Відповімо на вічне питання: чи можна заморожувати цибуля ріпчаста, зелений і цибулю-порей на зиму?

Сьогодні все більше господинь вибирає найбільш вигідний і зручний спосіб заготівлі продуктів на зиму - заморожування.

Пов'язано це з тим, що при заморожуванні зберігається максимальна кількість вітамінів і корисних речовин, а так само форма, колір, аромат і смак.

Крім овочів і фруктів заморожуванні піддається і цибулю - овоч, без якого не можна собі уявити ні борщ, ні апетитне рагу, ні різного роду салати.

Заморожують чи цибулю на зиму? Ми вже розглядали в нашій статті такий спосіб зберігання цибулі різних видів на зиму, як сушка. Заморожування теж можна назвати одним із способів зберігання цибулі на зиму в домашніх умовах.

Звичайно ж будь-яка заготовка овочів починається з з покупки або збору власного врожаю. Про те, як і в які терміни необхідно збирати врожай цибулі, читайте в нашій статті.

Основні правила

Де морозити цибулю? Перед тим, як приступити до процесу заморожування лука, важливо переконатися в тому, що морозильне відділення вашого холодильника здатне підтримувати температуру в межах -18 ... -20 градусів.

Якщо холодильник не володіє подібними якостями, краще придбати спеціальну морозильну камеру.

При зазначеній температурі заморожений цибулю може зберігати всі свої корисні властивості аж до 6 місяців.

Якщо заморожування проводиться при більш високих температурах (0 ... -8 градусів), то термін зберігання цибулі скоротиться вдвічі.

У чому заморожувати цибулю?

Заморожувати цибулю необхідно в поліетиленових пакетах, придатних для використання в харчових цілях, або ж в пластиковому посуді, яка так само має бути придатна для безпечного контакту з їжею.

Заморожування проводиться маленькими порціями, щоб використовувати їх в подальшому цілком, не допускаючи повторного заморозки, так як при контакті з киснем, заморожений цибулю втрачає свої смакові якості.

Як і скільки зберігати заморожений цибулю? Лук в замороженому вигляді зберігається від 3 місяців до півроку, але найкраще використовувати заготовку в перші 4-6 тижнів, так як після цього терміну цибулю починає втрачати свої смакові якості і аромат. Через 6 місяців заготівля зовсім втратить смак.

У будь-якому разі ці строки набагато перевищують період зберігання цибулі в погребі чи підвалі взимку.

Заготовлюючи цибулю заморожуванням, слід враховувати, що в перші тижні запах від нього буде настільки сильним, що вбереться в інші знаходяться в морозилці продукти.

Краще розміщувати тару з заготівлею подалі від інших продуктів або розмістити поверх них.

Як заморозити цибулю на зиму? Цікавий спосіб заморозки зеленої цибулі на зиму в пластикових пляшках в цьому відео:

зелений

Як заморозити зелена цибуля на зиму? Для правильного заморожування зеленої цибулі, його необхідно попередньо підготувати:

 1. Слід відокремити пір'я від корінців, усунувши при цьому пожовклі і зів'ялі частини.
 2. Зелень цибулі добре промити під проточною водою і ретельно обсушити щоб уникнути утворення кома при заморожуванні. Обсушити цибуля можна на газеті, серветці або вафельному рушник.
 3. Після того, як зелена цибуля обсох, його необхідно подрібнити ножем так, як ви робите це зазвичай зі свіжим рослиною.
 4. З пакетів, в які поміщений подрібнену цибулю, потрібно видалити повітря, після чого міцно зав'язати (або використовувати пакети із застібкою) і відправити в морозильну камеру.

Як правильно заморозити зелена цибуля на зиму? Заморожувати зелена цибуля можна як свіжий, так і термічно оброблений. Для приготування перших і других страв підійде заморожений обсмажений або бланширує цибулю.

Чи можна заморожувати зелена цибуля з олією? У разі якщо ви вирішили обсмажити зелень, слід використовувати тваринні жири, так як рослинна олія не замерзає.

Хорошим способом заготівлі зеленої цибулі є заморожування з вершковим маслом. Для цього потрібно:

 • Трохи м'якого вершкового масла з'єднати з дрібно рубаним луком і обережно перемішати.
 • Викласти суміш на край харчової плівки / фольги і скачати ковбаскою.
 • Кінці плівки / фольги скріпити.
 • Помістити отриманий згорток в морозилку і користуватися в міру необхідності, відрізаючи невеликими порціями.

Про те, як заморожувати зелена цибуля на зиму з використанням оливкової олії, в цьому відео:

Заморозити цибулю можна так само в формочках для льоду або формах з силікону. Для цього цибульні пір'я необхідно подрібнити за допомогою блендера до консистенції кашки, розлити суміш по формах і помістити в морозилку. Використовувати дану заготовку можна, кидаючи кубики «цибульного льоду» прямо в блюдо при готуванні.

Спосіб заморозки зеленої цибулі на зиму в морозильній камері в цьому відео:

Про інших способах зберігання зеленої цибулі читайте нашу статтю.

