Види кажанів: вампір, біла, фруктова, свіноносая, бульдоговая і інші

Кажани - єдиний ссавець, яке від природи вміє літати.

Вони живуть практично у всіх кліматичних зонах, за винятком арктичних і високогірних районів. Перші тварини цього виду з'явилися на землі понад 50 мільйонів років тому.

Відомо більше 700 видів кажанів, більшість з яких є комахоїдними.

Кажани корисні для фермерських господарств, оскільки ведуть нічне життя, знищуючи комах тоді, коли практично всі птахи сплять.

Що таке кажан?

Кажани відносяться до загону рукокрилих. Це означає, що обидві передні кінцівки перетворені в великі крила, причому сильно подовжені пальці служать для них каркасом.

Така будова не дозволяє їм парити, як птахам, змушуючи постійно махати крилами.

Швидкість польоту кажанів може змінюватися від 15 км / год при простому пересуванні, до 60 км / год під час лову комах.

Ще одна відмінна риса цих тварин - спосіб приземлення. За короткий проміжок часу кажанам потрібно погасити швидкість і сісти на горизонтальну поверхню головою вниз. Гнізда вони не створюють.

ДОВІДКА! Харчуються на льоту, ловлячи різних комах прямо в повітрі. Зазвичай одна тварина за годину може зловити до 200 комарів.

Дізнатися більше про те, чим харчуються кажани можна тут.

фото

Можете ближче познайомитися з кажанами на фото з назвами видів.

Біла кажан на фото:

Бульдоговая кажан:

Летюча миша собака фруктова:

Гладконосих кажан:

Летюча миша нічниця:

Підковоніс кажан:

Свіноносая кажан на фото:

Летюча миша ушан:

Летюча миша вампір на фото:

Вечірниця кажан:

різновиди

Біла

Безхвоста або гондураська біла летюча миша - один з маленьких представників сімейства. Крім Гондурасу, живе і в Центральній Америці - Нікарагуа, Коста-Ріці, Панамі.

Тіло - до 4, 5 см завдовжки, вуха маленькі, ніс незвичайної форми. Через нього тварини виробляють ехолокацію - така будова дає можливість фокусувати і посилювати їх посилають сигнали.

Живуть під великими листами геліконії, прогризаючи в них отвори таким чином, щоб кінці, повиснувши, утворили намет. Харчуються фруктами.

Зазвичай під одним листом проживає сімейство кажанів з 5-6 особин, але буває кілька сімей об'єднуються у великій клан. Самки народжують одне дитинча в рік.

Свіноносая

Свіноносая кажан або миша-джміль була виявлена в 1973 році. Свою другу назву кажан отримала завдяки розмірам - тіло не більше 3, 3 см, а вага - до 2 грам. Це найменша кажан.

Крім цього, на мордочці розташовується характерний ніс, нагадує свинячий п'ятачок. Вуха великі, а ось хвоста, на відміну від інших тварин родини, у свіноносой миші немає.

Основний регіон проживання - Таїланд і деякі сусідні землі. Живе в вапнякових печерах, на полювання вилітає групами по 4-5 тварин.

Чи не віддаляються від місця житла більш ніж на 1 км. Комах шукають в заростях бамбука або дерева тика. Про розмноження точних даних немає, найімовірніше за рік самка приносить одного дитинчати.

вечірниця

Вечорниці - один з великих пологів кажанів, який включає в себе 8 видів і 13 підвидів. Живуть в Європі і Північній Африці, де є самими великими кажанами з собі подібних.

Довжина тіла - від 10 до 50 см. Мешкає переважно в листяних лісах, в безлісих просторів не селиться.

Полює в сутінках і на світанку, вважаючи за краще жуків і метеликів. Найбільші вечорниці - гігантські, можуть поїдати дрібних співочих птахів.

ДОВІДКА! Є найшвидшими літунами - можуть розвивати швидкість до 60 км / ч, піднімаючись на висоту до 100 метрів.

Чутливі до морозів, тому з настанням холодів здійснюють міграції на відстані до 1000 км. Самки приносять одного-двох, рідко трьох дитинчат.

Летюча собака і лисиця

Летючі собаки або летючі лисиці, фруктова кажан - це поширена назва цілого виду тварин, криланами.

По суті, вони не є летючими мишами, які насекомоядни, а ближче за своєю будовою і розвитку до рослиноїдних приматам.

Основні відмінності один від одного - вживана їжа, будова крила, використання ехолокації у мишей і зору у криланами.

Дані тварини не зустрічаються в Росії, їх основне місце проживання - азіатські тропічні ліси В'єтнаму, Філіппін, Малайзії, Лаосу та інших країн.

Прізвисько «летючі собаки» вони отримали з-за характерною витягнутої мордочки. Дорослі крилани мають великі розміри - тіло до 42 см, крила до 1, 7 метра. Вага до 900 грам.

