

Досвідчені аграрії не пізніше 18.00 накривають контейнери з молодими рослинами світлонепроникними ящиками. Така розсада буде більш стійкою до хвороб, легше переносить пересадку у відкритий грунт, має «імунітет» до коливань температури.

Чому не росте розсада перців?

Дуже часто буває так, що навіть при видимому дотриманні всіх правил при посадці насіння, розсада не зійшов. Причин для цього може бути декілька:

 • Низька якість насіннєвого матеріалу. Посівний матеріал цієї культури погано зберігає схожість. Не варто купувати насіння «про запас», навіть якщо вам сильно сподобався якийсь із сортів.
 • Неправильна підготовка грунтосуміші. Грунт закислена або занадто важка для ніжних сходів.
 • Занадто рясний полив після висадки насіння перцю, при цьому вони можуть механічно опуститися нижче ніж треба рівня посадки і рослини не зможуть прорости.
 • Пересихання почвосмеси, навіть проклюнулися насіння можуть загинути при нестачі вологи.
 • Недотримання температурного режиму. Часта помилка початківців городників - приміщення контейнера зі сходами на радіатори опалення. При цьому температура в почвосмеси може досягати 33-35⁰С, при високій вологості і відсутності вентиляції насіння приречені на загибель - розсада пропадає.

Погано росте розсада перцю? Що робити?

Насіння проклюнулися і пішли в ріст, але щось пішло не так, зростання сходів сповільнилося, зелений колір втрачає свою інтенсивність або рослина і зовсім гине.

На жаль, буває і так. Причина криється в помилках, допущених при догляді за молодими рослинами.

Чому не розвивається розсада перцю:

 • Порушення в режимі поливу. Коренева система перцю не переносить навіть натяку на пересихання. Перезволоження ж грунту загрожує ще однією небезпекою - чорною ніжкою, захворюванням, якому схильна практично будь-яка розсада овочевих культур і квітів. Захворіла рослина загине.
 • Недостатня інтенсивність освітлення може привести до того, що розсада витягується. І, якщо на вулиці стоїть похмура погода і сонечко не балує своєю появою, на допомогу городникові прийде фітолампи, яка дозволить уникнути дефіциту освітлення.
 • Неправильний режим харчування рослин. Виправити ситуацію можна за допомогою підгодівлі гумату калію або «Агріколой-Форвард», розведеними у воді згідно з інструкцією.

Дотримуючись всіх нехитрих правил посадки насіння перцю і догляду за молодими рослинами можна отримати чудову розсаду і, в призначені терміни зібрати хороший урожай!

ДОВІДКА! Дізнайтеся про різні методи вирощування перцю: в торф'яних горщиках або таблетках, у відкритому грунті і навіть на туалетному папері. Вивчіть хитрий метод посадки в равлика, а також які хвороби і шкідники можуть атакувати вашу розсаду?

Корисні матеріали

Прочитайте інші статті на тему розсади перців:

 • Правильне вирощування з насіння і чи треба їх замочувати перед посадкою?
 • Як виростити чорний перець горошок, чилі, гіркий або солодкий в домашніх умовах?
 • Які бувають стимулятори росту і як їх використовувати?
 • Основні причини чому скручуються листя у пагонів, падає або витягується розсада.
 • Терміни посадки по регіонах Росії і особливості вирощування на Уралі, в Сибіру і Підмосков'ї.
 • Дізнайтеся рецепти добрив на основі дріжджів.

Схожі Статті