Вирощування буряків на Уралі - кращі сорти для посадки, їх опис і фото

Абсолютно всі дачники, займаючись посадками на своїй ділянці мріють отримати рясний урожай. Але погодні умови завжди вносять свої корективи, і процес вирощування овочів може разюче відрізнятися в різних регіонах країни.

Особливо це питання хвилює садівників, які проживають в місцевості з непростими кліматичними умовами.

У цій статті ми розповімо, про сорти буряка, придатних для культивування на Уралі і про їх особливості.

Особливості клімату і його вплив на вирощування овочу

Для Уралу характерні низькі середньорічні температури, коротке літо з можливими заморозками, часто сильні вітри і нерівномірний розподіл опадів. Особливості грунту також накладають свій відбиток - найчастіше вона кам'яниста, що ускладнює вирощування. Кислотність грунту зазвичай вище середнього, і перед посадкою коренеплодів рекомендується проводити вапнування.

Клімат цього регіону все ж підходить для величезної кількості культур. Наполеглива робота селекціонерів дозволяє вирощувати тут навіть типово південні рослини. Буряк - досить вимоглива до параметрів освітлення і температурних умов, але все це можна скорегувати, правильно підібравши посівний матеріал і дотримуючись правил вирощування рослини.

Важливо! Щоб знизити кислотність грунту досить перед посадкою внести в грунт невелику кількість деревної золи.

Правила вибору

З особливою ретельністю варто підходити до вибору насіння, адже саме від цього у великій мірі залежить розмір врожаю.

 • Головна вимога - адаптованість до погодних умов регіону. Сорти буряка відповідні для південної місцевості з великою часткою ймовірності на Уралі просто не зможуть рости. Насіння повинні бути холодостійких і швидко дозрівати - буряк з пізніми термінами дозрівання тут не встигне остаточно сформуватися за коротке літо.
 • Варто також звернути увагу на якість насіння, підготовлених для посадки. Вони повинні бути здоровими, що не пошкодженими зовні і не мати неприємного запаху.

Детальніше зупинимося на тих сортах буряка, які найбільш часто зустрічаються на городах Уралу. Культивуються в основному їдальня і цукровий буряк.

 1. Столовий буряк у великій кількості містить бетаїн, який і надає овочу червоний колір.
 2. Цукрові сорти відрізняються високими вуглеводними показниками, і служить для виробництва цукру. Має плід білого кольору.
 3. Кормові сорти буряка вирощуються для годівлі тварин. Такий раціон значно збільшує удої і дозволяє заповнити нестачу вітамінів в зимовий період.

Найчастіше вирощують скороспілі і середньостиглі сорти столового буряка. Вони дозволяють отримати великі плоди вже в середині літа. Головний мінус таких сортів - тривалого зберігання вони, на жаль, не перенесуть.

Розглянемо сорти буряка, які підійдуть для вирощування на Уралі, а також побачите їх фото та опис.

столові буряки

ранні

червоний лід

Дозріває за 100 днів, середня вага плоду 200-300 г. Урожайность- 4-5, 5 кг з 1 квадратного метра. М'якоть соковита, без кілець, не втрачає колір при тепловій обробці.

Полярна плоска

Вегетаційний період до повного формування 85-112 днів. Сорт спеціально селекціоновані для районів з холодним кліматом. М'якоть темно-червона, має білі і рожеві кільця.

Пушкінська плоска

Період вегетації 62-105 діб. Середній урожай від 3 до 6, 5 кг з 1 квадратного метра. М'якоть інтенсивно червоного кольору. Підходить для тривалого зберігання.

Водан F1

Період зростання становить 95 днів. Колір м'якоті насичено-червоний, не має характерних кілець. Володіє соковитим і приємним смаком, зберігає колір при тепловій обробці. Маса коренеплоду досягає 510 м

Більш детальну інформацію про ранні сорти буряка і особливості їх вирощування можна знайти тут.

середньостиглі

Єгипетська

Між сходів і збиранням врожаю проходить 95-115 днів. Плоско, темно-червоні плоди. Маса досягає 200-400 г. Соковита, червона м'якоть без білих жилок, має прекрасний смак. Врожайність висока, 5-8, 3 кг з 1 квадратного метра грядки.

Детально про Єгипетської плоскою буряку ми розповідали в цій статті.

Бордо

Період дозрівання - близько 110 днів. М'якоть має червоний колір і відрізняється помітним кільцюванням. Маса плоду 300-510 г. Має відмінний смак і зберігає колір при тепловій обробці.

холодостійка

Період вегетації 78-102 дня. Високоврожайний сорт, до 7, 8 кг з 1 квадратного метра. У період схожості стійкий до заморозків до мінус 5 ° C. Маса плоду - до 270 м

пізні

циліндра

Плоди циліндричної форми, які і дали назву сорту. Розмір коренеплодів досягає 16 см в довжину і до 10 см в діаметрі. Вага - до 500 грам. Період вегетації досягає 130 днів з моменту посадки. Овоч має солодку, темно-червону м'якоть, тонку шкірку і відмінно підходить для консервування.