Живуть великими колоніями, селячись на деревах. Харчуються тропічними фруктами, особливо люблять банани, папайю, кокоси, виноград та інші.

Через гастрономічні уподобання криланами називають «фруктовими мишами». Плоди не їдять, а тільки висмоктують з них сік і м'якоть.

ВАЖЛИВО! Зграя криланами може завдати істотної шкоди фермерському господарству, «об'ев» фрукти на всіх деревах саду.

Сплять тварини вниз головою. Часто можна спостерігати картину, коли в холодні ночі одне крило використовується як ковдру, укутуючи цілком тіло, а в спеку - замість віяла.

У самки на рік з'являється одне дитинча.

гладконосих

Лиликові - велике сімейство, що включає в себе більше 318 видів.

Свою назву отримали завдяки тому, що не мають будь-яких характерних відмінних ознак, морда гладка без хрящових виростів.

До родини гладконосих відносяться кажани, нетопири, вечорниці, ушани і багато інших.

Живуть по всьому світу, де є деревна рослинність. У Росії зустрічається 37 видів таких мишей.

Активність проявляють в сутінках або вночі, коли полюють за різними комахами. Окремі види нічниць вживають рибу.

У холодний період настає сплячка, але деякі (як, наприклад, вечорниці) відлітають в більш теплі місця (як і де зимують кажани?). Самки за сезон народжують один раз по 1-2, рідше 3-4 особини.

вухань

Ушани - різновид кажанів, мають вуха великого розміру, які використовуються для ехолокації. У сплячих звірків вони ховаються під складеними крилами.

Завдяки коротким, але широким крилам, це тварина може пурхати і навіть ненадовго зависати в повітрі для полювання на комах. Довжина тіла - 5-6 см.

Поширений по всій території материка від Атлантичного до Тихого океану, в північній частині Азії, в Північній Африці.

Харчуються комарами, нічними метеликами, жуками, і іншими подібними комахами. Самка протягом року народжує одного, рідше двох дитинчат.

нічниця

Нічниці або короткоухих кажани - різновид гладконосих кажанів.

ДОВІДКА! Головна відмінність від всіх подібних тварин - дуже пізній виліт на полювання, після настання повної темряви. При цьому сам політ проходить повільно і спокійно.

Довжина тіла - 3, 5-8, 5 см. Поширені по всьому світу, крім арктичних зон.

Взагалі, є єдиним видом, який пристосувався в життя в абсолютно будь-яких природних умовах, навіть згубних для інших кажанів. У Росії налічується близько 19 видів.

Харчуються нічними комахами. Самка протягом року приносить одного, рідше двох дитинчат.

підковоноси

Підковоноси - вид кажанів, які були так названі через хрящового виросту навколо носа, виглядає як підкова.

Така будова необхідно для проведення ехолокації, сигнали якої випускаються через ніздрі. Поширені в східній півкулі, в Росії живуть тільки на Кавказі.

Їдять комах, на яких полюють на льоту. Можуть ненадовго зависати на місці.

На полювання вилітають приблизно через півгодини після заходу сонця, і проявляють активність першу половину ночі. Самки протягом року народжують тільки одне дитинча.

Бульдоговие

Бульдоговие кажани - це сімейство, яке відрізняється від всіх інших одноплемінників більш розвиненими крилами - вони вузькі, довгі і загострені.

Через це частота помахів трохи вище, ніж у інших мишей. Середня довжина тіла - 4-14, 5 см. Живуть в тропічних областях обох півкуль.

Можуть формувати групи від кількох десятків до мільйонів особин. Політ стрімкий, ехосигнали дуже високої інтенсивності.

Деякі види можуть приносити по 3 приплоду в рік, що складаються з одного дитинчати кожен раз.

Вампірові

ВАЖЛИВО! Є небезпечними для людей і домашніх тварин, оскільки під час укусу можуть передавати сказ і різні інфекційні захворювання.

Вампірові кажани - це ціле сімейство, представники якого є паразитами.

Вони харчуються лише свіжою кров'ю інших тварин або птахів, зрідка можуть нападати і на сплячих людей.

Ехолокація розвинена слабка, під час полювання вони більше покладаються на чудовий слух і інфрачервоні рецептори. За допомогою останніх визначається найменш захищена ділянка шкіри.

Живуть в Центральній і Південній Америці (детально про те, де мешкають кажани і які їхні улюблені місця розселення, читайте тут).

висновок

Світ кажанів дуже різноманітний. Тут зустрічаються як тварини зовсім крихітних розмірів, так і особи з крилами більше 1, 5 метрів.

Велика частина кажанів харчується комахами, ніж приносить користь людині і сільському господарству (дізнатися про те, яку користь користь і шкоду приносять кажани, можна тут).

Однак зустрічаються види, які можуть поїдати фрукти, або навіть нападати на сплячих тварин і птахів з метою видобутку крові.

Відео

Невеликий фільм про видах кажанів і їх особливості життя:

Схожі Статті