Вдалий плід народної селекції - картопля «Синку»: опис сорту і фото

«Синку» - смачний і красивий картопля пізнього дозрівання. Він відрізняється непоганою урожайністю і невибагливістю до відходу, зібрані коренеплоди добре зберігаються, підходять для продажу або кулінарних експериментів.

Дізнайтеся всі секрети сорти картоплі «Синку» - фото і опис плодів і кущів рослини, основні характеристики. А також схильність до нападу шкідників і можливість ураження основними захворюваннями пасльонових.

Картопля «Синку»: опис сорту, фото

Назва сортусинок
Загальна характеристикастоловий середньостиглий високоврожайний сорт картоплі
період дозрівання120-140 днів
вміст крохмалю13-14
Маса товарних бульб75-85 гр
Кількість бульб у кущі15-40
врожайність10 кг з куща
споживчі якостіСмакові якості хороші або відмінні, картопля універсальний в приготуванні
лежкость92-95%
колір шкіркикремовий
колір м'якотібілий
Перевага регіони вирощуваннябудь-які
Стійкість до захворюваньдосить стійкий до хвороб: картопляного раку, звичайної парші, золотистої цистоутворюючої нематоди
особливості вирощуванняДля підвищення врожайності рекомендується підвищити поживність грунту і контролювати полив
Оригінаторсорт народної селекції

Основними характеристиками сорти картоплі «Синку» є:

 • бульби середнього розміру, вагою від 75 до 85 г;
 • форма округло-плоска;
 • бульби акуратні, вирівняні за вагою та розміром;
 • шкірка рожево-кремова, однотонна, тонка, сітчаста;
 • вічка поверхневі, дрібні, малопомітні, зосереджені на верхівці бульби;
 • м'якоть на зрізі біла;
 • вміст крохмалю середнє, коливається від 13, 4 до 14%;
 • картопля багатий білком, клітковиною, амінокислотами.

Сорт картоплі «Синку» відноситься до столових середньопізніх. Від появи сходів до дозрівання бульб проходить від 120 до 140 днів. Картопля дуже економічний: насіннєвий матеріал не вимагає частого оновлення, а для висаджування потрібні не цілий бульби, а їх частини з очками.

Кущі сорти картоплі «Синку» за описом невисокі, компактні, прямостоячі або напівпрямостоячий. Гілки помірно розлогі, освіту зеленої маси середнє. На родючих ґрунтах кущі виходять більшими.

Листя середнього розміру, прості, темно-зелені, зі слабо хвилястими краями. Віночки компактні, зібрані з великих, білих, швидко обпадають квітів. Ягодообразованіе низька. Коренева система добре розвинена, під кожним кущем утворюється від 15 до 40 добірних картоплин. Кількість нетоварной дрібниці або бракованих потворних бульб мінімально. Врожайність залежить від кліматичної зони і поживності грунту. Кожен кущ приносить до 10 кг добірної картоплі. Чим раніше будуть висаджені бульби, тим більше потенційний урожай.

А в таблиці нижче ви можете побачити які врожайність і відсоток товарності бульб у інших сортів картоплі:

Назва сортуУрожайність (ц / га)Товарність бульб (%)
Лимонка195-32096
мелодія180-64095
Маргарита300-40096
Алладін450-50094
Кураж160-43091
Краса400-45094
Гренада60097
Господарочка180-38095

Сорт досить стійкий до хвороб: картопляного раку, звичайної парші, золотистої цистоутворюючої нематоди. Стійкість до фітофторозу листя і бульб середня.

Догляд за посадками простий. Картопля не потребує поливі і підгортання, видаляти бур'яни також не обов'язково. Рекомендовано кілька мінеральних підгодівлі, позитивно впливають на врожайність. Перед прибиранням потрібно зрізати всю бадилля. Насіннєвий матеріал не вироджується, його можна збирати з року в рік. Пошкоджені картоплини відмінно зберігаються і не потребують вибракування.

Читайте докладніше про терміни зберігання, температурі і можливі проблеми, про те в яких місцях це найбільш доцільно робити: в овочесховищах, в квартирі, в погребі, на балконі.

А також про те, як правильно зберігати коренеплоди взимку, в ящиках, очищеними чи в холодильнику.

Смакові якості хороші або відмінні. Пізніше дозрівання дозволяє накопичити велику кількість цінних поживних речовин і вітамінів. Невисокий вміст крохмалю не дає картоплини розварюються, вони не темніють при обробленні, зберігаючи рівну форму і красивий білий колір.

Кількість крохмалю в бульбах картоплі інших сортів:

Назва сортукрохмаль
синок13-14%
Леді Клер12-16%
інноватордо 15%
ЛаБелль13-15%
Беллароза12-16%
Рів'єра12-16%
Каратоп11-15%
Венета13-15%
гала14-16%
Жуковський ранній10-12%
Лорха15-20%
Коренеплоди універсальні, їх можна варити, смажити, запікати або фарширувати. Можливе приготування пюре або скибочок-фрі з хрусткою скоринкою.

