Вирощуємо картоплю «Маніфест»: опис сорту, характеристика, фото

Картопля Маніфест - один з широко поширених і популярних сортів білоруської картоплі. Знайшов широке поширення за межами країни і дуже любимо городниками за стабільний урожай і стійкість до різних захворювань. Віддає перевагу легким повітропроникні грунту і систематичний полив.

У нашій статті ви зможете познайомитися з докладним описом сорту, знайдете його основні характеристики та особливості вирощування, дізнаєтеся до яких хвороб він стійкий і які шкідники можуть загрожувати цій картоплі.

Картопля Маніфест опис сорту

Назва сортуманіфест
Загальна характеристикасреднепоздний столовий сорт з високою врожайністю
період дозрівання90-110 днів
вміст крохмалю11-15%
Маса товарних бульб90-150 гр
Кількість бульб у кущі11-15
врожайністьдо 410 ц / га
споживчі якостіхороший смак і середня развариваемость
лежкость95%
колір шкіркирожевий
колір м'якотісвітло-жовтий
Перевага регіони вирощуваннябудь-яка грунт і клімат
Стійкість до захворюваньстійкий до вірусів і парші
особливості вирощуваннялюбить підживлення і додатковий полив
ОригінаторНВЦ НАН Білорусі з картоплярства і плодоовочівництва

Сорт був виведений в Білорусії. Гібрідізатора є НВЦ НАН. У 2014 році підвид включено до державного реєстру РФ по середній смузі країни. Код в реєстрі Російської Федерації 8854147.

Маніфест картопля відмінно росте в Московській, Оренбурзької, Псковської, Ярославської, Калузької, Іванівської, Володимирській областях. Посадки даного сорту можна зустріти в Краснодарському краї.

Також підвид відомий в таких країнах, як Молдова, Казахстан, Україна, Литва.

Однак, більша частина всіх посадок доводиться на Білорусію. Маніфест виростає в Мінській, Гомельської, Брестської, Могильовської, Гродненської, Вітебської областях.

Довідка. Науково-практичний центр веде свою діяльність на протязі 85 років. У компанії працюють кращі фахівці. Тут ведуться роботи з виробництва нових селекційних гібридів. Розробляються новітні технології з виробництва ягід, фруктів і овочів, в тому числі і картоплі.

Характеристика та морфологія

Кущі напівпрямостоячий. У висоту досягають 50 см мають проміжним типом. Листочки середніх розмірів, повністю розкриті, смарагдового відтінку. Мають рівну глянсову поверхню.

По краях - невелика зазубренность. Віночки синьо-бузкового кольору. Антоціанові відтінок виражений дуже слабо. Внутрішня сторона бутонів найбільш барвиста. Інтенсивність антоціанового відтінку середня. Бульби довгасті, з округлими краями.

Мають мініатюрні очі. Шкірка плодів рожева. М'якоть має світло-бурштиновий відтінок. Маса одного плоду варіюється в межах 105-145 гр. Вміст крохмалю досягає 11-15%.

Порівняти цей показник з іншими сортами ви можете скориставшись даними в таблиці нижче:

Назва сортувміст крохмалю
маніфест11-15%
Аврора13-17%
скарб12-17%
Горобина11-18%
блакить17-19%
Журавинка14-19%
Ласунок15-22%
чарівник13-15%
Гранада10-17%
Рогнеда13-18%
Дельфіни10-14%

фото

Дивіться нижче: сорт картоплі Маніфест фото

врожайність

Сорт картоплі Маніфест відноситься до середньоранніх. Урожайність сорту висока. З 1 га збирають від 165 до 350 центнерів плодів. В урожайні роки можна зібрати до 410 центнерів. Максимальна врожайність дорівнює 460 центнерів. Лежкость досягає 95%. Підходить для вирощування в рамках бізнесу.

З показниками лежкости у інших сортів ви можете познайомитися в таблиці нижче:

Назва сортулежкость
маніфест95%
Кіранда95%
Мінерва94%
Джувел94%
Метеор95%
фермер95%
Тімо96%, але бульби рано проростають
Ароза95%
весна93%
Венета87%
Імпала95%

У прохолодних овочесховищах плоди зберігаються до півроку. Товарні якості варіюються в межах 80-97%. До механічних пошкоджень сорт високостійкий. Може транспортуватися на далекі відстані.

Про те як зберігати картоплю взимку, в ящиках і на балконі, в холодильнику і очищеним, читайте в додаткових матеріалах сайту. А також про терміни, температурі і можливі проблеми.

Має столове призначення. Під час варіння не розварюється. Має тип разваріваемості АВ. Володіє відмінними смаковими якостями.

вирощування

Агротехніка стандартна. Висаджувати посадковий матеріал необхідно в першій декаді травня. Саме в цей період відбувається найкраще визрівання плодів. При пізній посадці на 7-8 днів відбувається помітне зниження продуктивності. Може статися недобір врожаю.

Сорт відмінно росте на легких повітропроникних грунтах. Найкраще використовувати карбонатний, каштановий грунт або чорнозем. Маніфест воліє середню кислотність. Придатний для вирощування у відкритому грунті.

Для вирощування картоплі дуже важливо дотримувати правильну агротехніку і використовувати потрібні добавки для збільшення врожайності та позбавлення від шкідників. Не завадять мульчування і підгортання.

Пропонуємо вашій увазі статті про те, для чого і як правильно використовувати фунгіциди, гербіциди та інсектициди.

Чудово реагує на інтенсивні умови вирощування. На 1 га продовольчої землі рекомендовано висаджувати 48000-52000 бульб. На насіннєвих ділянках рекомендовано висаджувати 55000-58000 бульб. Сорт має середній показник фізіологічного періоду спокою бульб.

Важливо! Даний підвид відноситься до інтенсивного типу. Відмінно відгукується на внесення підгодівлі. На активне зростання кущів і правильний розвиток бульб впливають мінеральні добрива. Досвідчені городники рекомендують вносити підвищені дози.

Читайте докладніше про те, чим удобрювати картопля, коли і як вносити підживлення, як це робити при посадці.

Хвороби і шкідники

Підвид високостійкий до раку, золотий цистоутворюючої нематоди, закручування листочків, смугастої зморшкуватою мозаїці.

За відомостями оригинатора сорт має середню стійкість до фітофторозу листочків і плодів. До вірусів Х, Y, L, M стійкість дорівнює 9 балів. До вірусу S дорівнює 7 балам.

Читайте докладно про основні хворобах пасльонових: альтернаріоз, фузаріоз, фітофтороз, вертіціллез, рак.

З шкідників даний сорт може вражати картопляна міль. Комахи проникають в стебла і бульби рослини. На кущах повністю поїдають листя. Шкідники проробляють велику кількість ходів, забруднюючи свої тунелі екскрементами. При появі молі стебло рослини відмирає повністю. Урожай відсутня або виходить в дуже малій кількості.

Ще один ворог картоплі - колорадський жук і його личинки. Для боротьби з ними можна застосовувати як народні засоби, так і хімічні препарати.

Картопля Маніфест є врожайним сортом. Придатний для вирощування у відкритому грунті. Високостійкий до різних захворювань. Відмінно відгукується на внесення підгодівлі. Володіє середнім показником фізіологічного періоду спокою бульб. Витримує посуху і холодні вітри.

Також пропонуємо вашій увазі серію корисних статей про найрізноманітніші способи вирощування картоплі. Читайте все про голландські технології, вирощування ранніх сортів, отримання врожаю під соломою, без підгортання і прополки, в мішках, в бочках, в ящиках, з насіння.

Схожі Статті