Вирощуємо ранній томат «Волгоградський Скоростиглий 323»: особливості та фото сорти

Ще один хороший сорт скоростиглих томатів «Волгоградський Скоростиглий 323». Сорт виведений досить давно, до цих пір не втратив популярності. Має цілий перелік цікавих якостей, які і приваблюють любителів вирощувати помідори самостійно.

У цій статті ви знайдете докладний опис сорту, познайомитеся з його характеристиками і особливостями вирощування. А також дізнаєтеся де був виведений, для яких регіонів підходить, якими достоїнствами і недоліками володіє.

Томати «Волгоградський Скоростиглий 323»: опис сорту

Назва сортуВолгоградський скоростиглий 323
Загальний описРанньостиглий детермінантний сорт томатів для вирощування у відкритому грунті і теплицях
ОригінаторРосія
термін дозрівання110 днів
формаПлоди округлі, приплюснуті, малоребрістие
колірКолір зрілих плодів - червоно-оранжевий
Середня маса томатів80 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сортудо 8 кг з кв
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до більшості захворювань

Рослина детермінантна (не вимагає видалення верхівки, щоб припинити зростання), за типом куща - НЕ штамбові. Стебло стійкий, товстий, зростає всього до 45 см, в середньому до 30 см, має багато листя і кистей з плодами. Кореневище, незважаючи на малий зріст, добре розвинене вшир, без поглиблення.

Листя середнього розміру, типові «помідорні», світло - зеленого кольору, структуру має зморшкувату, без опушення. Суцвіття просте, містить до 6 плодів, проміжного типу. Перше суцвіття утворюється над 6 - 7 листом, далі йде з проміжком в 1 лист, іноді без проміжків. Плодоніжка з зчленуванням.

За ступенем дозрівання сорт помідорів Волгоградський - ранній, урожай дозріває через 110 днів після більшості сходів розсади. Сорт має хороший імунітет до основних захворювань, фітофторозом захворіти не встигає.

Створено «Волгоградський скоростиглий 323» для вирощування у відкритому грунті, непогано вирощується і в умовах теплиць. Не вимагає багато місця. Форма - округла, плеската зверху і знизу, малоребрістая. Колір незрілих плодів - світло-зелений, потім вони жовтіють, зрілі плоди мають червоний колір з помаранчевим відтінком. Розмір - близько 7 см в діаметрі, маса - від 80 г. Шкірочка гладенька, блискуча, тонка, має хорошу щільність.

М'якоть соковита, м'ясиста, щільна. Сухих речовин міститься трохи більше 6%. Велике число насіння розташоване рівномірно по 5 - 7 камерам. Зберігається може довгий час при дотриманні необхідних умов.

Важливо! Зібраний урожай зберігають у темному місці з мінімальною вологістю. Транспортування проходить добре, плоди не мнуться і не тріскаються.

Порівняти вага плодів з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Волгоградський скоростиглийвід 80 грам
малинове Віконті300-450 грам
Катя120-130 грам
Цар дзвіндо 800 грам
кристал30-140 грам
Червона стріла70-130 грам
Фатіма300-400 грам
Верлиока80-100 грам
вибух120-260 грам
Каспар80-120 грам

фото

Дивіться нижче, фото томата «Волгоградський Скоростиглий 323»:

Читайте також цікаві статті про посадку томатів в городі: як правильно робити підв'язування і мульчування?

Як спорудити міні-теплицю для розсади і застосовувати стимулятори росту?

Характеристики

Виведений сорт завдяки роботам зі схрещування декількох сортів ( «Місцевий», «Буш Біфстек») вченими Волгоградської дослідною станцією ВІР. З нами в Держреєстрі по Центрально - чорноземний і нижневолжские регіонах для вирощування у відкритому грунті в 1973 році. Найбільш сприятливими для цього сорту будуть Центральний і Волгоградський, Ніжневолжскій округи, але можливо вирощування по всій території РФ і біля лежачих країн.

Сорт універсальний, підходить для вживання в свіжому вигляді, салатах, гарячих стравах, заморожування. Смак у томатів солодкий з мінімальної, властивої томатам, кислинкою. Томати не втрачають корисних речовин при гарячій обробці. Вміст цукрів в «Волгоградському скоростиглих 323» - близько 4%. Консервування, засолювання цілих плодів проходить чудово, через щільної консистенції томати не втрачають форму в банках при тривалому зберіганні.

Для виробництва соусів, кетчупів, томатної пасти і соків підходить. Але, сік з цього сорту буде дуже густим. Урожайність сорту хороша, до 8 кг з 1 кв. м. З однієї рослини можна зібрати в хороший сезон близько 6 кг. Плоди середніх розмірів дозрівають практично одночасно, мають прекрасну форму, підходять для продажу.

