Від посадки розсади до збору врожаю: секрети успіху у вирощуванні помідорів чері

Томати черрі улюблені садівниками, а особливо господинями, що займаються домашньою консервацією. Вперше в Росію в якості товару вони потрапили з Ізраїлю, їх імпорт триває і сьогодні.

Але наші російські садівники тепер все частіше вирощують ці чудові помідори в теплицях, у відкритому грунті або просто на балконі.

Сорти черрі для вирощування на дачній ділянці і їх фото

Для вирощування у відкритому грунті або в теплиці виведені високорослі, що не бояться коливань температури сорти і гібриди томатів черрі. Це найчастіше індетермінантні види, що виростають до 2, 5-3 м.

Найбільш популярні:

  • Барбарис - в кисті може дозрівати до 50 плодів;
  • Злато - стійкий до основних хвороб, високоврожайний;
  • «Танець з Смурфів» - має фіолетовий колір;
  • «Кіра F1» - дуже ранньостиглий гібрид, плоди яскраво-помаранчевого кольору;
  • «Помаранчевий виноград» - плід насичений каротином, має помаранчевий колір, може довго зберігатися у свіжому вигляді.

Сортів для теплиць і відкритого грунту безліч, кожен знайде серед них той, який відповідає його смаку.

Візуально ознайомитися з деякими з перерахованих вище сортів можна на фото нижче:

Посадка і вирощування розсади

Процес вирощування спочатку розсади, а потім і дорослих рослин мало чим відрізняється від догляду за звичайними томатами. Маленькі нюанси, що стосуються саме черрі, анітрохи не ускладнюють цей процес.

Коли садити на розсаду?

Сіяти насіння на розсаду починають на початку квітня, у відкритий грунт вона буде висаджуватися в середині або в кінці травня.

підготовка субстрату

Від якості землі, в якій вирощується розсада, багато в чому залежить врожайність дорослого рослини. Грунт повинна бути пухкої і родючою. Добре підійде суміш перегною, тирси і торфу. Грунт удобрюються (можна перемішати з гноєм) і знезаражується розчином марганцівки, нагрітої до 70 °. Після цього вона відстоюється два-три дні.

Посадка на розсаду

Ємність для розсади повинна мати висоту бортика не менше 15 см, щоб було місце для формування кореневої системи. На дно висипається підготовлений, добре зволожений грунт. У ньому робляться борозенки, в які висаджуються насіння на глибину до 3 см. Якщо висаджуються насіння різних сортів, для кожного використовується окрема ємність.

Освітленість і температура

Розсаду треба тримати в світлому місці і обов'язково продовжувати для неї світловий день мінімум до 14 годин. Для пророщування насіння потрібна досить висока температура - до 30 °.

Тому ящик або контейнер з посівом ставитися ближче до опалювальних приладів до тих пір, поки насіння не проклюнутся. Зверху розсадник накривається плівкою або склом.

Подальше вирощування розсади може проходити при температурі 20-24 °. Якщо вона впаде до 16 ° і нижче, плоди можуть не зав'язатися.

пікірування

Пікірування для помідор черрі обов'язково. Цей вид не терпить тісноти і тому кущики розсади необхідно розсадити по окремих горщиках. Пікіровка потрібна і для того, щоб зробити обрізку корінців. Вони коротшають приблизно на третину. Ця операція дозволяти куща виростити потужну кореневу систему.

Після пікірування розсаджені кущі можна удобрити гумату натрію (1 г на 2 л води).

Пікірують розсаду черрі тоді, коли на паростку з'явиться 4-6 повноцінних листа. Догляд, як до пікірування, так і після полягає в регулярному поливі, підгодівлі кожні 10 днів і розпушуванні грунту.

Міцна якісна розсада повинна мати товстий стебло висотою до 30 см і не менше 8 листя. Вік її вчасно висадження повинен бути 60-65 днів.

Висадка в грунт

У середній смузі і в північних районах черрі краще вирощувати в теплицях, щоб температура навколишнього повітря не падала нижче 16 °. Перед висадкою розсаду протягом одного-двох тижнів гартують.

