Вибираємо дату для "синенькі"! Баклажани: коли сіяти на розсаду

Баклажан - рослина південне, теплолюбна і досить примхливе.

Його вирощування вимагає певних знань і навичок.

Однак всі ці складності варті того, адже в цій культурі міститься величезна кількість вітамінів!

Календар посадки баклажанів на розсаду

Щоб зрозуміти, коли починати сіяти баклажани на розсаду, потрібно визначитися, з тим, де ви їх збираєтеся вирощувати - в теплиці або у відкритому грунті. Ще один важливий фактор - регіон проживання.

У південній місцевості рекомендується починати сіяти «синенькі», як багато їх називають, уже в лютому. Чим холодніше район, тим пізніше можна приступати до посівних робіт - в березні, або навіть в квітні.

ДОВІДКА! У цих рослин дуже тривалий період вегетації - вони дозрівають від стадії паростків до формування плодів в середньому до 100 діб.

Спочатку варто визначитися з датою висадки наших "синенькі" в грунт. Від цієї дати відраховуємо 55-60 діб - отримуємо дні, в які у вас вже повинні з'явитися паростки. Тепер віднімаємо ще два тижні - приблизний термін сходів насіння, і отримуємо дні, в які пора починати сіяти баклажанчики. Якщо ви перебуваєте в жаркому кліматичному поясі, або плануєте вирощувати «синенькі» в теплиці, висаджувати їх необхідно на початку-середині травня, отже, сіяти в лютому. Числа підбираємо, згідно з місячним календарем. Найбільш сприятливими днями для посіву баклажанів в лютому є 12, 14, 23 і 28.

Якщо ви проживаєте в середній смузі Росії, то найбільш оптимальний час посадки баклажанів на розсаду - березень, а висаджування в теплицю має відбуватися на початку або в середині червня. Вибирати в такому випадку потрібно скоростиглі сорти, щоб «синенькі» встигли дозріти до кінця літа. Найсприятливішими днями в березні за місячним календарем є 3, 4, 12, 14, 16, 20, 25, 30 і 31 березня.

Буває так, що «синенькі» погано зійшли після першого посіву, в такому випадку потрібно досіяти їх повторно. Найкраще для цього підійде перша декада квітня. Якщо посів проводити пізніше, то баклажани можуть не встигнути дозріти. Для квітня підійдуть виключно ранньостиглі сорти. Висаджувати в грунт таку розсаду можна в кінці червня. За місячним календарем найсприятливіші дні в квітні - це 9, 18, 22, 26, 27, 28.

підготовка насіння

Після того, як дата обрана, готуємо насіння для посадки. Насіння цього виду пасльонових сходять дуже повільно і туго. Тому перш, ніж сіяти їх, слід неодмінно їх підготувати.

Є кілька способів пророщування і знезараження.

  1. Насіння н адо помістити в температуру 50-52 градуси за Цельсієм на 25 хвилин, потім відразу опустити в холодну воду на 3 хвилини. Так знищуються всі захворювання з насіння. Після цього насіння потрібно замочити і потримати їх в 0, 01% -му розчині гумату натрію протягом 24 годин. Після цієї процедури можна пророщувати зернятка.
  2. Насіння поміщаємо в розчин марганцівки і витримуємо їх протягом 20 хвилин. Далі промиваємо їх. Цей спосіб також вбиває бактерії. Потім насіння замочуємо в Епіне (4 краплі на склянку води) при 24-28 градусах за Цельсієм на 17-19 годин. Пророщуємо.

Детальніше про підготовку насіння перед посівом.

Пророщування виконується наступними способами:

  1. Насіння потрібно покласти на блюдце і загорнути у вологу тканину, а потім в поліетилен. Залишити в такому вигляді на 3-4 дні при температурі 26-28 градусів. Уникати контакту з нагрівальними приладами.
  2. Ще одним методом, який пришвидшує проростання зерен, є використання таких спеціальних засобів, як «Ідеал», «Новосе», «Байкал ЕМ-1».
  3. Швидкому проростанню сприяють також «народні» методики - замочування в суміші води з золою або з гноєм, а також в соку алое.

Грунт для "синенькі" можна купити, або зробити самостійно. Для цього буде потрібно садова земля, річковий пісок і торф.

ВАЖЛИВО! Для цих рослин є спеціальне правило - одну третину від усього грунту повинна становити земля, ще одну третину - річковий пісок. В третину входять інші компоненти - торф, тирса, вапно, крейда, добрива.

Щоб продезінфікувати отриманий грунт, рекомендується прогріти його при температурі +60, або полити його слабким розчином перманганату калію, розведеним гарячою водою.

Висівати ці рослини потрібно відразу в окремі стаканчики, так як подальше пікірування для них може бути дуже небезпечним.

Як сіяти:

  1. Готову землю потрібно рясно полити за 1 день до висівання.
  2. У склянках для саджанців проробляємо поглиблення на 2 см. Між сусідніми лунками відстань не менше 6 см.
  3. Висівати зерна в підготовлені ямки і присипаємо землею.
  4. Накрити заповнені ємності склом, або плівкою при температурі від 20 до 25 градусів.
  5. Після появи паростків потрібно видалити покриття і збільшити кількість світла.
УВАГА! Перші 4 дні дотримуватися температурного режиму до 16 градусів вдень, до 10 - вночі. Далі підтримуємо 25 градусів вдень, 12 - вночі.

Правила догляду

Баклажани відносяться до південних рослинам, вибагливим до температурного режиму. Тому слід після появи проростків збільшити кількість світла, але зменшити денні градуси (до + 18). Тоді коріння будуть рости сильніше.

Поливати їх теж слід обережно. До появи першого листка потрібно 1-2 поливу. Після появи другого листочка збільшує кількість поливів до 2-3 разів. Але ні в якому разі не можна переливати баклажанчики - це загрожує деякими захворюваннями.

Що стосується додаткового штучного освітлення, включати його можна не більше, ніж на 10 годин на добу. Обов'язково підтримуйте в приміщенні високу вологість, використовуйте зволожувачі повітря, або поставте ємності з водою біля батареї.

Перед висаджуванням розсади за тиждень-півтора досвідчені городники радять починати її гартувати. Для цього можна виносити її на утеплену лоджію або веранду. Ще один шлях - помістити стаканчики з саджанцями в парник. На ніч додатково вкривати їх плівкою або акрилом в два шари.

Коли на саджанцях будуть досить міцні стебла, не менше 6 листя і висота не менше 20 см, можна висадити їх в грунт. Земля, при цьому, повинна прогрітися до 15 градусів. Рекомендується висаджувати баклажанчики не в самий жаркий день, а краще ближче до вечора, так саджанці краще укореняться. Вранці бажано вкрити їх від прямих сонячних променів. Лунки необхідно зробити глибиною 15-20 см. Перед висадкою полити лунки водою і підгодувати добривами, добре підходить розчин коров'яку. Садять цю культуру в два ряди, відстань між рядами близько 50 см. Саджанці в одному ряду рекомендується розташовувати на відстані 40-45 см одна від одної. Землю між рядами покривають чорною плівкою для підтримки необхідної кількості вологи.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Дізнайтеся яких хвороб схильні баклажани: що робити якщо падає, витягується або зовсім гине розсада? Причини появи білих плям, пожовтіння і скручування листя. А також які шкідники можуть атакувати молоді саджанці?

Схожі Статті