Вибір досвідчених садівників - томат «Рожеве Серце»: опис сорту, переваги і недоліки, поради по вирощуванню

Тим, хто любить рожеві томати середнього розміру, буде цікавий сорт «Рожеве серце».

Він скоріше підійде досвідченим городникам, для отримання хорошого врожаю доведеться постаратися, але його дуже смачні плоди будуть заслуженою нагородою за працю.

Повний опис сорту, а також його характеристики та особливості вирощування ви знайдете в нашій статті.

Томат Рожеве серце: опис сорту

Назва сортурожеве серце
Загальний описСередньостиглий індетермінатний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання100-105 днів
формасерцеподібна
коліррожевий
Середня маса томатів250-450 грам
застосуванняУ свіжому вигляді, для соків і пюре
урожайність сортудо 9 кг з кв
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань

Томат Рожеве серце - це середньоранній сорт томатів, після того як розсада була висаджена в грунт до плодоношення проходить 100-105 днів. Кущ індетермінантний, штамбовий. Рекомендується вирощувати в тепличних укриттях і у відкритому грунті.

Рослина висока 160-180 см, в південних регіонах може досягати 200. Має стійкість до ВТМ, кладоспоріозу, альтернаріозной плямистості листя. Томати сортовий зрілості яскраво-рожевого кольору, серцеподібної форми. Перші плоди можуть досягати 400-450 гр, в подальшому 250-300. Кількість камер 5-7, вміст сухих речовин 5-6%. Смак яскравий, насичений. Зібрані плоди не можуть довго зберігатися і погано переносять транспортування. Їх краще відразу вживати в їжу або пускати в переробку.

«Рожеве серце» це результат праць селекціонерів з Росії, він був виведений в 2002 році. Державну реєстрацію як сорт для теплиць і відкритого грунту отримав в 2003. З того часу має своїх шанувальників серед дачників. Фермери не дуже люблять цей сорт.

Найкращі результати здатний дати у відкритому грунті на півдні країни. У регіонах центральної Росії вирощується під плівковими укриттями. У більш північних областях вирощувати можна тільки в опалювальних теплицях.

Порівняти вага плодів сорту з іншими сортами можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
рожеве серце250-450 грам
Чорна груша55-80 грам
Дуся червона150-350 грам
вельможа300-400 грам
Спаська вежа200-500 грам
Медова крапля90-120 грам
Чорна гроно10-15 грам
дика троянда300-350 грам
Ріо Гранде100-115 грам
Буян100-180 грам
Тарасенко Ювілейний80-100 грам

Читайте на нашому сайті як правильно вирощувати томати великих розмірів, разом з огірками, разом з перцями і як виростити хорошу розсаду для цього.

А також способи вирощування томатів в два кореня, в мішках, без пікіровки, в торф'яних таблетках.

Характеристики

Плоди сорту «Рожеве серце» досить великі і тому для цільноплідного консервацій не підійдуть, їх можна використовувати в бочкових засолювання. Завдяки своїм смаковим якостям вони прекрасні в свіжому вигляді і займуть гідне місце на столі. Соки та пюре виходять дуже смачними завдяки високому вмісту цукрів.

При належному підході до справи з одного куща можна отримати до 2, 5-3 кг плодів. При щільності посадки 2-3 куща на кв. м, а саме така схема вважається оптимальною виходить до 9 кг. Це дуже скромний результат, особливо для такого високого куща.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
рожеве серце9 кг з кв
червоний захід сонця14-18 кг з кв
нерозлучні серця14-16 кг з кв.метрів
кавуновий4, 6-8 кг з кв
Ісполін Малиновий10 кг з куща
Чорне серце Бреда5-20 кг з куща
червоний захід сонця14-18 кг з кв.метрів
космонавт Волков15-18 кг з кв
Евпатордо 40 кг з кв
часниковий7-8 кг з куща
Золоті куполи10-13 кг з кв

фото

На фото нижче: помідори Рожеве серце

Переваги і недоліки сорти

Основними позитивними якостями цього виду є:

 • стійкість до захворювань;
 • високі смакові якості;
 • дружне дозрівання;
 • добре зав'язує плоди.

Серед основних недоліків відмічено:

 • досить низька врожайність;
 • вимагає ретельного догляду;
 • низька лежкість і транспортабельність;
 • слабкість гілок.

особливості вирощування

Серед особливостей сорту «Рожеве серце» відзначають високий вміст цукру в плодах, їх дуже високі смакові якості. Також багато садівників відзначають хорошу стійкість до захворювань і дружнє дозрівання. Кущ обов'язково треба підв'язувати, це допоможе уникнути його пошкодження поривами вітру. Гілки треба зміцнювати підпірками, так як вони дуже слабкі. Формують в два-три стебла, частіше в два. Вимогливий до температурного режиму і поливу. Дуже любить комплексні підгодівлі.

Читайте корисні статті про добрива для томатів:

 • Органічні, мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
 • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
 • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

Хвороби і шкідники

Помідори Рожеве серце дуже добре протистоять грибкових захворювань. Але профілактика не завадить. Слід дуже ретельно дотримуватися умов вирощування, дотримуючись режим поливу, освітлення та циркуляції повітря, якщо рослина в теплиці.

Бура гниль плодів - часте захворювання цього виду. Її лікують видаляючи уражені екземпляри і скорочують внесення азотних добрив. Закріплюють результат препаратом «Хом». З комах-шкідників часто піддається баштанної попелиці, проти неї садівники ефективно застосовують препарат «Зубр». Також у відкритому грунті піддається городньої совку.

З цим підступним комахою борються шляхом видалення бур'янів, на яких вона може активно розвиватися. Також слід застосувати засіб «Зубр». Совка підгризаючих теж завдає відчутної шкоди. Проти неї використовують препарат «Стріла». У середній смузі слимаки можуть завдати великої шкоди цим кущах.

З ними борються видаляючи зайву бадилля і золіруя грунт, тим самим створюється вороже середовище для шкідника. Комаха, яке найчастіше докучає в теплицях, це баштанна попелиця, проти неї також застосовують препарат «Зубр».

Як випливає з цього короткого огляду, цей сорт не підійде для новачків, тут потрібен певний досвід у вирощуванні томатів. Для початку спробуйте інший сорт, більш простий в догляді. Але якщо ви не боїтеся труднощів, тоді сміливіше в бій і все вийде. Успіхів і врожаю на заздрість всім сусідам!

Схожі Статті