Вчимося як зробити теплицю з профільної труби своїми руками: опис, креслення каркаса, фото

Що спільного у огірка, помідора, мандарина і фейхоа? Відповідь - для того, щоб плодоносити з максимальною ефективністю, всім їм необхідна тепла, волога середу.

Як часто ви дозволяєте собі насолодитися соковитим смаком будь-якого незвичайного тропічного фрукта?

Існує засіб, завдяки якому, за два кроки від власного будинку ви знайдете грейпфрут і лічі, апельсин і «дракона фрукт», естрагон і барбарис.

І засіб це - теплиця. Засіб, реалізація якого щодо бюджетна і не дуже трудомістка.

Як зробити теплицю своїми руками з профільної труби

Зведення теплиці можна розділити на кілька етапів:

 1. Вибір місця будівництва.
 2. Підготовка фундаменту.
 3. Монтаж каркаса.
 4. Обшивка покривним матеріалом.
 5. Герметизація конструкції.

Виконання наведених нижче рекомендації допоможуть Вам максимально спростити процес установки теплиці своїми руками.

Бажано підготувати заздалегідь креслення теплиць з профільної труби з розмірами.

Вибір місця будівництва

Для початку слід вибрати місце, на якому ми і будемо споруджувати нашу теплицю. Воно повинно бути рівним, без високорослих дерев, по можливості - недалеко від будинку (в разі зимової експлуатації буде простіше проводити обігрів шляхом підключення до джерела опалення будинку).

підготовка фундаменту

Фундамент, на якому ми збираємося будувати теплицю, може бути 3 типів:

 1. Брусовий. Виконується з дерев'яного бруса з проведеною зовнішньої обробкою для запобігання корозії. Термін служби такого типу фундаменту - до 10 років.
 2. Цегляний. Застосування такого типу фундаменту стає раціональним в тих випадках, коли установку теплиці доводиться виробляти на ділянці з наявністю природного ухилу. Термін служби - до 30 років. Здійснюється шляхом виконання кладки шириною «в цеглину» на дрібнодисперсному розчині, змішувати в пропорції 1: 3 (цемент - пісок).
 3. Бетонний. Цей тип фундаменту є самим довговічним, проте його зведення пов'язане з найбільшою трудомісткістю. Для його зведення слід викопати траншею, глибиною і шириною в один штик лопати. Потім, або обладнати її каркасом, звареним з арматури - в цьому випадку термін служби фундаменту стає від 50 років, або просто залити бетоном (до 60 років). Бетон слід замісити в співвідношенні 1: 4: 3, 5 (цемент, пісок, дрібна галька або битий камінь).

Вибір типу фундаменту слід здійснювати, виходячи з міркувань довговічності, витратності, а також умов, в яких проводиться спорудження конструкції.

монтаж каркаса

Монтаж каркаса для теплиці можна виконувати з різних елементів металопрокату, однак найбільш практичним з них є профільна труба.

Профільна труба - це металева труба з прямокутним перерізом. У наш час профільна труба є одним з найбільш поширених елементів металопрокату.

Класифікується вона по довжинах сторін. Найчастіше використовується для виробництва каркасних конструкцій, що обумовлено такими особливостями:

 • навантаження рівномірно розподіляється по гранях прямокутника, форму якого має перетин профілю, що забезпечує підвищену міцність готового каркаса;
 • доступна ціна погонного метра профільної труби робить використання даного матеріалу найбільш вигідним для монтажу каркасних конструкцій;
 • прямокутна форма перетину спрощує процедуру обшивки стільниковим полікарбонатом;
 • застосування профільної труби гарантує довговічність конструкції.

Оптимальними різновидами профільної труби для монтажу тепличного каркаса вважаються профілі зі сторонами 40х20 і 20х20, різниця між якими полягає в розрахунку питомої навантаження на одиницю площі поверхні.

Також потрібно використати профілю залежить від типу теплиці з профільної труби, яку ми збираємося будувати. Вони бувають арочними, стрілчастими або пірамідальними.