Порівняти врожайність сорту з іншими якнайнижче в таблиці:

Назва сортуврожайність
Волгоградський скоростиглийдо 8 кг з кв.метрів
де Бараодо 40 кг з кв.метрів
Сила-силенна12-15 кг з кв.метрів
Яблука на снігу2, 5 кг з куща
рання любов2 кг з куща
Самарадо 6 кг з кв.метрів
Подсінское диво11-13 кг з кв.метрів
барон6-8 кг з куща
Яблунька Росії3-5 кг з куща
Журавлина в цукрі2, 6-2, 8 кг з кв.метрів
Валентина10-12 кг з куща

Гідності й недоліки

«Волгоградський скоростиглий 323» має ряд гідних для його вирощування, якостей:

  • раннеспелость;
  • плоди практично одночасно дозрівають, мають рівні розміри;
  • смакові якості високі;
  • невибагливий;
  • добре стійкий до хвороб.

З недоліків виділяють нестабільність реакцій на спеку. Існують відгуки про поодинокі випадки захворювань, малих кількостях зав'язі.

особливості вирощування

Насіння дезінфікують в слабкому розчині марганцівки близько 2 годин, потім промивають проточною теплою водою. Можна використовувати стимулятори росту томатів. Детальніше про попередню обробку насіння читайте тут. Грунт для томатів - суглинна, з мінімальним рівнем кислотності, повинна добре насичуватися киснем.

Зазвичай купують спеціальний грунт для томатів і перців. Грунт, якщо вона береться з ділянки, повинна бути також продезінфікована і пропарений від зайвих мікроорганізмів. Грунт для постійного місця повинна бути приготовлена ​​з осені - внесений перегній, перекопана.

Не можна вносити на місця вирощування томатів свіжий гній.

Насіння садять в широку ємність на глибину близько 2 см і відстанню між рослиною не менше 2 см. Зазвичай в середині березня. Добре поливають (краще обприскувати), накривають поліетиленом або тонким склом, ставлять у тепле світле місце. Новоутворена під поліетиленом вологість сприяє сприятливому проростання насіння. Температура повинна бути при цьому не нижче 23 градусів. Після появи більшості сходів, плівку знімають.

Температуру можна зменшити. Пікіровку проводять в окремі стаканчики при появі 2 повноцінних листів. Пікіровка необхідна розсаді для кращого утворення кореневої системи. Необхідно зробити кілька разів підгодівлю розсади мінеральними добривами. Полив - в міру необхідності. Не допускайте попадання води на листочки рослини - це згубно для нього.

Якщо розсада швидко витягується - зменшіть кількість освітлення. За 1, 5 - 2 тижні до висадки на постійне місце розсаду потрібно загартовувати шляхом відкриття кватирки на кілька годин, якщо розсада на підвіконні.

У віці 60 днів розсаду можна висаджувати в грунт. Сприятливі місця - після цибулі та капусти. Грунт необхідно знезаразити.

Лунки потрібні глибокі і широкі, щоб помістилася вся коренева система і рослина до нижніх листів. В лунки добре покласти фосфорні добрива, томати «Волгоградський Скоростиглий 323» його люблять. Відстань між лунками близько 40 см. Далі помідор «Волгоградський Скоростиглий 323» практично не вимагає догляду, крім рясного, але рідкісного поливу і розпушування.

Підживлення кілька разів за сезон органічними та іншими добривами. Підв'язка не потрібно, міцне стебло витримає урожай. Пасинкування не потрібно (за бажанням можливе). У липні можна збирати урожай.

Хвороби і шкідники

Від більшості хвороб рослина щеплено ще в стані насіння - знезараженням. Від шкідників використовують мікробіологічні препарати, набувають їх в спеціалізованих магазинах. Обприскування проводять профілактичні, не чекають виникнення хвороби або нападу шкідників.

висновок

Помідори «Волгоградський Скоростиглий 323» - сорт, який підходить початківцям городникам, при мінімальному догляді буде відмінний урожай.

У таблиці нижче ви знайдете посилання на інші сорти томатів, представлені на нашому сайті і мають різні терміни дозрівання:

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
малинове Віконтіжовтий бананПінк Буш F1
Цар дзвінТитанфламінго
Катяслот F1Ажур
Валентинамедовий салютЧіо Чіо Сан
Журавлина в цукрічудо ринкусупермодель
Фатімазолота рибкабудьонівка
ВерлиокаДе Барао чорниймажор F1

Схожі Статті