Ящики з розсадою на день виставляються на вулицю. За день до висадки її припиняють поливати.

Перед тим, як висаджувати розсаду, грядку потрібно підготувати. Якщо грунтові води стоять близько до поверхні грунту, грядку краще підняти, щоб не було зайвої вологи.

Як правильно посадити?

Грунт пухка для гарної повітро-і водопроникності. У грунті роблять лунки глибиною не менше 10 см. Помідори черрі можна садити ближче, ніж 50 см один від одного. Чим більше буде відстань між кущами, тим краще рослина буде плодоносити.

Пересадка розсади проводиться методом перевалки, разом із земляною грудкою, щоб уникнути пошкодження коренів. Лунка поливається водою і закопується.

Наочно побачити, як відбувається посадка помідор, можна на відео нижче:

догляд

Для високорослих сортів необхідна вертикальна опора, до якої підв'язується батіг у міру зростання. Пасинкування проводиться, якщо виростає багато додаткових відростків. Деяким сортам воно потрібно в обов'язковому порядку. При пасинкуванні не переплутайте справжній лист з відростком. Якщо зрізати листи, це відіб'ється на плодоносінні куща.

Як і всі помідори, черрі люблять провітрювання, це допомагає запиленню і не дає застоюватися вологому повітрю з небажаними мікроорганізмами.

Полив і підгодівля

Помідори черрі люблять щоденний помірний полив. Якщо цього не робити, на плодах з'являться тріщини коричневого кольору. В результаті зайвого поливу вони стануть водянистими і теж можуть потріскатися. Полив проводиться теплою водою.

Томати люблять складну мінеральну підгодівлю з вмістом не тільки фосфору і калію, а й модібдена, цинку, заліза, магранца, селену і кобальту. Самостійно таку суміш виготовити складно.

У продажу є великий асортимент таких добрив. Найбільш часто використовувані - це Агрікола і Еффектон. Фахівці рекомендують суміш Кемира, як найбільш збалансовану за складом.

Помідори підгодовують 1 раз в тиждень після пересадки в грунт. В період утворення зав'язі додають підгодівлю аміачною селітрою з додаванням деревної золи.

Якщо кущі йдуть в зростання, а плоди не встигають, значить треба зменшити або на час виключити підживлення азотними добривами.

Якщо ви бачите в середині стиглого плода білі ділянки м'якоті, значить, томатів не вистачає живлення. Є необхідність підгодувати їх сульфатом калію.

Підживлення обов'язково поєднуються з поливом.

Робота з грунтом

Грунт під кущами черрі бажано мульчувати тирсою, соломою, гноєм або агрополотном. Це запобіжить зіткнення плодів з землею і допоможе уникнути їх загнивання і зараження грибковими захворюваннями. Крім того це охоронить ґрунт від перегріву.

Томатам черрі необхідно регулярне розпушування та прополювання.

Часто садівники використовують нехитрий прийом, щоб запобігти хворобам томатів. Їх вирощують в металевих відрах, які так не люблять різні шкідники. Відра можна вкопати в грунт, або просто поставити на грядці або в теплиці.

Дозрівання і збирання врожаю

Час дозрівання томатів черрі залежить від скоростиглості сорту. Вони здатні плодоносити до тих пір, поки температура не опуститься нижче 8 °. Зазвичай плоди знімають до кінця вересня.

Черрі улюблені садівниками за те, що їх плоди дозрівають практично одночасно і мають однакові розмір. Не рекомендується знімати з кисті помідори, поки не дозріє останній з них. Найзручніше збирати томати кистями.

Використання

Раніше в ресторанах помідори черрі використовувалися виключно для прикраси блюд. Сьогодні ніхто не заперечує користь і відмінний смакові якості цих томатів. Вміст корисних речовин робить черрі дієтичним продуктом. Він як і раніше служить прикрасою і складовою частиною багатьох салатів і других страв. Дуже смачний в цільноплідного консервування.

Схожі Статті