ріпчасту

Чи можна заморожувати цибуля ріпчаста на зиму? Суперечки про те, чи варто заморожувати ріпчасту цибулю, не вщухають серед досвідчених господинь вже довгий час. Існує думка, що ріпчаста цибуля здатна повністю знищити власний запах всіх продуктів в холодильнику.

Так само багато хто стверджує, що після заморожування цибулю стає «скляним», водянистим, м'яким і позбавленим смаку.

Все це має місце бути, якщо до процесу заморожування підійти неправильно. Для того щоб заморожений ріпчаста цибуля не втратив своїх якостей, заготовлювати його необхідно поетапно, дотримуючись деяких правил:

 1. Для заготівлі на зиму виберіть тільки свіжу цибулю, без різкого гнильного запаху і поверхневих плям.
 2. Очистіть цибулю від верхнього шару (лушпиння).
 3. Наріжте цибулю скибочками, товщиною 0, 5-1 см.
 4. Подрібнену цибулю необхідно розділити на порції і розкласти в пакети, залишивши в них трохи вільного простору (заморожений цибулю збільшується в об'ємі).
 5. Обережно видавіть з пакета зайве повітря, зав'яжіть або застебніть.
 6. Струсіть пакет для рівномірного розподілу нарізки в ньому.
 7. Помістіть порції в морозилку.

Ріпчасту цибулю так само можна заморожувати злегка обсмаженою і бланшувати. Про це та інші способи зберігання ріпчастої цибулі читайте на нашому сайті.

порей

Як заморозити цибулю порей на зиму? Смак і запах цибулі-порею значно м'якше і солодший, ніж у звичного для нас рослини, тому заморожування його принесе набагато менше клопоту з причини відсутності різкого запаху.

Найчастіше господині відмовляються від верхніх темно-зеленого листя цибулі через їх волокнистої структури.

Однак саме в цій частині рослини зосереджено максимальну кількість корисних речовин, тому темні листя так само слід заготовлювати. Заморожування цибулі-порею проводиться таким способом:

 1. Очистити цибулю, видаливши пожовклі, зів'яле листя.
 2. Промити проточною водою і обсушити на лляній тканині або рушник.
 3. Чи не видаляючи листя, цибуля-порей слід нарізати на дрібні частини (2-3 см) і помістити в целофанові пакети, розділивши на порції.
 4. Усунути зайве повітря, щільно зав'язати, помістити в морозилку.
Заморожувати цибулю-порей необхідно при температурі не вище -18 градусів, а зберігати можна в умовах -18 ... -5.

Є й інший спосіб заморожування цибулі-порею, а саме його стебла:

 1. Після очищення стебла рослини необхідно охолодити. Охолодження здійснюється при температурі -2 ... + 2 без упаковки.
 2. Через 1-2 години охолоджений цибуля поміщається в поліетиленові пакети (не більше 8 стебел в 1 пакет).
 3. Усунувши повітря з пакетів, їх слід помістити в морозильну камеру для подальшого зберігання.

Читайте корисну інформацію про зберіганні цибулі порею на нашому сайті.

шніт

Як заморозити на зиму шніт-цибуля? Шніт-цибуля, відомий як цибуля-різанець, має яскравий насичений аромат, що нагадує суміш звичайного лука і часнику. Дуже часто шніт-цибуля використовується в якості особливої приправи до найрізноманітніших страв.

Якщо ви любитель цієї рослини, і хочете зберегти його на зимовий період, то кращим способом заготівлі є саме заморожування. Для того щоб якісно заморозити цибулю-різанець необхідно слідувати інструкції:

 1. Зрізані пір'я цибулі промити холодною проточною водою.
 2. Обрізати коріння і зів'яле листя цибулі.
 3. Обсушити цибуля на рушник або аркуші паперу. Важливо, щоб до моменту поміщення в морозилку цибулю повністю обсох, так як при заморожуванні рослини із залишками води, смакові якості заготовки значно знижуються.

  Так само важливо, щоб шніт-цибуля висихав самостійно на повітрі, так як зовнішній механічний вплив на нього (наприклад, обтирання рушником) може привести пошкодження ніжних пір'я і втрати аромату.

 4. Подрібнити цибулю ножем до розміру, який зазвичай використовується для приготування страв.
 5. Розкласти подрібнену цибулю по пакетам для заморозки.
 6. Розмістити пакети в морозильній камері.
 7. Розгладити нарізку в пакеті горизонтальним шаром (для рівномірної заморозки), усунути зайве повітря, щільно закрити або зав'язати.

Кілька корисних порад

Бланшувати цибулю перед заморожуванням слід не довше 3 хвилин на повільному вогні з додаванням невеликої кількості води. Для максимального збереження вітамінів і корисних речовин, подрібнену цибулю краще помістити в металеве сито і опустити в киплячу воду на 30 секунд, після чого обдати холодною водою.

Заморожений цибуля не слід використовувати в сирому вигляді. Він підходить лише для приготування різних страв. Як видно з цієї статті, заморожування є відмінним способом зберігання цибулі, але варто зауважити, що воно абсолютно не підходить для зберігання цибулі севка, про що ми говорили в іншому нашому матеріалі.

Не слід розморожувати цибулю, так як в цьому випадку продукт може втратити смакові якості, змінити консистенцію і колір. Краще додавати його в страви в процесі приготування.

Схожі Статті