Вибір сорту, прибирання і зберігання капусти кольрабі на зиму в домашніх умовах і погребі

Капуста кольрабі - дворічна рослина, один з різновидів звичайної білокачанної капусти, відноситься до роду Капуста сімейства Капустяні.

Цей вид капусти є дуже цінним для споживання людиною продуктом. Складається він з рослинних білків і вуглеводів, жири будь-якої форми відсутні повністю.

В овочі багато вітамінів, наприклад, В1, В2, РР і дуже велика кількість вітаміну С, який необхідний організму людини для підвищення імунітету. Кольрабі містить глюкозу, фруктозу, сполуки сірки, залізо, фосфор, магній, калій і кальцій, які потрібні для здорового харчування і сприятливого розвитку організму дітей.

Кольрабі називають «капуста-ріпка» за схожість її зовнішнього вигляду з ріпою. Стеблеплід її розміром з велике яблуко. Буває білого, блідо-зеленого, синього, фіолетового кольору.

Зелені сорти за смаком нагадують огірок, деякі - редьку, а фіолетові - більш гострі.

Кольрабі можна їсти в свіжому або вареному вигляді. Будь-які страви з неї однаково смачні. Але більшість вітамінів і мінералів, що наділяють овоч, гинуть в результаті термічної обробки. Тому кожна господиня намагається зберегти капусту свіжою якомога довше.

Вибір сорту і прибирання

Як зберігати капусту кольрабі на зиму і коли її потрібно прибирати? Для найбільш тривалого зберігання цього овоча використовують стеблоплоди пізніх сортів.

Найкраще для цього підходять темні (фіолетові, сині) сорти.

Доброю лежкості відрізняються: Гігант, Віолетта, Коссак F1, Деликатесная блакитна. Сорти білого кольору практично не годяться для тривалого зберігання.

Забирають капусту кольрабі, коли стеблоплоди досягли розміру 7-8 см в діаметрі. Переростаючи, вони стають твердими, і за своїми смаковими якостями дуже поступаються добре дозрілим Стеблеплід.

Робити це треба, як і у випадках з звичайної білокачанної капустою, в сонячний день до настання хороших заморозків, коли температура на вулиці + 3-5 градусів.

Хоча кольрабі і порівняно холодостійка, і цілком може перенести зниження температури до -4-5, для ефективного збереження врожаю краще прибрати його в більш теплі дні.

Якщо планується тривале зберігання капусти, то слеблеплоди треба висмикнути з грунту разом з коренем. Якщо ж тривале зберігання не передбачено, і зберігати її потрібно не більше місяця, то корінь з качаном можна обрізати.

Листя стеблеплода треба видалити, залишивши невеликі черешки довжиною до 1, 5-2 сантиметрів. Обрізані листя можна вжити в їжу так само, як і її стеблеплод. Протягом 2-3 днів вони можуть зберігатися в холодильнику в пакетах.

Про те, як і в які терміни прибирають капусту брюссельську і цвітну, ви можете дізнатися на нашому сайті.

У погребі

Як зберегти кольрабі на зиму в свіжому вигляді? Найбільш надійний спосіб тривалого зберігання капусти кольрабі - зберігання в погребі. Після того, як листя з стеблеплід обрізані, качани прямо з корінням укладаються по кілька штук в ящики, кошики, спеціально зроблені відсіки або на гратчасті настили.

Ні в якому разі їх не можна мити, потрібно тільки злегка очистити від землі, щоб вони залишалися сухими. Зверху кочанчики присипаються вологим піском або прикриваються поліетиленом, але не дуже щільно, щоб не почалося загнивання стеблеплід.

Ще один варіант зберігання капусти в погребі - розподілити вологий пісок по підлозі і увіткнути в нього качани вниз качаном, як би «посадити».

Це також досить ефективний спосіб, але «садити» їх потрібно на деякій відстані один від одного, щоб вони не торкалися один до одного.

Можна підвісити стеблоплоди вгору коренем на дріт. При цьому вони також не повинні стикатися між собою. Температура повітря в підвальному приміщенні повинна бути близько 0 градусів. Відносна вологість повітря - 95-100%.

Якщо льох сухий, то бажано поставити в нього ємність з водою для того, щоб підтримувалася необхідна вологість. Температуру в зимовий період можна контролювати за рахунок обігрівання підвалу.

У погребі при дотриманні температурного режиму і підтримки певної вологості повітря ранні сорти капусти можна зберігати протягом приблизно 2 місяців. Пізні сорти пролежать свіжими близько 5 місяців. Таким чином ви можете забезпечити себе свіжою капустою на всю зиму.

Видів капусти дуже багато і тонкощі зберігання можуть бути різними. На нашому сайті є статті про сушіння брокколі, Кейл, білокачанної і цвітної капусти, про зберігання кольоровий і білокачанної, брокколі, брюссельської, пекінської, савойської.

Замороження

Відмінний спосіб зберігання капусти кольрабі в домашніх умовах - заморозка. В цьому випадку стеблоплоди необхідно помити. Потім треба розрізати їх навпіл, на кілька частин або натерти на крупній тертці. Розклавши по пакетам, треба прибрати в морозильну камеру.

Перед заморожуванням рекомендується бланшувати шматки стеблеплід протягом 3 хвилин і охолодити в крижаній воді для збереження якомога більшої кількості вітамінів.

У замороженому вигляді кольрабі може зберігатися протягом 9 місяців. Готувати з такої капусти можна так само, як і зі свіжої, практично будь-які страви.

Про те, як заморозити білокачанну капусту, цвітну, а також брюссельську і брокколі, ви можете дізнатися з наших статей.

Використання холодильника

Як зберігати капусту кольрабі взимку? У разі, коли кольрабі потрібно зберегти зовсім недовго, 2-3 тижні, можна використовувати для цього холодильник. Загорніть качан в папір або, ще краще, у вологу тканину, можна застосувати вологі тканинні мішечки.

Потім покладіть в поліетиленовий пакет. Щільно зав'язувати пакет не треба, щоб всередині не створився парниковий ефект і стеблоплоди не зіпсувати.

Отже, капусту кольрабі можна зберегти до наступного врожаю різними способами:

  1. У погребі.
  2. В холодильнику.
  3. У замороженому вигляді.

Взагалі, капуста кольрабі зберігається досить добре. Навіть при кімнатній температурі всі поживні речовини зберігаються в ній близько 2-3 днів.

Один із способів зберегти капусту кольрабі на зиму - це приготування салату. Як це зробити, ви дізнаєтеся з відео:

Кухарі називають капусту «царицею овочів», тому що з неї можливе приготування безлічі смачних і поживних страв. Але не варто забувати, що чим довше зберігаються стеблоплоди кольрабі, тим жорсткіше вони стають. Така капуста менш смачна і цінна за своїм складом.

Дотримуючись всіх рекомендації по зберіганню стеблеплід, ви зможете всю зиму радувати себе і своїх близьких чудовими вітамінними обідами.

Схожі Статті