Вирощуємо картоплю Журавинка: характеристика і опис сорту, фото

Картопля Журавинка оцінили як фермери, так і власники приватних подвір'їв.

Цей сорт відомий високою врожайністю і стійкістю до захворювань пасльонових культур. Картопля дозволяє отримувати високі врожаї при мінімальному догляді.

У цій статті ми детально вам розповімо про цей чудовий сорт. Опис і характеристики, особливості агротехніки і схильність до хвороб, а також маса іншої цікавої інформації.

Картопля Журавинка: опис сорту

Назва сортуЖуравинка
Загальна характеристикабілоруський среднепоздний високоврожайний сорт столового призначення з великими бульбами
період дозрівання100-120 днів
вміст крохмалю14-19%
Маса товарних бульб90-157 гр
Кількість бульб у кущідо 18
врожайністьдо 640 ц / га
споживчі якостісередня развариваемость, приємний смак, підходить для переробки на чіпси, не темніє при варінні
лежкость96%
колір шкіркичервоний
колір м'якотісвітло-жовтий
Перевага регіони вирощуваннябудь-які
Стійкість до захворюваньсреднеустойчив до ризоктониозу, фітофторозу
особливості вирощуваннярекомендовано садити бульби рідко
ОригінаторРУП НПЦ НАН Білорусі з картоплярства і плодоовочівництва

Журавинка відноситься до середньопізніх сортів, період від посадки насіння до збору врожаю становить від 80 до 100 днів. Шкірка картоплі має середню товщину, вона пофарбована в червоний колір. На поверхні бульб видно сітчастий малюнок з невисоким рельєфом, але у дрібних коренеплодів малюнок може проявлятися дуже слабо.

Очки по поверхні бульби поширені рівномірно. Світлові паростки коренеплодів в підставі округлі, вони покриті тонкими ворсинками. Верхівки паростків мають малі розміри. Форма коренеплоду округла (яйцеподібна) або овальна. Картоплини досягають 7-10 см в довжину. В одному гнізді, як правило, налічується від 14 до 18 картоплин, але іноді їх число доходить і до 25.

Вага бульб досягає 90-160 грам. Це товарні бульби, але в гнізді можуть бути присутніми і більш дрібні плоди. Вміст крохмалю в коренеплодах коливається від 14 до 19%. М'якоть картоплі має світло-жовтий колір. Разваріваемость м'якоті може бути різною (від середньої до хорошою). Розрізана м'якоть коренеплоду не темніє від впливу повітря.

Порівняти вміст крохмалю в бульбах Журавинка з іншими сортами ви можете скориставшись даними в таблиці нижче:

Назва сортувміст крохмалю
Журавинка14-19%
Аврора13-17%
скарб12-17%
Горобина11-18%
блакить17-19%
Журавинка14-19%
Ласунок15-22%
чарівник13-15%
Гранада10-17%
Рогнеда13-18%
Дельфіни10-14%

Наземна частина рослини має середню висоту (до 50 см), пагони тягнуться строго вгору, але можуть бути нахилені від центру куща. Стебло досягає товщини 0, 6-1 см, листя рослини округлі, щільні, вони пофарбовані в темно-зелений колір. Краї листя хвилясті, а головна жилка листа темніша. Пагони, здавшись з грунту на 12-25 день після посадки, ростуть швидко і рівномірно.

Суцвіття на картопляних кущах з'являються в кінці червня, вони мають невеликі розміри і складаються з 5-6 червонувато-фіолетових або фіолетових квітів. Ягоди сорт картоплі Журавинка дає рідко. Лежкость даного сорту становить 96%.

З показниками лежкости у інших сортів ви можете познайомитися в таблиці нижче:

Назва сортулежкость
Журавинка96%
Кіранда95%
Мінерва94%
Джувел94%
Метеор95%
фермер95%
Тімо96%, але бульби рано проростають
Ароза95%
весна93%
Венета87%
Імпала95%

фото

Дивіться на фото: картопля Журавинка

Характеристики

Журавинка рекомендована для вирощування в середній смузі Росії (в Волго-Вятському, Північно-Західному і Центральному економічних районах країни). Природні умови цих районів схожі на природні умови Білорусії.

Урожайність сорту залежить від погодних умов, складу грунтів, зволоження грунту, наявності в грунті добрив і якості насіннєвого матеріалу. При дотриманні рекомендацій селекціонерів можна отримувати до 75 і більше кілограм бульб з 10 квадратних метрів (або 630-640 кілограм з гектара). Ця картопля прекрасно зберігається в погребі всю зиму.