Більше інформації про вирощування і зберігання врожаю буряка сорту Циліндра ви знайдете в цьому матеріалі.

Словник

Дозрівання коренеплоду доводиться на 125-130 день. Урожайність до 7 кг з квадратного метра, плоди циліндричної форми, що досягають 16 см в довжину. Середня маса плоду-250-300 грам. Відрізняється насиченим смаком, м'якоть соковита, солодка і ніжна.

Ларка

100-120 днів до збирання врожаю. Коренеплід округлий, темно-червоний, з помітними кільцями. Хороші смакові якості. Урожайність - до 6, 5 кг на квадратний метр.

червоний богатир

Період росту 116-125 днів. Темно-червоний, рівний, циліндричний коренеплід з високими товарними якостями. Володіє хорошими смаковими якостями. Маса плоду досягає 550г., Діаметр - до 7 см. Висока врожайність до 10, 5 кг з квадратного метра.

Детальніше про столовому буряку, її властивості і вплив на організм людини, а також технології вирощування, читайте в цьому матеріалі.

цукрові буряки

Вирощування цукрових буряків в суворому кліматі Уралу має багато особливостей. Цей вид вкрай залежний від світлового дня і середньодобових температур. При похолоданні нижче 6 градусів тепла в коренеплодах припиняє накопичуватися цукор (найсолодші сорти ми обговорювали тут). Головне правило - використовувати розсаду, також слід вибирати холодостійкі види насіння.

Ранні сорти:

 • Болтарді.
 • F1 Клаудіа.

Середньостиглі сорти:

 • Бона.
 • Детройт.
 • Ліберо.

Пізньостиглі сорти:

 • Кристал.
 • Ассандра.
 • Белдан.

кормові

У цього виду коренеплодів досить тривалий термін вегетації, що досягає у деяких сортів 160 днів, тому також рекомендується вирощування розсади.

ранні

Еккендорфськая жовта

Урожайний сорт. Плоди мають витягнуту форму, м'якоть має жовтий колір і високу соковитість. З 1 га - до 100т. врожаю.

Північна помаранчева

Коренеплоди мають форму подовженого овалу, мають яскраве забарвлення. Середня вага - близько 1 кг, сорт дає рясний урожай.

середньостиглі

Київський рожевий

Многоростковий сорт, має коренеплоди овальної форми з незначною кореневої борозною. Стійкий до захворювань і шкідників. Урожайність до 120 т / га.

Бригадир

Відрізняється збереженням соковитих листя до самої збирання врожаю. Невимогливий сорт, витримує короткочасні заморозки. Врожайність досягає 150т / га.

пізні

 • Центаур.
 • Урсус.
 • Рекорд.
 • Надія.
Важливо! З одного насіння часто виростають відразу кілька рослин, що вимагає обов'язкового проріджування.

Більш детально про кормової буряках і секрети отримання коренеплодів великих розмірів читайте тут.

Які ідеально підходять для тривалого зберігання?

Як вже говорилося вище - ранні і середньостиглі сорти погано підходять для зберігання протягом зими. Ніжні плоди не призначені для цього. Найкраще для цієї мети підходять сорти, які мають пізні терміни дозрівання. Щоб зрозуміти, чи буде зберігатися урожай, отриманий з конкретного сорту - потрібно звернути увагу на такий параметр, як «лежкість». Зазвичай він вказується на упаковці насіння. Найбільш лежання і кращими сортами з вирощуваних на Уралі є:

 • Бордо.
 • Єгипетська плоска.
 • Циліндра.
 • Червоний богатир.
 • Словник.

В цілому для вирощування буряка на Уралі будуть дієві такі рекомендації:

 1. Вибирайте холодостійких сорти з терміном вегетації до 130 днів.
 2. Враховуйте особливості клімату - ранній посів буряка у відкритий грунт чреватий загибеллю ніжних паростків.
 3. Прибирання буряка на Уралі не має конкретних дат і залежить в першу чергу від термінів посадки і погодних умов.
 4. Вибирайте сорти буряка виходячи з цілей, для яких вона буде вирощуватися. Для тривалого зберігання підійдуть такі сорти з високою лежкістю.

Селекціонери розробили величезну кількість сортів кормової, їдальнею, цукрової та навіть листового буряка. Серед них переважна більшість пристосовані до вирощування в відкритому грунті, в тому числі на Уралі і в середній смузі Росії. Читайте про це на сторінках нашого сайту.

Буряк - дуже смачний овоч, вкрай корисний для людини. Її вплив на кровоносну систему важко переоцінити. Крім усього іншого, цей овоч є сильним антиоксидантом, виводить з організму радіонукліди, запобігає хворобам щитовидної залози і утворення тромбів. Все це робить буряк привабливою для дачників. І навіть не дивлячись на деяку вередливість рослини і непростий клімат Уралу це зробити цілком реально - головне, правильно підібрати сорти і грамотно доглядати за посадками.

Схожі Статті