Великоплідний і смачний томат «Помаранчевий Гігант»: опис сорту, вирощування, фото плодів-помідорів

Усім шанувальникам великоплідних томатів буде цікавий «Помаранчевий гігант». Це дуже врожайний сорт. Він порадує дачників не тільки смаком своїх плодів, а й невибагливістю у догляді.

«Помаранчевий гігант» був виведений вітчизняними фахівцями в 2001 році, державну реєстрацію як сорт, рекомендований для вирощування в незахищеному грунті і в тепличних укриттях отримав в 2002.

У нашій статті ви знайдете докладну інформацію про ці томатах: опис сорту, його характеристики та особливості вирощування.

Томати «Помаранчевий Гігант»: опис сорту

«Помаранчевий гігант» - це індетермінатний штамбовий сорт. По термінах дозрівання належить до середньоранніх видам, від висадки розсади до дозрівання перших плодів проходить 100-115 днів. Придатний як для вирощування в незахищеному грунті, так і в тепличних укриттях. Має високий імунітет до основних захворювань і шкідників.

Рослина досить висока, 100-140 см. У південних регіонах і при дуже ретельному догляді може досягати 160-180 см. При гарному догляді з одного куща можна отримати до 3, 5-5 кг плодів. При рекомендованої щільності посадки 3 куща на кв. м можна збирати 12-15 кг. Це досить непоганий показник для томатів, хоча і не рекордний.

Серед особливостей найбільше відзначають розмір і колір плодів. Також слід виділити те, що він невибагливий і стійкий до захворювань. Рослина добре відгукується на підгодівлю.

З врожайністю інших сортів ви можете познайомитися в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
помаранчевий гігант12-15 кг з кв.метрів
Катя15 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
кристал9, 5-12 кг з кв.метрів
Діброва2 кг з куща
Червона стріла27 кг з кв.метрів
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів
Верлиока5 кг з кв.метрів
Примадонна8 кг з куща
вибух3 кг з кв.метрів
Золоте серце7 кг з кв.метрів

фото

Подивіться фото томата «Помаранчевий Гігант»:

Характеристики

Головними перевагами сорти «Помаранчевий гігант» є:

  • крупноплодность томатів;
  • красивий товарний вигляд;
  • стійкість до перепадів температур і нестачі вологи;
  • високий імунітет до захворювань.

Серед недоліків сорту виділяють те, що рослина вимогливо до режиму добрив під час росту рослин, а також слабкість гілок.

Після досягнення плодами сортовий зрілості вони знаходять помаранчевий колір. За формою округлі, трохи витягнуті. Томати не надто великі 150-250 гр, можуть досягати навіть 350-450 гр, в рідкісних випадках вдавалося отримувати плоди вагою 650 гр. Великі і потужні плоди вдається виростити тільки в південних регіонах. Кількість камер 6-7, вміст сухих речовин приблизно 5%.

Помідори «Помаранчевий гігант» мають дуже високими смаковими якостями. Для цільноплідного консервації не підходять через значних розмірів. Часто використовують в бочкових засолювання. Завдяки практично ідеальному поєднанню цукрів і кислот і низькому вмісту сухого речовин в складі з цих плодів виходить чудовий сік.

Порівняти вага плодів сорту Помаранчевий гігант з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуВага плодів (грам)
помаранчевий гігант150-450
квочка90-150
Андромеда70-300
Пінк Леді230-280
Гуллівер200-800
банан червоний70
Наостанок150-200
Про ля ля150-180
Діброва60-105
земляк60-80
Золотий ювілей150-200

вирощування

Кущ найчастіше формують в два стебла, але можна і в один. Обов'язково треба підв'язувати і ставити підпори під гілки. Також це послужить додатковим захистом рослини від вітру, якщо томат вирощує у відкритому грунті. Дуже добре відгукується на підживлення, що містять калій і фосфор, особливо на стадії зростання, в подальшому можна перейти на комплексні. Сорт томата «Помаранчевий гігант» у відкритому грунті краще росте в південних регіонах.

У районах середньої смуги, щоб уникнути падіння врожайності слід вирощувати в плівкових укриттях. У більш північних районах хороший урожай можна отримати лише в теплицях.

Хвороби і шкідники

Багато садівники-любителі встигли відзначити стійкість «Помаранчевого гіганта» до захворювань. Єдине, чого варто побоюватися, так це хвороб, пов'язаних з неправильним доглядом. Щоб уникнути цього при вирощуванні, слід регулярно підтримувати циркуляцію повітря в теплиці, де ростуть ваші помідори і дотримуватися режиму поливу і освітлення.

Колорадський жук теж може вражати цей сорт, проти нього слід використовувати препарат «Престиж». В інших районах слід побоюватися баштанної попелиці та трипс, проти них успішно використовується препарат «Зубр».

Як ви бачите це нескладний у догляді сорт томатів. Досить дотримуватися загальних правил догляду та все буде добре. Удачі вам і хорошого врожаю.

У таблиці нижче ви знайдете посилання на сорти томатів з різними термінами дозрівання:

середньостиглісередньопізніпізньостиглі
ДжинаАбаканский рожевийбобкат
волові вухафранцузький гроздевойросійський розмір
Рома f1жовтий бананКороль королів
Чорний принцТитанЛонг Кіпер
Лотарингская красуняслот f1Бабушкін подарунок
севрюгаВолгоградський 5 95Подсінское диво
інтуїціяКраснобай f1Коричневий цукор

Схожі Статті