фото

Дивіться на фото: креслення каркаса теплиці з профільної труби

Теплиці з профільної труби своїми руками

арочні

Теплиці із зведенням у формі півкола. Монтаж такого типу каркаса пов'язаний з необхідністю рівномірного згинання профілю. Дана конструкція краща для бюджетного виготовлення теплиці, сприяє розсіюванню сонячних променів і зменшує ймовірність скупчування снігу при експлуатації в зимовий час.

Для монтажу теплиці арочного типу варто використовувати профіль 40х20 для несучих рам, 20х20 - для поздовжніх перемичок.

Несучі рами виготовляються шляхом згинання профільної труби. Тут постає питання як зігнути профільну трубу для теплиці. Згинання можна зробити або вручну, або за допомогою трубогиба.

Розглянемо варіант ручного виготовлення несучих рам.

З дерева або пластика вирізається пара заглушок, якими затикається кінець труби. Всередину засипається пісок, утрамбовують в міру наповнення труби. Це робиться для того, щоб, при згинанні, навантаження на внутрішню поверхню розподілялася рівномірно.

Відзначається середина профілю, потім вона закріплюється на бетонному кільці діаметром 3 м. Вигинання проводиться одночасно в обидва боки, під кутом 90 градусів до точки фіксації.

РАДА №1: Для рівномірного згинання місце згину можна нагрівати пальником або паяльною лампою. Це мінімалізує ризик зламу або різкого згину. РАДА №2: У разі монтажу теплиці в зимовий сезон, замість піску можна використовувати воду. Її варто залити всередину профілю і дати їй замерзнути. УВАГА: Даний спосіб вимагає підвищеної уважності, не можна допускати перемерзання, інакше профіль може розірвати зсередини.

Крім того, є варіант згину профільної труби за допомогою ручних профелегібов. Верстат домашнього виробництва, само собою, буде поступатися в презентабельності фабричним, але свої безпосередні функції він зможе виконувати нітрохи не гірше.

Для створення профелегіба в домашніх умовах своїми руками вам знадобляться:

 1. Куточок або швелер, з якого зварюється станина, на якій буде розташовуватися конструкція верстата.
 2. Ніжки з труби або металевого профілю.
 3. Згинають вали (замовити їх можна у токаря або на металобазі).
 4. Передавальний ланцюговий механізм. При наявності можливості, можна використовувати передавальні шестерні з механізму ГРМ ВАЗ 21-06.
 5. Натягувач (звідти ж).
 6. Напрямна валу. Її можна зробити, зваривши між собою два 20 мм куточка.
 7. Рушійний елемент направляючої. Виготовляється з профільної труби 40х20 мм.
 8. Регульований гвинт.
 9. Ручка - з підручного матеріалу.
 10. Кріплення основних валів виконати на болтах, попередньо зробивши під них прорізи в швелері.

стрілчасті

Теплиці форми «будиночком». Можуть бути одно- або двосхилими. Монтаж вимагає навичок володіння зварювальним апаратом.

Монтаж теплиць такого типу виконується шляхом скріплення окремих частин профільної труби «прихватками», так, щоб перемички формували вікна 40х60 см, 60х60 або 80х60, - в залежності від використовуваного типу обшивки (чим вже, тим важче).

Використання стрілчастого типу каркаса забезпечує потрапляння всередину теплиці прямих сонячних променів, плюс дає можливість обладнання стін відбивачами. Рекомендується для теплиць, в яких планується вирощування особливо світлолюбних культур.

пірамідальний

Пірамідальний каркас теплиці з профільної труби більш раціональний для зведення парників, або бузфундаментальних складних, переносних теплиць. По суті, це «ковпак», яким накривається певну ділянку грунту, з метою формування під ним мікроклімату.

Обшивка покривним матеріалом

Для обшивки готового каркаса можуть використовуватися такі матеріали:

 • поліетиленова плівка;
 • Скло;
 • листи стільникового полікарбонату.