Читайте також все про терміни, місцях і температурі зберігання, про можливі проблеми.

Про те, які умови створюються при зберіганні в овочесховищах і як це робити в квартирі, на балконі, в ящиках, в холодильнику і в очищеному вигляді.

смакові якості

Журавинка славиться високими смаковими якостями. Її рекомендують використовувати для виготовлення картопляних чіпсів. Такий картопля хороший для приготування різних запіканок і пюре.

Читайте докладніше про властивості картоплі: чи можна їсти його сирим і пити сік, для чого вживають в їжу паростки і чим небезпечний соланін.

Країна виведення і рік реєстрації

Картопля Журавинка був виведений білоруськими селекціонерами більше десяти років тому, в НВЦ НАН Білорусі з картоплярства і плодоовочівництва. Сорт був запатентований, а вже в 2005 році Журавинка була внесена до реєстру сільськогосподарських культур Росії.

особливості вирощування

Цей сорт вимагає помірного поливу (він погано переносить як посуху, так і надмірне зволоження). Під час посухи наземна частина рослини втрачає листя. При високій вологості на стеблах і коренеплодах може з'явитися фітофтороз.

ВАЖЛИВО: Картопля Журавинка погано росте в грунтах, пересичених азотом.

В цілому цей сорт не вимогливий до складу грунтів. Грунт перед посадкою повинен бути пухким, а гранули грунту повинні мати малі і середні розміри (0, 5-2, 5 см). Це звичайна городня грунт, удобрений органікою. У грунт можна вносити штучні добрива, призначені для картопляних плантацій.

Читайте докладніше про те, чим підживити картоплю, коли і як вносити добрива, які з них найкращі і чому посадкам необхідні мінеральні.

А також як правильно удобрювати картоплю при посадці.

Стійкість до механічних пошкоджень бульб у Журавинка хороша. Коренеплоди швидко зарубцьовуються рани.

Посадкову картоплю можна садити дуже щільно. Так, рекомендована відстань між рядами становить від 70 до 80 см, а відстань між гніздами має бути не менше 20-25 см. Глибина посадки залежить від складу грунту. У глинистому ґрунті бульба садять на глибину 6-7 см, а якщо грунт містить багато піску - на глибину до 10 см.

Залежно від регіону міняються і рекомендовані терміни посадки. На широті Москви і на північ від столиці посадку проводять в середині травня, в південних районах середньої смуги Росії - в кінці квітня, або на початку травня.

ВАЖЛИВО: Перед посадкою, для активації і стимуляції росту, посадковий матеріал можна обробити Цирконій або Корвітолом ®.

Далі агротехнічні прийоми стандартні - підгортання, полив, мульчування.

Читайте докладніше про те чи потрібно підгортання картоплі, ніж його виконувати і як це правильно робити вручну і за допомогою мотоблока. А також, чи можливий пристойний урожай без прополки і підгортання.

Десятирічний досвід вирощування цього сорту в Росії показав, що Журавинка цілком задовільно переносить як низькі (7 градусів Цельсія), так і високі (36-38 градусів Цельсія) температури повітря.

Хвороби і шкідники

Журавинка стійка до парші звичайної і до вірусів Х, М і S. Цей картопля стійкий до захворювання «чорна ніжка», до картопляної нематоди і до звичайного прототипу раку.

Рослина може вражатися фітофторозом. Це захворювання викликають найпростіші мікроорганізми, що розвиваються у вологому середовищі. Уражається більшою мірою бадилля, в меншій мірі - коренева система і бульби. Але в цілому цей сорт більш стійкий до фітофторозу, ніж багато інших.

Сорт показує середню стійкість до ризоктониозу і вірусам L і Y. Вірусна інфекція призводить до деформації, пожовтіння, скручування листя, а також до гниття і загибелі коренеплодів. Читайте також про альтернаріоз, фузаріоз і вертіціллез.

Найпоширенішим шкідником є ​​колорадський жук, личинки якого розвиваються на листках бадилля і швидко її знищують. Також небезпеку для посадок можуть представляти капустянки, дротяники, картопляна міль, цикади, совки-метелики і тля. Про кожного з цих шкідників ви знайдете докладні матеріали на нашому сайті.

Журавинка з кожним роком стає все більш популярною завдяки своїй невибагливості і високим смаковим якостям. Ця картопля не складно вирощувати, при оптимальному поливі він дає гарантовано високі врожаї.

Схожі Статті