Читайте докладніше про властивості картоплі: чим небезпечний соланін і корисний сік, яка користь і шкода сирої картоплі і чим можуть допомогти паростки.

походження

«Синку» - сорт народної селекції, що не пройшов офіційних агротехнічних випробувань і не зареєстрований в Держреєстрі РФ. Однак картопля широко використовується фермерами та городниками-аматорами Росії і суміжних країн.

Можливо вирощування в різних кліматичних зонах. Бульби стійкі до перепадів погоди, переносять короткочасне похолодання, спеку, надлишок або нестачу вологи.

Гідності й недоліки

До основних особливостей сорту можна віднести:

 • відмінні смакові якості бульб;
 • високу врожайність;
 • універсальність коренеплодів;
 • стійкість до спеки, похолодання, посухи;
 • невибагливість у догляді;
 • стійкість бульб до механічних пошкоджень;
 • хорошу лежкість;
 • насіннєвий матеріал не вироджується;
 • стійкість до основних захворювань.

Недоліків у сорту не помічено. Для підвищення врожайності рекомендується підвищити поживність грунту і контролювати полив.

Читайте докладніше про те, чим підживити картоплю, які добрива найкращі.

А також, як і коли їх вносити і як правильно це робити при посадці.

особливості вирощування

Картопля сорту «Синку» рекомендується садити очками. Бульби попередньо протравливаются, пророщують і нарізаються на сегменти продезинфікованим ножем.

Переважно висаджування квадратно-гніздовим способом, відстань між кущами близько 70 см. Заглиблення помірне, від 10 до 18 см. За лунках можна розкласти перегній або деревну золу.

Картопля краще садити в квітні або на початку травня, коли грунт досить волога. У регіонах з холодною весною можливі пізніші посадки, але розмір бульб в цьому випадку може зменшитися.

Для підвищення врожайності рекомендована 2-3 разова підгодівля повним мінеральним комплексом. В умовах середньої смуги поливати посадки не обов'язково, в посушливе літо рекомендований одноразовий полив.

Особливість сорту - невимогливість до прополки і підгортання. Читайте докладніше про те, як вирощують картоплю без прополки і підгортання і як це впливає на врожай. А також про те, як правильно підгортати рослини і чи потрібно підгортати, ніж це робити, в чому різниця між ручним і за допомогою мотоблока.

Деякі городники впевнені, що підгортання кущів протипоказано, розлогі кущі не дають бур'янам розвиватися.

При бажанні грунт можна замульчувати скошеною травою, це збереже нормальний рівень вологості і знизить імовірність захворювань.

Насіннєвий матеріал можна збирати самостійно, заздалегідь позначаючи найперспективніші кущі. Картопля не схильний до виродження, відрізняється хорошим імунітетом.

Перед закладанням на зберігання бульби потрібно ретельно просушити. Пошкоджені при копанні коренеплоди бракувати не потрібно, вони відмінно зберігаються.

Хвороби і шкідники

Сорт досить стійкий до основних захворювань пасльонових: картопляного раку, золотистої цистоутворюючої нематоди, звичайної парші, фузаріозного і вертіциллезному в'янення, альтернаріозу, чорної ніжки.

Чи не схильний до вірусів, рідко страждає від бактеріальних інфекцій. Через пізню дозрівання можливо ураження фітофторозом бульб або листя. Для профілактики насіннєвий матеріал обов'язково протравливается посадки обприскують медесодержащими препаратами. Постраждала бадилля своєчасно зрізається і спалюється.

Що стосується нападу комах-шкідників, то найчастіше небезпеку для посадок представляють колорадський жук і його личинки, дротяники, капустянки, картопляна міль, тля.

У наших статях ви знайдете багато корисної інформації про те, як з ними боротися ефективно:

 1. Боротьба з колорадським жуком за допомогою отрути і народними методами.
 2. Як позбутися від дротяників в городі.
 3. Що допоможе уберегти коренеплоди від капустянки: народні засоби і хімія.
 4. Боремося з картопляної міллю: частина 1 і частина 2.

Синок »- перспективний сорт народної селекції, популярний серед фермерів і городників. Він підходить всім, що вважають за краще якісний смачний картопля і рясні врожаї не потребують особливої ​​агротехніки. Бульби придатні для продажу, але частіше їх вирощують для особистого споживання.

Пропонуємо вашій увазі серію статей про різні способи вирощування картоплі: голландські технології і тонкощі посадки ранніх сортів, а також методи під соломою, в бочках, в мішках, в ящиках.

Схожі Статті