Відмінні томати «Боні мм»: опис сорту, переваги і недоліки, вирощування

Напевно ніхто з садівників не буде сперечатися, що отримання врожаю томатів зі своєї ділянки багато в чому залежить від грамотного підбору насіння висаджуються помідор.

Про один з таких сортів, а саме про сорт томатів «Боні ММ» хочеться розповісти трохи докладніше.

Читайте далі в статті: повний опис сорту, особливості вирощування, основні характеристики.

Томати Боні ММ: опис сорту

Найголовнішою відмінністю названого сорти є його висота. Кущ рідко виростає вище 55 сантиметрів, майже не галузиться і має потужний, міцний стебло. Ці особливості дозволяють вирощувати рослини без всякого підв'язування до опори. Кущі сорти Боні-М детермінантного типу. Це означає, що зростання куща обмежений. Також сорт невимогливий до проведення пасинкування і формування бічних пагонів. Багато городників пишуть, що вирощували кущі сорту Боні-М в контейнерах на лоджіях.

Під час висадки на гряди потрібна висока родючість грунту, яку радять приготувати заздалегідь, бажано з торішнього сезону. Невисокий кущ із середньою кількістю дрібних листя темно-зеленого кольору дуже світлолюбний. Не рекомендується висадка рослин з північного боку будівель, в тіні дерев і більш високих кущів томатів. За різними каталогами насіння можуть проходити під назвами Боні-М і Боні-ММ. Але фактично це один сорт.

Ще однією відмінністю помідорів «Боні ММ» є сверхранние терміни достигання. Вони дозволяють при висадці розсадним способом зняти урожай до початку захворювань томатів фітофторозом. Ці ж терміни достигання (85-88 діб) дозволяють провести безрассадного висадку насіння відразу на гряди, після його прогріву і отримати урожай в першій декаді серпня.

Садівники серед особливостей сорту відзначають високу стійкість до захворювань фітофторозом і добовим перепадів температури. Під час висадки в теплицю також відзначена пригніченість рослин і досить часте ураження слимаками.

Характеристики

форма томатівПлоско, зі слабо вираженою ребристістю
колірНезрілі зеленого кольору з темною плямою біля плодоніжки, дозрілі добре виражений червоний
Середня масаЗа описами маса плодів близько 100 грамів, за відгуками городників, вага плодів 70-85 грамів
застосуванняХороший смак в салатах, нарізках, відмінна збереження при консервуванні цілими плодами
врожайністьСередня врожайність близько 2, 0 кілограмів з куща, 14, 0-16, 0 кілограмів з квадратного метра при висадці 7-8 кущів
Товарний виглядНепоганий товарний вигляд, добре зберігання при транспортуванні

Гідності й недоліки

переваги:

 • Невисокий, міцний кущ.
 • Надрання скоростиглість.
 • Швидка, дружна віддача врожаю.
 • Універсальність застосування плодів.
 • Гарна збереження при перевезеннях.
 • Невимогливість до підв'язці куща і видалення пасинків.
 • Стійкість до захворювання фітофторозом.
 • Здатність формування кистей при несприятливій погоді.
 • Високий відсоток схожості насіння.

недоліки:

 • Погано переносять обробіток в теплиці.
 • Висока вимогливість до складу грунту.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці:

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
Боні М70-100 грам
засолювальними диво90 грам
Ляна Рожева80-100 грам
Щелковский Ранній40-60 грам
король Сибіру400-700 грам
бурулька чорна80-100 грам
Помаранчеве диво150 грам
дика троянда300-350 грам
Ріо Гранде100-115 грам
Буян100-180 грам
Тарасенко Ювілейний80-100 грам

фото

На нашому сайті ви знайдете масу корисної інформації про те, як правильно вирощувати розсаду томатів. Читайте все про посадку розсади будинку, через скільки часу після посадки сходять насіння і як правильно їх поливати.

А також як вирощувати помідори в закрутки, догори ногами, без землі, в пляшках і за китайською технологією.

особливості вирощування

Терміни загортання насіння томата «Боні ММ» Гавриш в грунт варіюються в залежності від передбачуваного терміну і місця висадки розсади. Пікіровка проводиться в період перших справжніх листків і стимулює швидке збільшення кореневої маси, що згодом полегшує приживлюваність при винесенні на гряди. Після висадки на гряди садівники радять протягом перших 5-7 днів підтримувати вологість грунту.

Надалі перейти на полив через 1-2 дня. Один раз в 2-3 тижні полив поєднати з підгодівлею комплексним добривом. Після формування кистей томатів городники радять мульчувати землю в лунках. Це дозволить рідше поливати рослини, і врятує помідори від захворювань при опусканні на грунт.

Для поліпшення провітрювання землі в лунках садівники рекомендують видалити листя нижче першої кисті плодів, при цьому підвищується постачання плодів через більш раціонального розподілу поживних речовин. Вибравши для посадки сорт томата «Боні ММ», ви отримаєте можливість вирощування помідор без особливих проблем, фермерів зацікавлять сверхранние терміни дозрівання, і можливість поставок свіжих томатів на ринки збуту.

Схожі Статті