Використання поліетиленової плівки - найменш довговічний варіант обшивки. Міняти її доведеться щороку.

Скло - досить непоганий варіант обшивки. Він забезпечує чудовий рівень светопроходімості, а також герметичність конструкції, при належній обробці стиків. У числі негативних характеристик скла в якості укривного матеріалу для теплиць - його вага і крихкість.

Полікарбонат - сучасний синтетичний матеріал, найбільш раціональний для використання його в якості обшивки для теплиці. А креслення теплиць з профільної труби з легкістю можна знайти на просторах інтернету.

Обумовлено це такими особливостями:

 1. Поєднання «міцність-легкість» дозволяє, при наявності потреби, обійтися без споруди капітального фундаменту.
 2. Світлопроникність. Для даного типу матеріалу вона становить близько 90% - цього більш ніж достатньо для нормального росту тепличних культур.
 3. Теплоізоляція - стільникова структура полікарбонату має на увазі формування повітряного прошарку.

Розглянемо процес обшивки готового каркаса листами стільникового полікарбонату:

 • в залежності від типу монтируемой теплиці розмічається, потім - нарізається лист полікарбонату, з міркувань збереження максимально цілісної площині;
 • на місцях зіткнення листа з металевим каркасом встановлюємо гумові накладки, ними ж простягається місце стику листів - так полегшиться подальша герметизація;
 • лист пришивається до каркаса саморізами, з обов'язковим використанням Термошайба. Отвори для саморізів висвердлюють заздалегідь, на 1-2 мм більше їх діаметра - це дозволить попередити розтріскування структури листа при Терморозширені;
 • виробляти обшивку випливає з розрахунку 30 саморізів на шестиметровий лист полікарбонату. Не варто зашивати кожне місце зіткнення з каркасом - полікарбонат не любить великої кількості отворів;
 • монтувати лист полікарбонату слід сотами вниз - так передбачається ймовірність скупчування в них конденсату;
 • заклеївши отвори сот спеціальною стрічкою, можна запобігти скупчення в них бруду і комах.
ВАЖЛИВО: Для обшивки варто використовувати армований полікарбонат із захистом від ультрафіолету. Сторона, армована захисною плівкою, повинна бути орієнтована на вулицю.

герметизація конструкції

Стики листів слід обробити силіконом або герметиком, для того, щоб надати конструкції герметичності, що являє необхідною умовою для формування мікроклімату.

З цією ж метою проміжок між фундаментом і листами обшивки обробляється монтажною піною мелкопористой структури.

РАДА: Невелика хитрість, яка може допомогти з обігрівом в зимовий час - перед тим, як насипати грядки, укладіть під них коров'ячий або кінський гній, потім утрамбуйте, поверх засипте землею. Прея, він буде виділяти певну кількість теплоти, яке, можливо, зможе врятувати кореневу систему вашого врожаю, вирощеного з любов'ю, від раптових заморозків.

Як бачите, теплиця з профільної труби 20 в домашніх умовах, своїми руками - цілком реально. Крім того, при відповідальному виконанні рекомендацій, наведених вище, це не вимагає великих витрат праці і фінансів.

Само собою, вибір типу матеріалу залишається на розсуді майстри, але при використанні матеріалів, зазначених у рекомендаціях, співвідношення «ціна - якість» набуває максимально прийнятний параметр.

Сподіваємося тепер ви знаєте відповідь на питання як самому зробити теплицю з профільної труби, чи потрібно замовляти проект теплиці з профільної труби, чим відрізняється теплиця з труб і інші теплиці металеві.

Про те як своїми руками виготовити різні види теплиць і парників, читайте в статтях на нашому сайті: арочні, з полікарбонату, з віконних рам, односхилі пристінні, парники, парник під плівку, парник з полікарбонату, міні-парник, з ПВХ і поліпропіленових труб, зі старих віконних рам, теплиця-метелик, «пролісок», зимовий парник.

Схожі Статті